Katolická církev se potřebuje zviditelnit a tak vyhlásí velkou akci s možností očištění od hříchů. Stačí projít v den konání slavnosti portálem kostela sv. Michala. Toho se rozhodnou využít Bartleby a Loki, dva padlí andělé, které bůh vyhnal z nebe, když odmítli plnit jeho rozkazy. Jenže pokud by se jim to povedlo, měli by cestu zpět do nebe otevřenou, čímž by zvrátili boží rozhodnutí a to by znamenalo konec světa. Aby se tak nestalo, obrátí se na rozvedenou Bethany Slaone, která je sice katoličkou, ale víru už dávno ztratila, serafín Metatron, který je zástupcem a mluvčím boha, a snaží se ji přesvědčit, aby se vydala do New Jersey oba padlé anděly zabít a zachránit tak svět. Slíbí jí dva pomocníky a ochránce, kterými se stanou svérázní drogoví dealeři Jay a mlčenlivý Bob. Ti ji hned druhý den zachrání život, když je přepadena Styxskými trojčaty, pomocníky démona Azraela, který má v plánu zničit boha a chce k tomu využít právě dvojici padlých andělů. Bethany, která je ve skutečnosti praneteří Ježíše a jeho posledním vzdáleným potomkem, se s Bobem a Jayem vydává na místo konání slavnosti. Cestou se k ní přidává z nebe spadlý třináctý apoštol Rufus, o kterém se v Bibli nepíše, protože je černoch a také mýtická múza Serendipita. Čeká je dlouhá cesta plná nebezpečí, jako třeba útok pekelného zabijáka Golgoťana, a překvapivých informací, jako třeba, že Ježíš byl taky černoch a bůh je ve skutečnosti žena. A na jejím konci pochopitelně střetnutí s Lokim, Bartlebym a také démonem Azraelem, který nehodlá dopustit, aby někdo překazil jeho plán. (oficiální text distributora)

Roseinka

Né, tohle já nemusim. Jako občas jsem se zasmála, ale jinak to pro mě bylo zbytečný marnění času, kdy jsem mohla vidět lepší film. Musí se tomu nechat, že takový film se jen tak nevidí. Ale pro mě to nemá nic, co by to ve mě zanechalo. Prostě mě to nebavilo. A už mě začíná šílený Damon štvát. Poslední dobou jsem jeho šílených rolí viděla moc. :D ()

Kaja

Výborný nápad ze kterého zešla ještě lepší komedie. Myslím, že je to jeden z lepších Smithových filmů a to taky kvůli výběru herců, jak už dvou padlých andělů-Affleck a Damon nebo božího hlasu Alana Rickmana. Jen roli Alanis Morissette jako Boha si mohl odpustit. Jinak hodnotím tak na 4 a 1/2 ()

silent cut

kEVE, tohle ale bylo naposledy!!! Vtipný jako jo...nudit jsem se nestihl, ale alegorickou magorii číslo dvě už prosím nezkoušej... Nebejt toho, že už Kevina nějakou dobu známe, nejspíš by tenhle film nezachránila ani plejáda herců ani hlášky, ani satira... ()

Fony

Vtipně vztyčený prostředníček všem konzervativním dogmatikům. Kevin Smith je bůh (nebo Alanis Morissette?) a tohle je můj nejoblíbenější film z jeho dílny. Známé hollywoodské tváře v absurdních rolích a spousta nekompromisního humoru. Co si přát více? btw: Oficiální text distributora k tomuto filmu je jeden velký spoiler. ()

Krasus

Jsem v rozpacích,Dogma na mě působila jako chytrá komedie o nečem,jenže během filmu se mění velmi často v klišé a zase zpět.Přestože jsem se nasmál,neboť Dogmu beru jako parodii na Šifru,tak jsem stejně neunikl nevyváženému a trochu zkomolenému příběhu. ()

Philoun1

A to sem si říkal, že Kevin Smith točí filmy jako ze života, inu splet sem se. Dogma rozhodně není film jako ze života, právě proto je hodně originální, ale ty mytologický keci sem fakt někdy nestíhal bylo jich moc. ()

BuryGol

Klasická "Smithovka". Jay a Mlčenlivej Bob si berou na paškál všechno. V tomhle filmu si Smith podal i věřící..nic mu není svaté..a to je nejlepší. :-) ()

Kangaxx

Zaujímavá forma kritiky súčasného stavu katolíckej cirkvi, skvelé dialógy, ako aj obsadenie. Dojem však výrazne kazí Linda Fiorentino, ktorej výkon bol v porovnaní s ostatnými kolegami neuveriteľne slabý. Popravde, tá jej mimika mi hneď zo začiatku liezla na nervy a skutočne kazila celkový dojem z inak skvelého filmu. O to smutnejšie, že hrala hlavnú úlohu :). Nebyť toho a zbytočne dlhej stopáže, kde tvorcom v závere už zjavne došli nápady, hodnotil by som určite vyššie. ()

P1tr

Kevin Smith se pouští na tenký led a bruslí na něm s lehkostí sobě vlastní. Dogma se s ničím nepáře, nebere si žádné servítky a pouze baví po celou dobu dvouhodinové stopáže. Vedle kvalitního zástupu herců potěší také zvýšená přítomnost Jaye a Mlčenlivýho Boba. Dogma se zkrátka povedlo a není důvod si ho nepustit. Dokonce i pokud jste pobožní, máte-li smysl pro humor, se budete dobře bavit. ()

Berenise

Moja prvá Smith-ovčina, obrovske prekvapenie, neviazaná zábava a neskutočne vulgárno - inteligentný humor :) Že je to zvláštne spojenie, to viem, ale tento film má neopakovateľný šmrnc. Hlavne ak si požičiate dve DVD, potom ich nevedomky prehodíte a od Dogmy očakávate, že to bude horor :) Bavila som sa skvele. A čo ešte keď som zistila, že Silent Bob je režisér :) Totally cool! ()

Elwin1

Tak tohle bylo peklo. Před začátkem filmu jsem vůbec neměl tušení, o co jde. Po pár minutách jsem si říkal, to nemyslí vážně? Nakonec jsem se úžasně bavil. Tenhle humor mi prostě sedí. "Ty znáš Krista?" "Jó, ten negr mi dluží 12 babek!" ()

Ironfood

Nějaké ty nedostatky by se sice jistě našly (Bena Afflecka například moc nemusím), ale je to zajímavé téma zpracované neotřelým a zábavným způsobem s řadou dobrých nápadů (třeba postava třináctého apoštola) a hlavně je tu vynikající Alan Rickman. Nechybí ani Jay a silent Bob, kteří tady jsou o několik tříd zábavnější, než když jsem je naposledy viděl v jejich samostatném filmu vracet úder. ()

DeathTheKid

No tohle! Film, který má koule a prcne Bibli na dvě půlky za pomocí ohnivého meče (nebo jak to bylo)? To sem musel vidět, navíc se skvělou hereckou partou a scénářem. Jéj, ty kecy byly úžasné, prostě mě dostalo, že se v jednom filmu dá udělat prdel z celého křesťanství a zároveň nabídne trochu té filosofie a hloubky. A lidi, ruku na srdce, s vědomím, že Boží hlas je Alan Rickman...můžu umřít s klidem v mysli i duši. ()

venca163

Mně to teda tak kontroverzní nepřišlo. To se asi může stát fakt jen v Americe, že někdo řekne "fuck jesus" a lidi začnou krvácet z uší =). Ten film byl jinej, protože se Kevin Smith soustředil na příběh a to mu zbytečně občas svazovalo ruce. Naštěstí se z toho pro příště poučil. Tim nechci rozhodně říct, že to byl špatnej film, vlastně to byla pořád sranda! (75%) ()

Anticque

Kevin Smith u mě v jeho nejlepším filmu, kde hlavním tématem je náboženství. Atmosféra zde žije od začátku až do konec, Ben Afflack a Mat Damon jako dva černí andělé, kteří si dělají absolutně co chtějí a na druhé straně Jay a Mlčenlivý Bob s černouškem a ženou. Nejlepší je zase Jay s téma jeho hláškama, a nevině přihlížející Bob, ten nemá chybu, černoušek se nestačí divit s kým to má tu čest. Dobrou roli dostala Alanis Morisette, ta tomu na konci nasadila korunu. Jako nemá to pomalu chybu. ()

solskjaer

Kevin Smith prostě umí. První film, který jsem od něj viděl a hned jeden z nejlepších co kdy natočil. Smith opět dokazuje, že to z Affleckem fakt zvládá, protože i zde poměrně obstojně zahrál. ()

BMAJTZ

Upřímně jsem očekával nějakou hodně vážnou sondu do křesťanské mysli a až potom jsem si přečetl jméno režiséra. Když už se na plátně objevil Silent Bob a Jay bylo všechno úplně jasné. Tento druh humoru asi každému nesedne a nemůžu říct, že já bych byl koncovým divákem pro tento film, rozhodně nejsem. Vtipem to ovšem oplývá hodně a Kevin Smith je cítit na hony daleko. Obrňte se velkou nadsázkou a možná si film vychutnáte možná ne, rozhodně jeden z nejrozporuplnějších filmů co jsem viděl. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

Lenny a Alanis fušují do filmu

Lenny a Alanis fušují do filmu