Dinosaurové

• USA Dinosaurs
Komedie / Rodinný
USA, (1991–1994), 25 h 54 min (Minutáž: 22–24 min)

Stuart Pankin, Jessica Walter, Sally Struthers, Sam McMurray, Christopher Meloni, Ken Hudson Campbell, Julia Louis-Dreyfus, Pat Crawford Brown (více)

Série(4) / Epizody(65)

Seriál vypráví o životě rodiny dinosaurů, kteří žijí v moderní době. Mají lednici, pračku, televizi a další veškeré moderní věci. Narozdíl od lidí žili tito dinosauři v jeskyních a jako svého domácího mazlíčka měli většinou divoká zvířata. V tomto seriálu je děj zaměřen na rodinu Sinclairu a jejich společný život. Earl Sinclair je hlava rodiny. Pracuje jako dřevorubec a jeho žena Fran se stará o domácnost. Mají spolu tři děti. Dva syny a jednu dceru. Společně prožívají různá dobrodružství každodeního života... (duklak2)

AllShallFall

Pamatuji si tenhle seriál, když ho dávali na tehdy začínající Nově. Už je to nějaký patek zpátky. Seriál byl docela vtipný a já jsem se na něj rád díval. Je to takový typický americký komediální seriál. Jen netradičně pojat. Dneska bych se asi nad tím moc nezasmál, ale dříve jsem to žral. ()

jonyyy

V každém díle je nějaká neskutečná hláška. UPROSTŘED NOCI: Earle, jdi dítě nakrmit teď ty. Proč? Jinak umře hlady. A kolik by nám ještě zbylo dětí? 2! A EARL SPAL DÁL. ()

Pítrs85

Nejsi máma! Aha, tak takhle to vypadalo před těmi milióny lety... :-) Výborný sitcom, sice především pro ty méně odrostlé, ale bavit se u toho může celá rodina. Já to ve své "dinosauří éře" žral a nevynechal jediný díl. A ta loutková animace je prostě kouzelná. Každopádně prcek rulez! :-) ()

eraserhead666

Domluvy a prosby rodičů nikoliv, ale tento vynikající seriál nás coby přidrzlé pubescenty donutil zahodit cigarety, flašky od piva a levného alkoholu a v podvečer (ano v podvečer, nikoliv pozdě v noci) mazat domů před telku. Máma si ťukala na čelo, jestli jsem se prý nezbláznil. Ten seriál byl prostě parádní se spoustou nestárnoucích až kultovních hlášek - kámoš jednou vytasil hlášku "Nejsi táta" na svého fotra, jenže nevěděl, že otec má v sobě pár piv, alkoholem ovíněný mozek zapochyboval o otcovství a kámoš málem přišel o dva zuby. Seriálový kult! ()

duklak2

Výborně vtipný a dobře zpracovaný seriálek. Pamatuju si, jak každé léto byly reprízy. Nikdy nezapomenu na tu úvodní melodii a pak jak ten jejich malej pořád mlátí Earla pánvičkou. Zlato jsem doma......... ()

BoPo

Dobré spomienky. Najlepší zo všetkých bol najmladší člen rodinky. Tie jeho záchvaty a výrazy "tváre" stáli vždy za pozretie. Vďaka podareným kostýmom dostali klasické situácie nový nádych. ()

Pishin

Tohle byla klasika na n@ve. Dinasourove a po nich Kutil Tim, zaplava nostalgickych vzpominek na me mladi me uplne pohltila. Mel jsem tenhle serial opravdu rad ono kdyz je vam 12 tak se nemuzete divit. Budu na nej stale v dobrem vzpominat. PS: zajimave si filmari poradily se zaverem serialu kdyz dinosauri vyhynuli. ()

Tryskomyš

,,ZLATO, JSEM DOMA.´´ Dodnes si pamatuji tu větu, co říkal Earl. Zlatý devadesátky, to ještě bývali profíci. Super seriál. ()

hous.enka

"Zlato jsem doma" :D nebo "Ty nejsi mama" Loutky to byly neskutecne osklive, ale charaktery byly jednoduche, tedy snadno citelne, cimz se z Dinosauru stal serial, ktery sledovaly sand vsechny deti :) ()

Rosana

Utkvěl mi v paměti díl, kdy bylo zvykem svrhnou tchýni do propasti a Earl si to rozmyslel. Občas si na to vzpomenu, když jedu v plném autobuse staříků. ()