Dinosaurové

• USA Dinosaurs
Komedie / Rodinný
USA, (1991–1994), 25 h 54 min (Minutáž: 22–24 min)

Stuart Pankin, Jessica Walter, Sally Struthers, Sam McMurray, Christopher Meloni, Ken Hudson Campbell, Julia Louis-Dreyfus, Pat Crawford Brown (více)

Série(4) / Epizody(65)

Seriál vypráví o životě rodiny dinosaurů, kteří žijí v moderní době. Mají lednici, pračku, televizi a další veškeré moderní věci. Narozdíl od lidí žili tito dinosauři v jeskyních a jako svého domácího mazlíčka měli většinou divoká zvířata. V tomto seriálu je děj zaměřen na rodinu Sinclairu a jejich společný život. Earl Sinclair je hlava rodiny. Pracuje jako dřevorubec a jeho žena Fran se stará o domácnost. Mají spolu tři děti. Dva syny a jednu dceru. Společně prožívají různá dobrodružství každodeního života... (duklak2)

Obivan

Earl Sinclair a jeho povedená rodinka, aneb klasický sitcom v neklasickém provedení, zábava po kýblech, a mimo jiné i Vymítač Ďábla. Výborný seriál, vtipný a kvalitně zpracovaný. Earl Sinclair je skutečnej mazák, trochu mi připomněl Homera. Spojení indegriencí z Flinstounů dochucené Simpsonovýma, seriál pro celou rodinu. ()

tempus

Nejlepší je tady ten seriál v seriálu, aneb "Potřebujeme novýho Timiho" (Já ho vidím jak si vlezl do proudovýho motoru.). ()

BluT

teď jsem viděl jednu scénku a úplně mě odrovnala, takže měnim ze dvou na čtyři hvězdy, páč když tam byla jedna hustá, muselo jich bejt i víc :) Škoda, že už si tenhle seriál moc nepamatuju. Mohli by ho zas dávat. ()

Zagros

Seriál, který by mě jistě dnes už ničím nezaujal, ale jako dítě jsem jej vcelku pravidelně sledoval v odpoledních hodinách v televizi. Dodnes si pamatuji úvodní znělku a pár vtipů. Hmm tak dvě hvězdy a raději se vyhnu opakování, které by mohly jednu z nich ubrat. ()

Han22

Nasledováno všech 65 dílů. Dinosauři, kultovní seriál z dětství o životě jedné dinosauří rodinky 60 milionů let zpátky a ideální zábava na noční. Jak to dopadlo po 30 letech? Inu Dinosauři jsou tradiční devadesátkový sitcom, tedy něco co moc nemusím. Máme tu buranského tlustého taťku co víceméně kašle na rodinu, ráznou mámu v domácnosti co toho má občas dost, jednoduchou a povrchní dcerku a rebelujícího a aktivistického syna. Zábavnější jsou vedlejší postavy - bezohledný šéf Richfield, skvostně urýpaná tchýně Ethyl a především nesmrtelné všeničící Dítě se svými hláškami "mějte mě rádi" a "nejsi máma". To jak mlátí tatínka po hlavě vším co najde je legendární :) Dinosauři žijí jako lidi v devadesátkách, akorát mají živé jídlo (později už ne) a pár dalších zvláštních rituálů. Zbytek jsou tradiční rodinné problémy, občas nějaké satirické rýpnutí do společnosti, občas "přeskakujeme žraloka" a ke konci se bohužel hodně začíná poučovat a moralizovat (rasimus, ekologie, rovnoprávnost, sexuální menšiny, vegetariánství). Není to tak otravné jak dnešní propaganda, ale je to otravné dost. Celkově tak mezi 3-4*, tu čtvrtou dávám za to jak je to parádně udělané, člověku ani nedojde, že sleduje loutky a kostýmy. PS SPOILER! Poslední díl je jedno z nejbrutálnějších finále co jsem v seriálech viděl - celá dinosauří společnost díky pár chybám vyhyne v nové době ledové... vidět tohle v dětství, tak z toho mám doživotní trauma. Koho to proboha napadlo dávat takový konec do sitcomu??? ()

Davej

´Rodino, jsem doma´.- ´Ještě, ještě!!´- Fakt zábavný animovaný sitcom, kde zjistíme, že člověk vlastně jen opakuje, co jeho předci zahlédli z ledničky. ()

wosho

Vtipem tento seriál zrovna nešršil, ale po technické stránce nemá chybu-to chělo odvahu něco takového natočit. ()

rossi001

vzpominky na detstvi,bylo to moc fajn,ale dneska uz bych se na to asik nepodival,ale kdyby nebylo zrovna do ceho pichnout tak proc ne ()

Mimomisu

no za posledni dil musim dat hvezdu nahoru, protoze provest tohle v detsky show, to chce sakra koule. A pokud z tech deti, co to sledovali az do konce vyrostou trosku uvedomelejsi lidi diky tomu tak proc ne (teda, pokud se z toho psychicky dostaly samozrejme :) ) ()