Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkman se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané. (TV Nova)

snoodles

Ah. Růžový sliz mě děsil od mých tří do šesti let, kdy jsem si odmítala na zubní kartáček nanést Jahůdku a být v koupelně sama. Spolu se Třemi veterány a dlouhým nosem (a mé nechuti k jablkům následujících několik let) pro mě největší teror. A proto nemůžu jinak než za pět. ()

Plechpetr

Na dvojce je už vidět snaha dotáhnout film do trošku reálnější podoby skrz efekty. Ty oproti prvnímu dílu poskočili snad o dekádu. Jinak je film trošku horší ale stejně dobře humorove zvládnutý jako jeho prvodílo. ()

Odpadlik

Tohle pokračování megahitu je možná ještě lepší než "jednička". Sigourney je prostě krásná a hláška "právě připlaval Titanik" ... "se spožděním ale přece" je výborná. K tomu samozřejmě notoricky známá výborná píseň a sympatičtí hlavní představitelé. ()

chlebos

Není to sice tak vychytané jako jednička, ale když nad tím (což po mě tvůrci ani nechtějí) nebudu přemýšlet tak je to pořád velmi slušná zábava. ()

Agarwaen

Zvažoval bych 4 hvězdy, ale ten závěr mi to kazí....Oživlá socha svobody, zpívající New York a "to dobré v lidech" co nakonec Viga porazí mi film docela dost kazí. ()

artuš

slabší než první díl, ztratily prvky komedie. Je to takoový komedi-horor. Ale pořád dobrá zábava. Nejvíc se milíbila narážka na to, že přijel Titanik se spožděním ()

Sosak

Ve dvojce trochu ubylo vtipů, ale zase na druhou stranu tvůrci přidali víc záhadna a nadpřirozena. Triky se zase o něco posunuly a nápadově je na tom dvojka s jedničkou vyrovnaně. Murray opět válí a pořád je na co se dívat. ()

waska

O malinko slabší než první díl, ale přesto pořád docela slušná zábava. Trochu si mě znepřátelili závěrem se sochou svobody a Sigourney se mi pořád nelíbí :-) ()

Demonic189

Film sa nesie v dobre zabehnutych kolajach predchodcu a dokonca ma aj niečo navrch. Tym su krasne plynuly dej a neuveritelne hlaskujuce postavy. Nechapem teda slabe hodnotenia. Som zvedavy na trojku! ()

PedroPo

Na GB II už bylo znát, že se osmdesátá léta blíží ke konci. A taky, že pánové už jsou o něco málo starší (stejně jako jejich hrdinové). Ale pořád si to užívají a hrají si jako zamlada. Jen ten transylvánský (nebo kýho čerta který) namalovaný hrabě je trochu jiná liga než Gozér z jedničky. ()

Rudyamon

Dvojka Krotitelů duchů je zcela rovnocenná a srovnatelná s jedničkou. Krotitelé duchů jsou už za svým zenitem a živí se jenom vypravováním svých příběhů, ale nikoho to už moc nebere. Jednoho dne se v New Yorku začne projevovat temná moc slizu, který začíná být fakt naštvaný a lid volá po záchraně. No a koho asi, že? Hlavní hrdinové ve stejném obsazení se vrhnou do práce, která není nikterak jednoduchá. Čtyřce Bill Murray, Dan Aykroyd, Sigourney Weaver a Harold Ramis v hlavních rolích samozřejmě pomůže i Rick Moranis, jehož ksichtíky jsou úžasné a na stranu temné moci se, byť neochotně a z přinucení, na nějakou dobu přidá i mírně přihřátý Peter MacNicol, který si po jistou dobu ve tmě nepřekonatelně zasvítí očima. Hlavní padouch v tomto díle sídlí v obraze a chystá velikou show. Jenže to ještě netuší, že jeho protivníci jsou na vysoké profesionální úrovni. Krotitelé duchů právem patří ke klasice, je to komedie, která pobaví a rozhodně nenudí. ()

Inozuka

O fous vtipnější než jednička. Dokonce jsem byl překvapen, jak se mi po letech oba díly spojili v mysli v jeden a řada scének, které jsem čekal v jedničce byla ve skutečnosti až tady. Duchové nabrali na razanci a celé je to takové promakanější... Spokojenost. ()

neo93

Krotitelé duchů jsou zpět. A i druhý díl přichází se všemi původními postavami zpět, aby se opět postavili nadpřirozeným bytostem nejen ze záhrobí. A znovu je to povedená zábava. Jen škoda, že film nenabízí příliš mnoho nového a v některých momentech se také dost opakuje. Třeba v dějové linii, kdy hrdinové znovu zachraňují celý New York, tentokráte před nebezpečným slizem, ale až poté, co vedení města dojde k závěru, že není jiného řešení než povolat Krotitele duchů. Jinak např. dítě je zajímavým zpestřením a rovněž sledovat pohybující se Sochu Svobody se nevidí každý den. I přes některé nedostatky je pokračování zdařilým kouskem do duchařské série. ()

Luxocculta

Kdysi jsem oba díly nadšeně hltal, dnes už to vidím dost jinak. Teď už mi to moc zábavný nepřijde. Ale za ty hezký chvíle v dětství a za Titanic přidávám pár procent navíc. 65 % ()

rublik05

Když už jsem přežil jedničku, dal jsem po týdnu šanci i dvojce s nadějí, že třeba bude poutavější a vtipnější, přestože mi bylo jasné, že pokračování většinou bývají naopak podstatně horší. V případě Krotitelů duchů II mi přišlo, že se kvalitativně pohybují zhruba na stejné úrovni jako jednička. Přibylo více kvalitnějších triků a efektů, herci jsou stále výborní, atmosféra rovněž parádní, humor ujde, i když ho zrovna mnoho není. Z mého pohledu se jedná o malinko atraktivnější, ale prakticky stejně kvalitní pokračování, které svému předchůdci ostudu rozhodně nedělá. 6/10. ()