Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkman se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané. (TV Nova)

joker2

Nepříliš povedené pokračování skvělého prvního dílu, které nepřineslo mnoho nového. Krotitelé duchů mají téměř stejné složení, s výjimkou nevěřícího ale schopného černocha (Murray a Aykroyd vytvořili slušný standard, ale jejich vtípky již nejsou co bývaly) a i základní znělka je stejná (sice kupodivu, ale na druhou stranu člověk nemůže ocenit invenci tvůrců). Skvělé je, že i ve dvojce účinkuje nadprůměrný Rick Moranis, který dokonce získal vhodnou partnerku, se kterou může vytvářet soustu povedených gagů na téma debilita a nešikovnost. Hlavní záporák z Karpat nemá zdaleka takový mystický potenciál jako starobylý bůh Gozer, takže jediné co člověk může ocenit je kráčející Socha svobody, která je fakt úžasná. Triky oproti prvnímu dílu mnoho nepokročily (duchové jsou vytvářeni zastaralou technikou animace a prolínání obrazů), což je možná způsobeno rannou dobou vzniku. Takže summa sumárum je fajn, že člověk může znovu vidět známé tváře z prvního dílu, ale vzhledem k jejich výkonům a slabšímu scénáři je možná lepší se raději podívat vícekrát na první díl. ()

RadimFišer

Na dvojku jsem se těšil po obrovském dojetí z jedničky. Těšil jsem se silou, která se rovnala vzrušení. A vrchol u mě nastal, když jsem radši usnul, nebo jsem šel na záchod. Tenhle film potřebuje rozvrstvit na několik částí, aby ho byl schopen člověk plně postřehnout a podívat se na něj najednou. Jinak je to nuda, která mlátí dveřma. ()

avitakova

Druhé díly mají většinou nějakou vadu na kráse a tento film se bohužel řadí mezi ně. Jednička byla hodně o duchách a tento díl už bohužel tolik ne, ale stejně se na něj vždycky ráda podívam a budu si zpívat "Ghostbusters"! ()

Bozvav

Velmi slušné i když o poznání slabší pokračování kultovního filmu. Hlavní protagonisté v čele s Peterem M. opět zazářili. Roztomilý prcek, velmi dobrý vizuál a fajn muzika udělali z tohoto filmu velmi dobrou podívanou, která ani po letech nenudí. nicméně přece jen tak dobré jako jednička to nebylo. Za mne pěkných 80%. ()

zdeny99

Inteligentně napsaná duchařská sci-fi komedie, která je dneska společně s prvním dílem již kultovním filmem. Podle mého je tohle pokračování mnohem lepší než předchozí díl. Už to nejsou ty průměrné triky z 80. let, nýbrž zde jsou triky dokonalé. Samotný hrabě Vigo, kníže karpatský budí hrůzu z obrazu a je podle mě tím nejlepším na celém filmu. Zajímavé jsou i odsouzení bratři na eletrickým křesle, zelený smradlavý tlustoch v knihovně, sliz či ujetí kočárku. [19002. hodnocení, 300. komentář, 72%] ()

Elin

Obecně k pokračováním přistupuji s lehkým despektem a stejně tak tomu bylo i u tohoto filmu. Výsledek je šedivě průměrný. Úplná blbost to není, ale ani nic nového. Komu se líbila jednička, pravděpodobně se mu bude líbit i dvojka. Nic víc, nic míň. ()

Vakomlok

Trošku pokles v kvalitě, z čehož viním hlavně příliš výpravný a spektakulární konec. Stále je to ovšem absolutní špička mezi komediemi, což je druhý díl série úctyhodný výkon. ()

IvcaG

Úpadek o proti kvalitě prvního dílu je podle mě nicotný opět tu máme naši partičku co má kanony na zlé duchy a opět tuny a tuny slizu. ()

Wolvie

Kvalit jedničky to nedosáhlo,ale Krotitelé duchů 2 jsou přesto po všech stránkách poctivě odvedeným a hlavně smysluplným pokračováním.Což rozhodně není samozřejmost. ()

char_t

Když řeknu, že je to totální hovadina, tak to výjimečně myslím v kladném slova smyslu ;-)) Zábavná a dobře zpracovaná hovadina! :-) ()

GOREGASM

Už to není taková bžunda, přestože zůstal kámen na kameni. Všichni krotitelé včetně nově naverbovaného Ricka Moranise jsou zpět, ale chybí to nadšení, které bylo z prvního dílu a jeho hrdinů cítit. O level slabší je i scénář, který humor dávkuje ve výrazně nevyrovnané kvalitě a nebýt hereckého talentu všech krotitelů, byl by výsledek asi ještě rozpačitější. 60% ()

MickeyStuma

Volné pokračování už tolik nekypí takovou zábavností jako předchozí snímek, ale děj je za to daleko plynulejší. Režisér Ivan Reitman se zřejmě chtěl vyhnout sebevykrádání, což se mu vcelku podařilo. Ono přijít dějově s něčím novým u takovéhoto námětu není zrovna jednoduché. Předvídatelné to však přesto je, a tak lze jen očekávat, jestli se děj bude vyvíjet tak, jak lze předpokládat. Vizuální efekty už dnes vypadají velice jednoduše, ale na svou dobu patřili mezi ty nejlepší. Snímek tedy nemá čím překvapit, ale přesto se jedná o podívanou, která neurazí ani dnes. ()

PenaPP

O něco slabší pokračování sci-fi komedie co se týče děje, ale jinak rozhovory, vtípky a hlavně Bill Murray jsou stále geniální. ()