Moje první láska

Vada (Anna Chlumsky) je hypochondrické děvčátko žijící v excentrické domácnosti, v jejimž čele stojí její ovdovělý otec Harry (Dan Aykroyd) - zaměstnanec pohřební služby. Její svět se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se otec zamiluje do Shelly De Voto (Jamie Lee Curtis), která začala pracovat ve stejném podniku jako kosmetička. Stydlivý kluk ze sousedství - Thomas J. (Macaulay Culkin - Sám doma) Vadě jediný rozumí - sdílí s ní závist, první lásku, strach a pomůže jí vyrovnat se s její nejbolestnější ztrátou... (Bonton Home Video)

Giggs

Film, akych je v Holywoode ešte menej ako šafranu. Prijemny, mily film o priateľstve a laske, ktory ma aj ako jeden z mala atmosferu. Sice kvalit azijskych nasledovnikov nedosahuje (Ahobsal insaeng, Fan Chan...), ale napriek tomu veľmi podarene. ()

Paity

Jedna z nevíce romantických záležitostí. Chápu, že si na to někdo potrpí, já snad leda kvůli Danu Aykroydovi, ale jinak nejsem nějaký extra zasánce tohoto dílka. ()

farfalla

Smutná letní komedie. Malý počet postav hezky zabydluje velký příběh jedněch prázdnin. Macaulay Culkin jako Thomas J.Sennett se mi líbil víc než v komedii ´Home Alone´ (1990). ()

Kacitr

Nádherný film, který jsem poprvé viděla asi v roce 2006. Byla jsem tenkrát vě věku jako hlavní hrdinka Vada a její kamarád Thomas J. podívala jsem se na to, jen že prostě podívala. Teprve teď po znovushlédnutí mi došlo jak je tohle nádherný film. Jak nádherný vztah si k sobě děti dokázaly vytvořit. Dnes, když jich většina prosedí u PC her a konzolí to nejde tak lehce. Anna Chlumsky ve své roli nenahraditelná ( jestli její slzy byly pravé, zhluboka se klaním ) a stejně tak tomu je i u Macaulaye Culkina - v nynější době pohaslé dětské hvězdičky. Příběh je jednoduchý, přesto každého se špetkou citu musí zasáhnout ten konec. I já brečela a nestydím se to přiznat. Nezapomenutelný okamžik: Thomas: "Vado, budeš o mě přemýšlet?" Vada: "Jako proč?" Thomas: "No, kdyby sis nevzala pana učitele." Vada: "Určitě." Jen co film skončil, litovala jsem, že sem ho vůbec zapínala, ale proč litovala? Vždyť tohle je ten nekrásnější film o první lásce, který vůbec někdo dokázal natočit. Dát do jednoho snímku tolik emocí, vtipu i věci z opravdového života, se opravdu podaří jen málokomu. Druhý díl už je jen zbytečný, vcelku o ničem a ztráta času. ()

Marina111

Nie typická, no i napriek tomu nijako obzvlášť zaujímavá rodinná dráma, ktorá síce má nejaké tie znaky komédie, no ak mám byť úprimná, v detstve (kedy som tento film videla), mi "Moja prvá láska" spôsobila takmer traumu. A vrajže láska ... ()

thunnus

Standardní milostně-romanticko-dramatický film. Není to špatné, ale něco stále chybí. Anna Chlumsky je dobrá, ostatní ve svém výkonu spíše průměrní. Je tu jeden zajímavý zvrat, ale to je všechno, výsledkem je tedy průměr. ()

Pennyzka

Mně se zdá, že na jedenáct teda nevypadala, ale fakt jedenáct měla:D docela mě to bavilo i když v mých 13 letech jsem z toho skoro nic nezažila. Bylo to zábavný a hlavní hrdinka mi byla sympatická :) taky mi upadlo pár slziček, když Vada stála u hrobu kamaráda Thomase a nadávala, že mu vzali brýle. Bylo to prostě dobrý, takže k tomu už nemám co říct... :P ()

lucinkapes

FIlm jsem videl jako malý kluk a do Anny jsem se hned zamiloval. Film byl a stále je pro mne jedním z nejdojemějších kousků. Teď jsem si ho pustil po několika letech a opět jsem v poslední třetině neudržel slzu. Ovšem nevím, zda bych dal 5 hvězdiček kdybych ho teď viděl poprvé. Jak tu někdo psal, tak ideální je to tak do 13 - 14 let. V té době bych však 5 hvězdiček rozhodně dal. ()

fablefavorit

Film jsem viděl během prožívání vlastního platonického milostného románku. Mé hodnocení tudíž přímo koreluje s mými pocity v dobách, kdy jsem si ještě sám nedokázal utřít prdel. Přesně tak, v 7 letech (byl jsem holt pomalejší). ()

MickeyStuma

Mladá dívka na prahu dospívání má jako každá jiná své představy o životě. Jenomže jedna věc je představa a druhá život skutečný. Zajímavý rodinný film se shakespeareovským motivem, kde po herecké stránce excelují Anna Chlumsky a Macaulay Culkin. Rok 1972 a v něm obyčejné letní dobrodružství Vandy, která začíná, jednoduše řečeno, rozumovat, a Thomase, který je ještě pořád takový obyčejný klučina. Příběh ukazuje strasti a radosti života jak u dětí, tak i u dospělých. Mnohé situace mírně pobaví, jiné vedou k zamyšlení. Snad i některé dospělé diváky přivede ke vzpomínce na dětství své. Jedná se o nádherný příběh, který diváka dokonce dokáže na samém konci přivést k ohromné emoci. Vanda poznává, že život jako takový není jednoduchý. Že určité sny a přání se jí prostě nemohou vyplnit a že dokonce může přijít i krutá rána. Jaký jiný film to tak významně umí podat. ()

Dimo

I moje. :-) Za mlada jsem Annu Chlumsky docela prožíval a s odstupem času vlastně taky, jako celek, jako vzpomínky na ty moje opravdické první lásky, i ty neoslovené... Je to dojímavé, Annou skvěle zahrané a tak bych neváhal to pustit i svým dětem (tedy, až je budu mít, žeano :-)). ()

tranquill

Hezké a citlivé rodinné komediální drama. Danu Aykroydovi a Jamie Lee Curtisové víc než dostatečně sekundují mladí herečtí představitelé. ()

Lukasfox

poprave sem od tohodle filmu nic nečekal jen sem potřeboval nejak zabít hodinu a půl dnešního rána, ale na konci sem měl slzy dojetí a to se mi moc často u podobných smímků nestává, prvavda že v nekterých částech trochu nudne ale vše to dokonale vyváží herecké výkony Dana Aykroyda a obou dětských představitelu, a to deti ve filmech moc nemusím ale tady sou proste super a o to víc me dostal ten záver.. velmi smutný.. ale takový je občas život je! Opravdu pekne rodinné melodrama! ()

neo93

Tak tento film mě dost emočně zasáhl. Ani vlastně pořádně nevím čím. Možná příběhem, v němž ovdovělý zatrpklý otec vychovává jedenáctiletou dceru Vadu ve svém domě, který slouží jako pohřební ústav a přitom se stále snaží vyrovnat se smrtí své manželky a najít tak nějaký smysluplný život, kromě pochovávání nebožtíků. Možná bezprostředností, lehkostí a humoru dětských hrdinů, kteří prožívají první přátelství, lásku, bolest i zklamaní, díky čemuž jsem se mohl s  nimi ztotožnit. Možná tím správným výběrem herců od roztomilého Macaulay Culkine a Anny Chlumsky, až  po dobráckého Dana Aykroyda a příjemnou Jamie Lee Curtis. Možná díky uvolněné a pohodové atmosféře, která se sice v závěru překlene do tragické roviny, ale i přesto si zachová určitý pozitivní nádech. Nejspíše to bylo kombinací všech faktorů, kvůli čemuž jsem si snímek mohl tak užít. ()

hazdrova

Mladá Anna Chlumsky vyzerá akoby vyrástla na hereckej škole. Naozaj výborný výkon na jej vek. Macaulay Culkin bol zlatý a sympatický od začiatku do konca filmu. Príbeh ako taký ma až tak nezaujal, ale myšlienka bola podaná veľmi solídne a veľmi sa mi páčilo, ako bol príbeh vystavaný. 3,3* ()