Moje první láska

Vada (Anna Chlumsky) je hypochondrické děvčátko žijící v excentrické domácnosti, v jejimž čele stojí její ovdovělý otec Harry (Dan Aykroyd) - zaměstnanec pohřební služby. Její svět se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se otec zamiluje do Shelly De Voto (Jamie Lee Curtis), která začala pracovat ve stejném podniku jako kosmetička. Stydlivý kluk ze sousedství - Thomas J. (Macaulay Culkin - Sám doma) Vadě jediný rozumí - sdílí s ní závist, první lásku, strach a pomůže jí vyrovnat se s její nejbolestnější ztrátou... (Bonton Home Video)

lovlick

příjemnej film. jeden z mála rodinných filmů, kde i dětičky umí pořádně hrát. 1* je určitě za Annu Chlumsky. a ta scéna na pohřbu byla vážně dojemná... ()

Pokryvac

Rodinný film, ktorého ústrednou témou je konfrontácia detstva so smrťou. Pre monoho detí to bude zrejme príliš pochmúrna záležitosť, avšak staršie obecenstvo azda ocení fakt, že film neignoruje občasnú trpkú príchuť života. Veľkým pozitívom filmu sú veľmi schopní herci ako Dan Aykroyd vo vážnejšej úlohe funebráka či Jamie Lee Curtis ako láskavá maskérka mŕtvol (aspoň minimálne spojenie s jej obľúbeným hororovým žánrom), Nezaostávajú ani detskí herci a Anne Chlumsky výborne konkuruje už vtedy slávnemu Macualayovi Culkinovi. Dobre zahraný a dobre napísaný príbeh s istou hĺbkou, ktorý má potenciál zaujať aj staršie publikum. ()

Gamekeeper77

Asi jsem tak trochu masochista, protože na tenhle film se vždycky dívám, i když je to pro mě citově docela rozporuplná záležitost a vlastně ani nevím, co se mi na něm líbí. Nejspíš to bude atmosféra americkýho předměstí 70' let, herci jsou taky bez problémů, ale sotva se film rozjede, už začínám bejt v nějakým takovým zvláštním napětí, protože vím jak to skončí a čekání na to smutný finále ve mně vzbuzuje zvláštní neklid. Ale objektivně vzato, je to milý a citlivý film. 70%. ()

sans.sourire

Krásný film. Původně jsem neplánoval jej sledovat, ale nakonec se stalo a uchvátil mě. Ihned jsem chtěl vědět, o čem to je, co bude dál. Musím říct, že tento film byl opravdu smutný. Aspoň tedy určitá scéna. A všechny myšlenky, které si to neslo, byly moc milé, zajímavé a reálné. Určitě si tento film zapamatuji. Opravdu se mi líbil. ()

moviepill

Asi jediný film o detských láskach, kde mi sú sympatické OBE detské postavy. Prekvapivo aj malá Anna Chlumsky. O Macaulay Culkinovi sa netreba rozpisovať, v tomto filme je k sežrání. Dan Aykroyd si strihol svoju postavu so zvláštnou eleganciou a neprekáža mi ani tá slzotvorná záverečná polhodina. Skrátka, TOTO je pravý hodnotný film (nielen) o detských láskach. Žiadne nenormálne mudrovanie, žiadne narážky na prvé erotické zážitky či čo, ktorých je v iných obdobných filmoch neúrekom. Takto vyzerajú prvé lásky, áno. Kam sa hrabe Malý Manhattan. ()

Dixieboy

Film, který zraje jako víno. Krásná retro vzpomínka na mé mládí :) Příjemné herecké výkony, humor, smutek... a začínající Anna Chlumsky je prostě kouzelná. ()

jessic

Příjemný, trochu sentimentální, letní rodinný film o prvnich láskách a prvních ztrátách na americkém maloměstě. Díky tomu, že hlavní dívčí postava je trochu ujetý hypochondr a její otec majitelem pohřebního ústavu a i dětští herci příjemní, je film méně přeslazený než většina americké produkce v tomhle žánru. ()

unclejack

Rodinné filmy z osemdesiatych a deväťdesiatych rokov sú dnes právom považované za najlepšie a najhodnotnejšie výpovede o živote amerických detí a mládeže a dnešná produkcia sa na ne môže dívať maximálne tak z hlbky jedenástich kilometrov. Máloktorý ma však zaujal tak ako Moja prvá láska - napr. Veľkého som si príliš neobľúbil, a je jedno že tam hral Hanks. Film Howarda Zieffa si ma však získal svojou úprimnosťou, realickosťou a nesladeného prístupu k tematike detstva a dospievania. K tomu si pripočítajte hravý scenár - Na dejepise nás učili, že Lindbergovým ukradli syna priamo z domu. Asi dnes budem spať s otvoreným oknom. To ma fakt dostalo. - a mimoriadne zaujímavé herecké obsadenie. M. Culkin a Anna Chlumsky pôsobia nenútene a zvlášť predstaviteľka Vady si určite vyslúži divákove sympatie. A hoci sa hovorí, že Aykroyd najviac svojho hereckého talentu vypotil v Driving Miss Daisy, úlohu Vadinho otca si môže spokojne zarámovať a založiť hned vedľa svojej Oskarovej nominácie. Veľmi príjemný zážitok. ()

PTuranyi

Pekný rodinný film s romantickou linkou a komediálnymi prvkami. V podstate ide o autobiografické rozprávanie školáčky Vady. To že žije v dome, ktorý je zároveň pracoviskom jej otca by nebolo nič nezvyčajné, keby to nebola pohrebná služba. To je tá vtipná časť. Možno aj vďaka tomu a faktu, že nemá mamu s ňou nie je niečo v poriadku. Možno aj preto sa priatelí s najväčším outsiderom v okolí (no na druhej strane sa tu žiadni ďalší chlapci nevyskytujú). Vo Vadinom živote nastávajú postupne rôzne zmeny, no tou zásadnou je Tomasova smrť. A tu už začína film tlačiť na city a skĺzavať k pátosu. Produkcia nie je zlá a herci hrajú celkom dobre. Anna Chlumsky stojí pred kamerou druhý krát a ešte nie je úplne presvedčivá a opäť s Macaulayom Culkinom, s ktorým sa stretla pri natáčaní filmu Strýko Buck. Ten však medzi tým stihol natočiť Sám doma, no ani on ma celkom nepresvedčil. Najlepšie tu hrá Jamie Lee Curtis, ktorá už nebola žiadny nováčik a s Danom Aykroydom sú celkom v pohode. ()