Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

dalziel

Pre mňa klasické akčné krimi a žiadny videoklipový zostrih ako sa dnes nosi vo "vsetkych" akčných filmoch.Poriadne prestrelky a poriadna nahanacka na autach, alaaa Bullitov pripad.De Niro skratka drsnakov vie a Reno jak by dal . Zo 3 pivka, misa popcornu, vytočený radiator naplno,ronin v bedni a vonku kalamita.... idealny zimny vecer :-) ()

smrtacik

V starom Japonsku bol Ronin výraz pre samuraja, ktorý stratil svojho pána. Na rozdiel od samurajov, ktorí sa oháňali katanov, nám však v tomto prípade režisér John Frankenheimer ponúka pohľad na novodobého Ronina. Ronina, ktorý sa nespolieha len na sečné zbrane... vlastne taká bazuka je oveľa praktickejšia (asi väčší rozptyl) :-). Je veľmi dobre, že režisér vykreslil každú z postáv ako osobnosť s či už dobrými alebo zlými vlastnosťami a všetko sa netočí okolo jedného ústredného hrdinu. Renovi a De Nirovi sekundujú také hviezdy ako Sean Bean, Jonathan Pryce, Skipp Sudduth (pre mňa známeho najmä z jedného seriálu o Ney Yorských polišoch) a Natasha McElhone. Skvelá kombinácia a je výborné, že nikto nevyčnieva ani nezaostáva a herci si navzájom neberú priestor na pľaci. Je to akčný thriller, plný podrazov...veľmi kvalitných prestreliek a super automobilových naháňačiek...najmä tá jedna tenkými uličkami, myslím že to bolo nejaké francúzske mestečko, je fakt hustá a nezabudnuteľná. :-). Na rok výroby 1997 je to veľmi kvalitná robotka aj čo sa týka špeciálnych efektov a všetko nám to tu pekne vybuchuje, proste stará dobrá akčná škola. Takže ak chcete dobrý thriller s výborným hereckým obsadením, ktorý vám nedá vydýchnuť je to výborná voľba. Hodnotenie: 80% ()

n0ty

Od začátku jistě vrtá každému hlavou, co že je v tom kufru? Postupem času ale zjišťujeme, že jen o kufr nejde a děj se obrací k jiné linii. Výborná kriminálka s dobrým hereckým obsazením, především De Nira a Jonathana Pryce (které jsme mohli spatřit spolu, již ve filmu Brazil), dobrá hudba podtrhující, už tak vypjaté a se zadrženým dechem sledované honičky aut a kamera, to je radost pohledět. Téměř každý záběr učebnicový. Ale přesto tomu k dokonalosti něco chybí... ať už je to scénář, který by chtěl ještě vypilovat, pár slepých míst v logickém sběhu, nebo samotná zápletka, která je již zkraje patrná... pro mě 80% ()

Tomo

Asi nejlepší realistický mafiánsko intrikářsky akční film, na který se dá natrefit. Výborná syrová atmosféra a filmařina. ()

katmandzoo

hviezdne herecké obsadenie ma nalákalo k zhliadnutiu tohto filmu..popravde čakal som od toho niečo viac a aj keď De Niro a Reno hrajú skvelo, ani oni nezachránia to, že väčšina deja je nudná a v podstate sa nič prevratné počas celého filmu nedeje..musím však vyzdvihnúť namakané autonaháňačky..celkovo ma však film nijako veľmi neoslovil a do mesiaca naň určite zabudnem..labužníci starých kriminálok si však pri nedeľňajšej kávičke na Roninovi určite zgustnú.. ()

tranquill

Kvalitní herecké výkony, rychlý spád... avšak člověk vlastně nezjistil "vo co go". Tento akční špionážní snímek mne nikterak neoslovil. ()

Kingjiri

Ronin má slušný herecký obsazení (Třískovo cameo rulez) a akci (honičky v autech naprostej luxus!). Příběh by byl hodně fajn, kdyby se Ronin nesnažil být až příliš mysterióznim snímkem. O postavách jsem se fakt moc nedezvěděl (prakticky jen náznaky Samovi minulosti) a o obsahu kufříku, kterej každej chce, jsem nezjistil vůbec nic. Takováhle tajemná atmosféra je dobrá na rozjezd děje, kdy si získá divákovu pozornost a on bude napínavě sledovat pozvolný rozplétání (aspoň většiny) hlavních záhad. V tomhle provedení však mysterióznost nakonec selhala. Menší zklamání u mě zavládlo i z finále, který už se spoléhá na nepravděpodobný náhody a nelogičnosti (fakt by mě zajímalo, jak dokázal Vincent tak rychle najít Sama, kterej se vrátil zpátky do sportovní haly). Ale zase nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil a že by šlo o klasickej žánrovej průměr, kterej už znova vidět nemusim. Čtvrtá slabší hvězda za akci, herecký obsazení a hudbu. ()

Stíba

Osvěžující nádech úzkých uliček francouzských ulic a do nich zasazených honiček, napjatá najatá parta trochu připomínající Reservoir Dogs a nad tím lehká scénáristická a režisérská rozpačitost. Dobrý film, který pod lepší taktovkou mohl vyznít ještě líp. ()

anitae

Asi jsem po letech čekala trochu víc.Honičky v autech a počet zdemolovaných aut je super. Kufřík, krasobruslení, Tříska, ale chybělo mi tam něco proč bych film měla znovu vidět. ()

Razzor_82

"Kde je kufr?"  O tenhle tajný cíl usiluje hned několik profesionálních žoldáků. Dvadesátková jízda se zamlženou zápletkou, která si hraje s divákem. O silné herecké obsazení se postará oblíbené duo tahounů De Niro+Reno. Akční kamera a výtečné automobilové honičky na dálnici. Nechybí potřebná dávka napětí a zrady. 7/10 ()

Titus

John Frankenheimer se fakt nezapře. Skvěle natočené automobilové honičky ve francouzských městech a výborné herecké výkony všech herců. ()

pistik

Konečne jeden z akčných filmov, ktorý podobne ako Heat je maximálne realistický. Konečne sa pri naháňačkách neberie ohľad na chodcov a pri prestrelkách na turistv ako to býva v korektných filmoch M. Baya ()

fandalehy

Lepší průměr z řady akčních filmů. De Niro hraje opět na jedničko a Reno více méně taky. Ale opět je tady dost zmatených udělátek a vklíněných prvků. Přesto dávám 80 prc. ()

Slavomír

Vhodne namiešaná zmeska americkej starej školy a francúzskeho kriminálneho duchovna. Tí dvaja sú krutá dvojica, no potlesk patrí tomu starému, už nebohému, kovbojovi na režisérskej stoličke. Fantastická jazda s plynom na podlahe a rýchlym spádom. ()

Trias

Místy slušná akce, ale vzhledem k tomu, že děj byl bez ní prakticky nulový - vše se točilo okolo kufříku - a psychologie postav prakticky žádná, musím volit nižší hodnocení. ()

waska

Docela příjemný akční svižný filmek s naprosto úžasných hereckým anbsáblem a se skvělou hudbou. Trochu mě vadilo, jak se vždycky všichni naprostou náhodou dostali ze zajetí, ale co, příjemnou podívanou to zhatit nemůže. A všimli jste si Katariny Witt na ledě? :-) ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)