Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

Jeržik

I po třinácti letech absolutní TOP akční film, který nezestrárnul (narozdíl od hlavních hrdinů) ani o den. Brilatní režie, přehledné a adrenalinové akční scény, perfektní nasnímání automobilových honiček, to vše v promyšlených a zajímavých exteriérech a lokacích. Tohle všechno plus dobrý scénář by ale na nadčasový (naháněčky v autech zdraví Bena Afflecka a jeho The Town;) akční film, kterým Ronin bezpochyby je, nikdy nestačily. Tenhle film táhnou hlavně herci, kteří dostali ke ztvárnění absolutně fenomenální charaktery. Sam a Vincet by nejen každý snesl samostatný prequel, ale hlavně pokračování, které by z takových postav dokázalo těžit. Škoda, že se takového nápadu neujal alespoň nějaký spisovatel, knižní podoba by oběma slušela taky. Vždycky mě zamrzí, když vidím jaké knižní braky vznikají na motivy různých filmů a zde leží takové výborné charaktery, které přímo volají o nějakém tom pokračování... ()

Mikino00

Solidní akční snímek s hvězdným obsazením, kde skvělé akční scény a honičky, trochu sráží ta výplň mezi tím, které se říká smysluplný děj. ()

Nethar

Dobrá kriminálka, zase jeden film hezky staré školy. Nedávno jsem to myslím psal u Heat, zase Robert de Niro, nepřekvapí. Automobilové honičky možná nejsou tak technicky vymazlené jako v Rychle a zběsile, šíleně jedoucí Peugeot je trochu jiná káva, ale o to jsou uvěřitelnější a přehlednější. Dobrá práce. ()

Santino7

Ronin je jednoznačne poctivá záležitosť. Viacero popredných hercov rôznych národností spojiť do jedného tímu, to pokladám rozhodne za vydarený ťah. A to z rôznych hľadísk, napríklad po marketingovej stránke to proste musí fungovať - zaujme to mnoho ľudí z daných krajín, ktorí budú zvedaví, ako sa ich hviezdni herci dokázali presadiť v takejto silnej zostave. Osobitne by som vyzdvihol hlavne skvelý nápad spojiť dokopy duo De Niro - Reno, ktorým to spolu fungovalo na výbornú (pokladám ich za typologicky veľmi podobných hercov). No a Natascha McElhone, tak tá je tu podľa mňa akoby Meryl Streep v jej mladšej verzii. Svoj kúsok priestoru mali viacerí, z ktorých ani jeden nesklamal, i keď už podľa mien je jasné, kto toho priestoru dostal najviac a dominoval... Celkovo príbeh nie je až tak komplikovaný, je to taká klasická záležitosť, dokonca až priveľmi vopred čitateľná, no cez to všetko zaujme profesionálnym prístupom a kvalitným spracovaním. A za veľké plus považujem aj skvelý výber lokalít (naháňačka úzkymi uličkami Nice bola vizuálne skvelo odvedená práca), Francúzsko skutočne ponúka neúrekom možností a filmári to patrične využili. Ja som sa pri Roninovi rozhodne nenudil... Mimochodom, je samotný obsah kufríka skutočne tak dôležitý? 4/5 ()

mira007

Na tom jsem byl v kině se svojí holkou a nebylo to špatný. Taková krimoška akční s De Nirem, Renem a Beanem. ( ne Mr. ale Sean ) ()

Klajnik

Nepříliš zajímavá naháněčka mezi špiony, která chce fungovat navzdory tomu, že se toho o ničem /nikom moc nedozvíme. Takovej film může fungovat tehdy, pokud má chytrej scénář a výraznej styl (Mad Max: Fury Road), ale nemyslím si, že Ronin tohle má. Je sice fakt, že na automobilové naháněčky se stále vzpomíná na jako na jedny z nejlepších a svým realistickým ztvárněním se staví mezi Francouzskou Spojku a Bourneovo ultimátum, ale já osobně jsem 25 let od doby vzniku už příliš ohromen nebyl. Dojem Ronina kazí taky nějaké uměle znějící dialogy, apatické odříkávání replik Nataschy McElhone a jistá naivita (prošedivělej 55 letej De Niro utíkající s kulkou v břiše jako by to byl jenom nějakej štípanec). ()

memoman

Stará francouzská škola+hollywoodský kriminálně-špionážní akcent+Robert De Niro+Jean Reno+dynamické auto-honičky v pařížských tunelech a nadjezdech,které tvoří téměř třetinu stopáže filmu+ tedy ještě trochu složitější děj,ale ten tohle všechno přebude. Co víc k tomu říct,než nenechat si to ujít a určitě si to pořídit do filmotéky. A to ještě pro české patrioty nemluvě o štěku Jana Třísky a hudbě Vladimira Cosmy. A pod taktovkou veterána inteligentní akce a napětí J. Frenkenheimera. Wow. ()

RomanHyde

Je to tak 3,5 hvězdy, ale přikláním se výše, protože mám rád De Nira a automobilové honičky jsou zvládnuté excelentně. Může to z mé strany působit poněkud povrchně, ale u tohoto akčního snímku jsou to pilíře. Podobných filmů je natočeno spousta, ale zrno od plev oddělí právě jistá vyjímečnost, tou je v tomto filmu obsazení a právě automobilové akce. Zbytek snímku spadá spíše do průměru, není tedy nouze o díry ve scénáři a bohužel poněkud nešťastné "finále", které působí stejně řízně, jako nealkoholické pivo. ()

punk_zero

[85 percent] Robert De Niro a Jean Reno patria k špičkam vo svojom obore .-) Sú to najobľúbenejší herci, patri im moja poklona. ()

Brejlil

Staromilsky působící film. Bylo jasné, že čekat od Frankenheimera nějaké extra výboje nelze a taky se to potvrdilo. Honičky excelentní, dvojice De Niro, Reno dává zapomenout na některé díry v logice. Škoda jen té poslední třetiny, protože krasobruslařské kreace Katariny Wittové na mě působí spíše jako rohypnol. ()

kubyno

Úžasná kriminálka, plná napětí, výborných postav a spousty dalšího v oldschoolovým stylu. Herecky skvělé a poutavé, ale hlavně jedinečná "evropská" atmosféra Francie. O scénáři by se dalo polemizovat, ale je to zbytečné - Ronin je i přes tyto detaily jedním z nejlepších filmů svého druhu a nemůžu dát jinak, než nejvyšší hodnocení. ()

poet

Tolko starostí kôli nejakému blbému striebornému kufríku.. Ale celkom zaujímavý mix americko-európskych hercov v rutinnej naháňačke v ktorej hra skoro každý za nejaku inú stranu :) ()

petikacka

Vlastně už klasika akčního žánru...Sqělí herci...Automobilové honičky jak vyšité...Ke konci to už začíná trochu drhnout, ale De Niro i Jean Reno to utáhnou...Tempo nepolevuje a je to dobře koukatelné...Vždy se ráda podívám znovu...Za mě 85% ()

Tumáš

De Niro s Renem je vynikající dvojka. Film potěší, i když dokonalý není, je to světlá výjimka. Tříska byl zajímavý... ()

Caesar1993

V podstatě souhlasím s hans500, akorát někdy byly akce příliš nepřehledné(alespoň pro mne) - proto ta * dolů, jinak dobré. ()

joudas

Povedený akční thriller v evropském stylu s tradičně dobrým duem De Niro - Reno, ale hlavně s výbornými automobilovými honičkami. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)