Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

ScarPoul

Tim Burton po úspechu Pee- Weeho dobrodružstiev dostal slušný rozpočet a súhlas štúdia k tomu aby natočil svoj vlastný autorský film. Týmto filmom je Beetlejuice a je vidno že Burton sa na tomto filme pekne vybláznil. Neskutočne veľa príšeriek a duchov spolu so svetom mŕtvych sú tak neskutočne bizarné a zábavné že vás snímok ani na chvíľu nenudí najlepšie sú tie drobne vtipy typu - keď niekto spácha samovraždu bude pracovať vo svete mŕtvych ako pracovník na úrade a skutočne recepčná má podrezané žili. Michael Keaton aj na fakt, že je vo filme veľmi krátku dobu, si užíva každú jednu minútu svojho výstupu a práve on zatieňuej aj inak sympatický manželský pár v podaní Davisove a Baldwina. Malý, veľký film, ktorému kraľuje čierny humor a morbídna jemnosť. ()

Lacike

Pre mňa to je najlepší a najzábavnejší Burtonov film. Skvelý príbeh, kopa humoru a roztomilé praktické triky, ktoré narozdiel od CGI môžem sledovať donekonečna. Zároveň to je najlepšia Keetonova úloha. V ostatných filmoch mi vždy pripadal ako nudný suchár, ale tu tromfne snáď aj Jima Carreyho. Tie jeho hlášky a infantilné vtipy sú presne na tej hrane, keď to nie je trápne ale zábavné. K tomu oko poteší nádherná mladučká Winona. Alec a Geena sú sympatická dvojka, ktorej divák drží palce a Catherine O'Hara si tak dokonale užíva tú fúriu, že je radosť ju nenávidieť. Tie dve hudobné scény sú parádne a nezabudnuteľné rovnako ako celý film a aj po rokoch som si ho užil. Tentokrát v SK dabingu, ktorý je tiež vydarený a Peter Marcin ako Betelgeuse absolútne kraľuje. Som rád, že niektoré filmy nestarnú a navždy ostanú skvelé. 10/10. ()

sarume

Taková něžná duchařská komedie, která nikoho neurazí a která neublíží. V kině bych byla asi zklamaná na videu zábava pro rodinu s většími dětmi ()

BoPo

Najväčšie starosti prichádzajú až po smrti. A zábava prichádza až vyslovíte Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice. Michael Keaton predvádza vynikajúci výkon, ktorým bio-exorcistu posunul do môjho rebríčku najobľúbenejších postáv. Vďaka nemu môžem film vyvolávať znova a znova. ()

Terva

Tohle je asi nejhorší snímek, který jsem od Burtona kdy viděl. Nebavilo, nudilo a ani hudební doprovod za moc nestojí. ()

JohnCZ

Chvilkama milé a vtipné, chvilkama zase děsně přeplácané a nesourodé, ale každopádně plné šílených tvůrčích nápadů a zajímavých praktických efektů. Burton se tu fest vyřádil, ale zas až taková zábava to není. ()

corpsy

Timov odrazový mostík medzi režisérske superhviezdy ( jeho Pee Weeho nepočítam ). Krásna výtvarná stránka a Burtonová tradičná rozprávková réžia spolu s oscarovými maskami a vtipnými hercami vytvárajú vydarený celok, ktorý ešte dodnes nezostarol. ()

Ajinka126

Objektivně přiznávám, že to není vrchol v dějinách kinematografie. Ale je neuvěřitelné jakého má tento snímek ducha. Pokud jste tento film ještě nikdy neviděli, tak to prostě napravte:). Vždy, když je mi špatně, tak si pustím Beetlejuice. ()

liquido26

To prostě nemohli začít hejbat nábytkem, rozbíjet talíře a mlátit dveřma? :-) Ale jinak fajn zábava, i když ty stupidní pasáže mimo dům bych tam mít nemusel a závěr taky mohl bejt trošku lepší. ()

sidzej

čím dlhšie sa na to človek pozerá, tým viac trpí a ja som to 5 min. pred koncom vzdal. Zatiaľ najhorší film aký som od Burtona videl a pevne verím že horší už neuvidím. 30% ()

PauloZ

Jeden z nejlepších Burtonových počinů! Výborný příběh, výborní scénář, výborná atmosféra a hlavně geniální Michael Keaton!! Naprosto zábavná a pohodová věc. Tohle mě bavilo jak sviňa :-D ()

F.man

Beetlejuice pro mě vlastně definoval styl Tima Burtona, ukázal mi jeho zvláštní humor a nekonečnou představivost. Navíc samotný motiv reálných postav, které musí začít poznávat záhrobí a strašit - to prostě funguje. Proč ne, zvlášť když je to takhle vtipné... Ah! Oo, oo, oo, oo, ah, ah, ah! Nobody says the "B" word! ()

prkalil

"Day-o, Day-ay-ay-o, Daylight come and me wan' go home, Day, me say day, me say day, me say day, Me say day, me say day-ay-ay-o, Daylight come and me wan' go home..." - chtěla jsem si před chvílí pustit v TV z Ostravy ME v atletice do 23 let - a spletla si čudlík - naskočila Nova Cinema - a Banana Boat Song - ten gejzír radosti mě přiměl, abych zvedla svoje hodnocení o tu jednu trapně chybějící hvězdu! Dejte si taky: http://www.youtube.com/watch?v=AQXVHITd1N4 ()

Haluzz

Nejlepší Burton (nepočítáme-li Eda Wooda, kde byl jeho osobní přínos minimální) který jen ukazuje, že osmdesátky byly pro něj nejvhodnějším obdobím, kdy se dá nejlépe balancovat na hraně kýče, odkazování a vlastního přepálenýho vizuálu. Bez Keatona by to bylo za dvě. ()

Astaroth12

Tim Burton je Boh. A keď sa spoji geniálny režisér s geniálnym hercom Michaelom Keatonom nemôže vzniknúť nič iné ako majstrovské dielo. Michael Keaton ako Beetlejuice je bravúrny. Ešte som sa na ducharčine tak nenasmial ako práve na tejto. A scénke kde Catherina O"Harova a Jefry Jones na popud dvoch duchov začali tancovať, som sa strašne nasmial.Tato scéna patri do kategórie mojich najobľúbenejších. Tak to zhrniem herci 5 hviezdičiek, réžia 5 hviezdičiek a originalita za 5 hviezdičiek= Veľmi vydarený film, ktorý sa veľkými písmenami zapísal do môjho filmového srdca. ()

Philippa

Někdy bych se chtěla Burtonovi kouknout do hlavy. Musí tam být neuvěřitelný svět ,vzhledem k tomu co nám on sám z něho prozrazuje. Skvělá ,zábavná ,černá podívaná ..... s příchutí pomerančového džusu :-). ()

Lokutus

S přehledem jeden z nejlepších Timových filmů.. Inteligentní a přitom velmi černý humor v kombinaci s vynikajícím výkonem Michaela Keatona a vždy okouzlující Winonou Ryderovou. Film, který ani po 14 letech od svého vzniku neztratil vůbec nic ze svého kouzla a inspiroval i natočení televizního seriálu o pár let později.. Ovšem bez Keatona i Burtona... ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019