Ospalá díra

• Německo

Ospalá diera

Fantasy / Horor / Mysteriózní

USA / Německo, 1999, 105 min

Zvláštní Burtonův krimi horor - konstáblovo vyšetřování série vražd v obci Ospalá díra, ze které je podezřelý legendární bezhlavý jezdec - a asi ne sám. Na mně to bylo trochu příliš drsné a místy málo přehledné, navíc Deppa vidět zrovna nemusím. Jedno ale Burtonovi musím pochválit: kvalitní typický svérázný styl plný zajímavých záběrů, který je velmi odlišný od ostatních tvůrců. Třeba ta čarodejnice s očima navrch hlavy byla báječná. A taky tu byl můj oblíbenec Christopher Walken v roli bezhlavého jezdce. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=nYHt8SdUj-U(11.11.2009)

Tim Burton dokáže vykreslit neuvěřitelnou atmosféru... jak detailně si pohrává s vizuální stránkou a s prokreslením postav, to je prostě kouzelné... jeho rukopis je nezaměnitelný. A opět obsadil svého oblíbence Johnnyho Deppa, který jako racionálně uvažující nervózní vědec-konstábl byl prostě úžasný... Byla jsem opět nadšena z obrazu, z té ponuré barvy, která se v závěru vykreslila do všech barevných tónů, ze zachycení doby a z hereckého představení v podání božského Deppa, který nezklamal... Přiznám se, že jsem si víc než příběh samotný vychutnávala jeho zpracování... Prostě mystická pohádka z temnějšího prostředí, která ohromí stylovým prostředím a sladce expresivními hereckými výkony.(21.5.2008)

Po dlouhé době pravý Burton!Atmosféra Batmana 2,hrobový humor Beetljuice a dojemnost příběhu bezhlavého jezdce je podobná Střihorukému Edwardovi,když to dáte dohromady je z toho hororový klenot.Burton je bůh hororového a zároveň dojemného filmu.(23.3.2003)

TIm Burton obsadil do svého mysteriózního hororu svého dvorního herce Johnny Deppa a výsledek je bombastický. Neuvěřitelně stylový horor s velmi zajímavým příběhem, precizní kamerou, hrůzostrašnou atmosférou a bezhlavým Christopherem Walkenem. Za zmínku určitě stojí i výkon Christiny Ricci. Podle mě nejlepší film jaký do této doby Tim Burton natočil.....(11.12.2007)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $101,071,502Tržby Celosvetovo $206,071,502/75%/(31.7.2005)

• - Když Ichabod Crane (Johnny Depp) provádí pitvu bezhlavé mrtvoly, vytřískne na něj krev, jelikož narazil na tepnu. Z mrtvého těla by ale krev stříkat neměla. (Dlee)

• - Michael Gambon si chtěl nechat udělat svoji useknutou hlavu, aby ji za sebe mohl posílat na rozhovory. (Morien)

• - Ve scéně, kdy Ichabod Crane (Johnny Depp) seká do stromu Mrtvých, je zakrvácený od mrtvol. Po vykopání hrobu bezhlavého jezdce však už od krve není. (Pir.z.Ka)