Ospalá díra

Sleepy Hollow

Ospalá diera

Horor / Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA / Německo, 1999, 105 min

Scénář: Andrew Kevin Walker .. Nádherně stylová a atmosferická "pohádka"! Tak TO mám od Burtona rád. Kdyby za tím nestál právě Tim, asi by to byl dosti temný a drsný masakr. Tak jak je u scénářů od Walkera známo..(31.10.2004)

Přepracování legendy do hávu atmosférické kostýmní podívané. Herecky přesné, vizuálně burtonovsky pochmurně nádherné a hudebně dokonalé. Nebýt Eda Wooda, tak nejlepší Burtonův kousek.(31.1.2007)

Jeden z nejlepsich Burtonovo filmu. Skvela temna hororova atmosfera, trochu romantiky, dokonaly Depp a bezhlavy rytir, vyborne zahrany Christopherem Walkenem, ktery ma, i presto, ze skoro celej film nema hlavu, velike charisma. Vyborna gradace napeti, skvela hudba, nadherna kamera, proste tomuto filmu neni co vytknout. Jeden z mych nejoblibenejsich filmu.(6.3.2005)

• - Christopher Walken, který zde hrál bezhlavého jezdce, ve svém jiném filmu Zóna smrti (1983) ztvárnil učitele, který svým žákům říká, ať si přečtou Irvingovu knihu "Legenda Sleepy Hollow". (Morien)

• - Kulisy městečka Sleepy Hollow byly postaveny za tři měsíce. V době natáčení to byly největší kulisy postavené pro film v Británii. (Morien)

• - Johnny Depp adoptoval koně Goldeneye, na kterém jezdil jako Ichabod Crane, když zjistil, že má být utracen. (zdenur)