Ospalá díra

• Německo

Ospalá diera

Fantasy / Horor / Mysteriózní

USA / Německo, 1999, 105 min

Po dlouhé době pravý Burton!Atmosféra Batmana 2,hrobový humor Beetljuice a dojemnost příběhu bezhlavého jezdce je podobná Střihorukému Edwardovi,když to dáte dohromady je z toho hororový klenot.Burton je bůh hororového a zároveň dojemného filmu.(23.3.2003)

Ospalá díra je splněním touhy po dobrodružství, tajemnu, hodných i zlých postavách, romantice, prostě všeho, co bychom od filmu mohli očekávat. Kontrast humoru a hororu zasazený do burtonovské atmosféry podtržený výkonem Johnnyho Deppa a hudbou Dannyho Elfmana je silným atributem této pohádkové hříčky. Krystalická nádhera.(18.7.2003)

"... budou padat hlavy.".....Najlepší Burton! Najlepší Depp! Tak krásne štýlovo a brutálne hravý. Plný čierneho humoru a hororovej atmosféry. Toľko režisérových nápadov a toľko nadšenia po každom mojom dopozeraní. Spočiatku som tomu dal o hviezdu menej, ale sám seba som sa potom spýtal, aký mám vlastne dôvod nedať tomu plnú paľbu? Nedokázal som si odpovedať.(21.8.2011)

Tim Burton Ospalou dírou pouze potvrdil to, co už je dávno známo – že je sice mistrem obrazu, ale vyprávění příběhů mu příliš nejde. Krom silnějšího scénáře tomuto nevyrovnanému mixu hororu, komedie a romance chybí také skutečně děsivé scény. Místo skutečného děsu dokáže být film pouze nádherně napínavý. A výtvarně neotřelý. 75% Zajímavé komentáře: Marius, ScreamJay, Faidra, Shadwell, Vronsky, plagjoklas, MilesTeg, pjotr76(30.4.2005)

Kostýmy, hudba, herci a nakonec temná ponurá atmosféra, vše je do posledního detailu skvělé. Johny Depp stejně jako ve Střihorukém Edvardovi ukázal , že mu tajemná atmosféra svědčí a znovu mě přesvědčil o svých kvalitách. 90%(10.9.2009)

• - Kůň, který se v závěru filmu objevuje, neni živý. Jde o umělou atrapu. (Pir.z.Ka)

• - Scéna s kočárem v Západním lese se točila více než tři týdny. (Hejtmy)

• - Ichabod Crane ve filmu šestkrát omdlí. (Hejtmy)