Ospalá díra

• Německo

Ospalá diera

Horor / Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA / Německo, 1999, 105 min

Není díra jako díra. Některá naoko nabízí plno zábavy, ale přesto zůstanete nohama pevně na zemi, jiná na první pohled vypadá ospale a vy kvuli ní ztratíte hlavu. Do Burtonovy hororové romance jsem nešel po hlavě, a tak mi zůstal dojem vysoce stylizovaného průměrně odvyprávěného příběhu bez emocí. Prakticky ani jednou ve mě film nevyvolal napětí či úzkost. Hlav je nasekáno jak na 21.6.1621, ale nějaké soucítění diváka s lidmi na plátně nenastane. Většina lidí je ve filmu jen a pouze jako sword fodder, detektivní linie je vcelku nenapínavá a místy děravá, zásadní zjištění často proběhnou jaksi mimochodem. Asi by mi k příběhu vyhovoval úplně jiný styl, docela by mě zajímalo, co by s tím udělal třeba Fincher. Alespoň něco pozitivního: Christina Ricci, jíž náleží dvě ze tří hvězdiček, které jsem filmu udělil.(10.11.2009)

TIm Burton obsadil do svého mysteriózního hororu svého dvorního herce Johnny Deppa a výsledek je bombastický. Neuvěřitelně stylový horor s velmi zajímavým příběhem, precizní kamerou, hrůzostrašnou atmosférou a bezhlavým Christopherem Walkenem. Za zmínku určitě stojí i výkon Christiny Ricci. Podle mě nejlepší film jaký do této doby Tim Burton natočil.....(11.12.2007)

"... budou padat hlavy.".....Najlepší Burton! Najlepší Depp! Tak krásne štýlovo a brutálne hravý. Plný čierneho humoru a hororovej atmosféry. Toľko režisérových nápadov a toľko nadšenia po každom mojom dopozeraní. Spočiatku som tomu dal o hviezdu menej, ale sám seba som sa potom spýtal, aký mám vlastne dôvod nedať tomu plnú paľbu? Nedokázal som si odpovedať.(21.8.2011)

Jeden z nejlepsich Burtonovo filmu. Skvela temna hororova atmosfera, trochu romantiky, dokonaly Depp a bezhlavy rytir, vyborne zahrany Christopherem Walkenem, ktery ma, i presto, ze skoro celej film nema hlavu, velike charisma. Vyborna gradace napeti, skvela hudba, nadherna kamera, proste tomuto filmu neni co vytknout. Jeden z mych nejoblibenejsich filmu.(6.3.2005)

rozpočet : $100 million tržby celosvetovo : $206,071,502(21.12.2006)