V subžánru vězeňských dramat je v americké kinematografii slušná konkurence a k proniknutí do nejužší špičky Věznici leccos schází, především pak více vygradovaný závěr a celkově vybroušenější scénář. Plusem je nicméně silné obsazení v čele se zkušeným Willemem Dafoe a typově přesnými herci ve vedlejších rolích (Trejo). Celkový dojem: 70 %.(28.3.2009)

Věznice přináší poněkud mírnější, klidnější a jaksi pohodovější náhled do komunity drsných, potetovaných chlapíků za ostnatým drátem. Animal Factory rozhodně nepůsobí dojmem, že by se jednalo zrovna o "věznici s maximální ostrahou." Žádná extrémně brutální, drsná a násilnická ukázka ze života za mřížemi. Příběh mi přišel jako docela přátelská, oddechová verze amerického vězeňského prostředí. Vypadalo to, že obyvatelé tohoto zařízení si nemají nač stěžovat. Pěvecká vystoupení, dostatečná zásoba cigaret, holičství, pohodová a přístupná ostraha a víceméně volná zábava a přístup k mnohým věcem. Až na pár drsných scén se jednalo o celkem nenáročný děj. O to však více působivější a poutavý. Především díky hereckému obsazení a jejich charakterům. Willem Dafoe opět vsadil na svůj osobitý a výrazný ksichtík, Edwarda Furlonga je mi líto, že mrhá svým talentem na podřadné filmy a jen poskromnu se objevuje v těch kvalitních. Vypadá to, že tento snímek patří mezi poslední z jeho čtyř nejlepších počinů vůbec. Poté už zůstal "uvězněn" převážně v průměrných či slabých projektech. Danny Trejo je zase v base a dává mi tušit, že si dokážu představit, jak by asi naložil s těmi, co by si až příliš pozdě uvědomili, že "vyjebali s nesprávným Mexikáncem." Přemýšlela jsem nad tím, jak by tento chlapík asi vypadal, kdyby, coby starostlivý otec rodiny předčítal svým dětem pohádku na dobrou noc, či kdyby s květinami a milostnými projevy vyznával ženě lásku:) A za zmínku rozhodně stojí i k nepoznání zmalovaný Mickey Rourke jako transvestita.(10.2.2010)

• RHK

Pokud máte rádi pasívní anální sex, plno buzerantů, nože v zádech, fety a střílející přihlouplé dozorce, pustili jste si správný film. Já ne... Myslím, že originální název Animal Factory - Továrna na zvířata - filmu slušel více. Jediné, co mne zaujalo, byl charismaticky zahraný vězeň Willema Dafoea, ale jinak byl scénář nudný, muklové odporní a do Shawshanku hooodně daleko. Trailer: http://www.metacafe.com/watch/4200474/animal_factory_movie_trailer/(2.7.2012)

jeden z najvăčších ksichtov hollywoodu - môj obľúbený Steve Buscemi, v spojení s ďalšou peknou partiou riadnych ksichtov a držiek (Danny Trejo, Willem Deffou a Mickey Rourke) stvorili pomerne komorný a slušný film z văzenského prostredia. Veľmi dobre sa na to pozerá a veľmi príjemne sa vstrebáva atmosféra, ktorá je tu iná, ako pri iných văzenských filmoch (a že som ich už videl neúrekom . . .) Basa ľudí mení, a každý skôr či neskôr začne uvažovať o úteku. Niekto začne aj konať. A niekomu sa to aj podarí. Je len otázne, či naozaj chceme utiecť, či by sme tam von dokázali prežiť. Jednooký medzi slepými je kráľom. A tak ďalej . . .(6.9.2005)

Překvapivě dost suché, po dějové stránce obzvlášť (oprcáme tě!!!).(14.7.2010)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)

• - Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)

• - Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)