Exkurze do míst, která nechceme osobně dvakrát poznat. V rámci žánru netypické (kupříkladu chybí typický prvek vězeňských filmů v podobě sadistického dozorce) dílo, které se zaměřuje spíš na atmosféru vězení než na nějaké dramatické momenty, kdy jde někomu o kejhák. Škoda, že je to místy až příliš nevzrušivé, naopak palec nahoru za herecké výkony (respektovaný Willem Dafoe nebo tehdy ještě zajímavý Edward Furlong).(5.11.2016)

Takovej slabší výcuc Shawshank redemption, ale pořád se jedná o solidní vězeňskej film, ale hodně postrádá nějaký silnější momenty a drsnější atmosféru, krom toho pro Furlonga to tam nebylo žadný peklo, jak by se dalo předpokládat, ale docela taková pohodička. Nicméně herci super, Dafoe, Furlong parádní, k nim několik skvělejch vedlejších postav v podání Treja nebo Arnolda a Mickey Rourke jako buznič neuvěřitelnej, já si fakt celou dobu myslel, že je to nějakej pravej buzerant.(22.2.2008)

• TeeAge

|| Scenár: Edward Bunker (novel and screenplay) and John Steppling | Hudba: John Lurie | Produkcia: Steve Buscemi, Julie Yorn | Distribúcia: Franchise Pictures | Tržby: 43,805 $ ||(15.8.2011)

• Handle

Hm, tak se mnou to teda nic moc neudělalo. Poměrně nudné klišé, pořád jsem čekal na nějakóu zápletku, na nějaké drsnější scény, ale nic. To nám tímto filmem tedy chtěli jen říci, jak to chodí ve vězení, což už nám dávno plno filmů ukázalo ?(8.7.2010)

VĚZNICE má vcelku dobrý příběh, který Steve Buscemi svižně, zajímavě a napínavě natočil. Zahrál si také jednu z vedlejších rolí a spolu s ním zde můžeme vidět, řadu známých herců jeho generace a zřejmě i jeho kámošů - mj. Boone Junior, Arnold, Rourke (!), aj. Prostě tohle je další z řady zajímavých vězeňských dramat, kterých nebude nikdy dost.(3.1.2007)