• Tomco
  ****

  Buscemi nevie urobiť slabý film, takže mi už na začiatku bolo jasné, že to nemôže dopadnúť zle. Dafoe a jeho charizma bez komentára - myslím, že každý divák si príde na svoje, Furlong po Terminátorovi a Kulte hákového kríža tretia zapamätateľná rola.. môže byť :) 75%(10.4.2011)

 • 5150
  ****

  VĚZNICE má vcelku dobrý příběh, který Steve Buscemi svižně, zajímavě a napínavě natočil. Zahrál si také jednu z vedlejších rolí a spolu s ním zde můžeme vidět, řadu známých herců jeho generace a zřejmě i jeho kámošů - mj. Boone Junior, Arnold, Rourke (!), aj. Prostě tohle je další z řady zajímavých vězeňských dramat, kterých nebude nikdy dost.(3.1.2007)

 • Radek99
  ****

  Trochu netypická žánrovka, neboť ostřílený Steve Buscemi v ní skloubil hned několik subžánrů vězeňských dramat - drama o nacházení charakterních rozměrů odsouzených (legendární předobraz Shawshank se přímo nabízí), útěkový film, jakož i klasické vězeňské drama. Autentická mizanscéna, vynikající casting i herecké výkony, absolutně charismatický Willem Dafoe, rutinní režie... Věznice je skutečně komplexně povedený film, kromě scenáristické složky, pakliže od ní čekáte klasicky schématický příběh, z mého pohledu ale naštěstí autoru předlohy Edwardu Bunkerovi šlo více než o drsné svědectví o drsných poměrech v amerických věznicích o něco jiného, neboť chtěl sdělit cosi o síle přátelství a rozměru osobnosti a charakteru, které ani vězení nemůže potlačit... ,,Je lepší šéfovat v pekle než sloužit v nebi..."(15.8.2011)

 • KevSpa
  ****

  Tohle nenápadné drama z vězeňského prostředí režírované Stevem Buscemim na mě hodně zapůsobilo. Obě ústřední postavy, mladík zvárněný Edem Furlongem i protřelý vězeň v podání Willema Dafoa jsou tak výborně napsané i zahrané, že se díky nim zcela ponoříte do příběhu.(12.10.2003)

 • Turiec
  ***

  Tak tento film ma nijako zvlášť nezaujal. Mohol by sa považovať za mierny podpriemer. Veľmi jednoduchý dej, bez zbytočných zápletiek, ale vedel by som na mieste vymenovať niekoľko lepších filmov z väzenského prostredia. Na klasiky ako Frajer Luke, Motýlik, Brubaker a samozrejme vrchol žánru Vykúpenie z väznice Shawshank sa nechytá.(24.6.2004)

 • - Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)

 • - Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace