Steve Buscemi je perfektní herec, ale jako režisér ještě musí dozrát (jasně, nějakýmu blbečkovi kterej je rád že smolí ubohej komentář na csfd se to říká), občas totiž některé scény a záběry působí hodně hloupě, nepřehledně a naivně (celkový průběh začlenění Furlongovi postavy do divoké bandy; nepokoje mezi černými a ostatními). Ale i když jsem během filmu asi pětkrát s úsměvem zakroutil hlavou, Věznici jsim si dokonale užil. Konečně uvěřitelná vězeňská hierarchie- Willem Dafoe hraje největšího kápa mezi trestancema, jenže to neznamená, že se ho nějakej pošuk ve sprchách nepokusí podříznout za to, že ho okřikl.(13.7.2009)

Tvrdí chlapi (Willem Dafoe, Danny Trejo), nováčikovia (Edward Furlong), čudá (Mickey Rourke). V Buscemiho Väznici sa tých rôznorodých postáv nájde skutočne mnoho. Druhý režijný počin výborného herca, ktorý si vo filme aj zahral dopadol skvele. Túto kvalitnú väzenskú drámu nabil toľkými krásne vykreslenými charaktermi a drsnou väzenskou atmosférou a potvrdil, že je minimálne taký dobrý režisér ako herec.(30.5.2007)

Tak tento film ma nijako zvlášť nezaujal. Mohol by sa považovať za mierny podpriemer. Veľmi jednoduchý dej, bez zbytočných zápletiek, ale vedel by som na mieste vymenovať niekoľko lepších filmov z väzenského prostredia. Na klasiky ako Frajer Luke, Motýlik, Brubaker a samozrejme vrchol žánru Vykúpenie z väznice Shawshank sa nechytá.(24.6.2004)

• nervoznideda

http://www.csfd.cz/film/21130-nevinny-muz/ http://www.csfd.cz/film/236463-zlocinec/ http://www.csfd.cz/film/2294-vykoupeni-z-veznice-shawshank/ Toto je procházka růžovým sadem, bohužel jsem sledoval i hodinky kolik chybí do konce Škoda času deda :-)(8.2.2013)

70%(11.10.2009)