• kleopatra
  ***

  Protože jsem čekala nějaký drsný "maso", otálela jsem s tím do té správné nálady. Ta se nakonec dostavila, ale "maso" to nebylo. Naopak mě překvapila pohoda, jaká ve vězení panovala, Earl to tam měl div ne na povel a o "malýho terminátora" Furlonga se postaral jak vlastní máma ne. Od Buscemiho to chtělo trochu přišponovat, protože, ač byli oba chlapi v hlavních rolích více než ok, jen to vlažný děj neutáhlo.(29.8.2005)

 • heyda
  ***

  Moje hodnocení se šprajclo zhruba na cestě mezi 3 a 4 hvězdičkami. Já mám filmy z vězeňského prostředí hodně rád, i tento není špatný, ale nějak mě nedokázal pořádně vtáhnout do děje. Postavy mi nebyly příliš sympatické i přesto, že herci předváděli dobrý výkon. Takže já bych viděl moje hodnocení někde kolem 65%.(11.2.2010)

 • hippyman
  ***

  režie a obsazení slibovaly nadmíru kvalitní podívanou, ale tomuto filmu prostě něco chybí - sdělení, silnější momenty, hutnější atmosféra... prostě něco, díky čemu bych si za měsíc na snímek vzpomněl... odseděl jsem si hodinku a půl podmíněně, nelituji, ale už bych se do téhle věznice vracet nemusel... 60%(13.5.2011)

 • maxi6
  *****

  Přátelství v kriminálu může být nevyzpytatelné, zrádné, ale i na život a na smrt. Steve měl úžasnou trefu na herce, příběh a scénář. Stylová režie, perfektně vložený podkres hudby, Dafoe a Furlong pevně svírají nad vším otěže, celou dobu je toto psychodrama udržováno v napětí a okázalém, nenásilném kouzlu. Vlastní závěr má překvapivé a neočekávané rozuzlení. Pravdivost života ve vězení scénárista v plné své síle líčí svým vlastním, stráveném v cele...............(1.4.2005)

 • Terva
  ***

  Mimo seriálů je to druhý pokus Stevena Buscemiho o natočení filmu, a zase se mu to povedlo. Na film Věznice (Animal factory) jsem narazil náhodou a tak jsem si zjistil podrobnosti: Produkce bratři Coenové, herci: Willem Dafoe, Edward Furlong, Danny Trejo nebo Mickey Rourke, to naznačuje něco dobrého. Vězeňská balada od Stevena Buscemiho může začít. Ron Decker sedí za prodej marihuany a chce se dostat ven. Na povel si ho vezme dlouholetý vězeň Earl Copen a o kousek dál stojí Vito. Copak odsud nechcete nikdy vypadnout?... zazní ve filmu...Vám se libí bejt za katrem? Je to tady samej vyvrhel, třeba Paul Adams si šlehne i chcanky, jen aby z toho měl rauš!!! Je to parta k pohledání a když nemáš kámoše, tak musíš bejt buď neskutečnej drsňák, nebo něčí děvka. Jo a mimochodem, vězeň se neříká. Správný chlapi si říkají muklové. Jan(a) je boží. Mně je čůrák úplně k ničemu. Nejradši bych si ho ufik. V příštím životě budu holka jako lusk. Vězení vás změní....chci zpátky do své cely!!!! Ven půjdeš až za pět let, co teď? Je ještě jedna cesta ven a to útěk. Někam se zdrhnout dá. Komu se to povede a jak? No uvidíme. Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi.(13.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace