• Gilmour93
  ***

  Hry, koncerty, rauše, empatičtí a pozorní vychovatelé - pokud by jste velkoryse přehlédli tu občasnou anální penetraci a kudlu v zádech, řeknete si, že to je docela zábavný skautský tábor, nicméně neodvážím se zpochybňovat autentičnost novel Eddieho Bunkera, protože ten pán zjevně věděl, o čem píše.. Film těží se zajímavého hereckého obsazení (Dafoe si ponechal image Maxe Schrecka z natáčení Ve stínu upíra, Rourke zase přijal vzhled T.Curtise z Někdo to rád horké, Furlong zůstal věrný své škatulce křehkých rebelantů) a pod taktovkou Buscemiho se všichni snaží ze všech sil, leč samotný příběh zůstal někde v cele předběžného zadržení.. Člověk si nakonec odnese tristní ponaučení, že americký vězeňský systém rozhodně nemá za cíl nováčky za mřížemi napravovat, ale jen je odklízí ze společnosti. Továrna na zvířata z nich už udělá kvalitní mukly, kteří se pak spolehlivě vrátí do normálního života jako vyměnění..(2.7.2010)

 • Pepinec
  ****

  "Lepší vládnout v pekle než sloužit v nebi."(21.3.2011)

 • Dale
  ***

  Taký nemastný-neslaný film z väzenského prostredia. Nie je to zlé, ale videl som už veľa podstatne lepších filmov, ktoré sa odohrávali za mrežami.(22.6.2004)

 • gilmore_girl
  ****

  Mame tu pohled na vezeni jako na vcelku prijemnou dovolenou, kdyz znate ty spravne lidi... Edward Furlong ma docela stesti, ze Willem Dafoe hleda opravdove citove pouto s nekym s hezkou tvarickou... po nekolika Furlongovych propadacich jsem byla opravdu mile prekvapena a jsem rada, ze konecne nekdo poukazal i na to, ze je to fesak, ackoli mu nejvic sedi role pridrzlych spratku vseho druhu :). Oba predvedli skvely vykon a jako bonus tu mame transvestitu Mickeyho Rourka, to je kombinace, jakou si nemuzete nechat ujit.(10.2.2010)

 • kingik
  ****

  Kvalitní film. Willem Dafoe a Edward Furlong jsou opravdu přesvědčiví vězni a Furlong dokazuje, že kdyby se vysral na fet, je to talent jak hovado. Ve vedlejší roli byl přesvědčivě odpudivý Tom Arnold. Vztahy mezi vězni byli přesvědčivé, ne, že bych s tím měl zkušenost, ale tak je to můj hrubý úsudek, jak to asi tak v běžném vězenském režimu chodí. Tenhle film je na hony vzdálený idylickým a sladkobolným opusům z věznic ve kterých se kamarádí každý s každým anebo těm, z nichž divák získá pocit, že kriminál je to nejlepší místo na světě. Tohle bylo téměř autentické, místy bez příkras,ale pochopitelně i místy nepravděpodobné. Přesto přes výčet pozitiv k vyvážené dokonalosti něco chybí. Asi to bude tím, že(nehostinné) prostředí věznic je ve filmech už moc profláklé. 70%(7.1.2012)

 • - Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)

 • - Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace