• Lima
  ****

  Mladík v podání Furlonga je zavřen za prodej marihuany a ve vězení se citově zblíží se zkušeným muklem Willemem Dafoem, který nad ním vezme ochrannou ruku, aby se z mladíka nestala něčí děvka. Že by to hrozilo, je jasný, protože mladická vizáž Furlonga je jako magnet pro nadržený mukly a různý úchyláky, kterých je v lochu plno. Příběh nikterak originální, ale prostředí věznice je naprosto dokonalý, atmosféra správně hustá a hlavně - můj oblíbenec Willem Dafoe jako holohlavý Earl má charismatu na rozdávání. Dusnou náladu snímku podporuje i zajímavý soundtrack.(18.5.2003)

 • gudaulin
  ****

  V subžánru vězeňských dramat je v americké kinematografii slušná konkurence a k proniknutí do nejužší špičky Věznici leccos schází, především pak více vygradovaný závěr a celkově vybroušenější scénář. Plusem je nicméně silné obsazení v čele se zkušeným Willemem Dafoe a typově přesnými herci ve vedlejších rolích (Trejo). Celkový dojem: 70 %.(28.3.2009)

 • kingik
  ****

  Kvalitní film. Willem Dafoe a Edward Furlong jsou opravdu přesvědčiví vězni a Furlong dokazuje, že kdyby se vysral na fet, je to talent jak hovado. Ve vedlejší roli byl přesvědčivě odpudivý Tom Arnold. Vztahy mezi vězni byli přesvědčivé, ne, že bych s tím měl zkušenost, ale tak je to můj hrubý úsudek, jak to asi tak v běžném vězenském režimu chodí. Tenhle film je na hony vzdálený idylickým a sladkobolným opusům z věznic ve kterých se kamarádí každý s každým anebo těm, z nichž divák získá pocit, že kriminál je to nejlepší místo na světě. Tohle bylo téměř autentické, místy bez příkras,ale pochopitelně i místy nepravděpodobné. Přesto přes výčet pozitiv k vyvážené dokonalosti něco chybí. Asi to bude tím, že(nehostinné) prostředí věznic je ve filmech už moc profláklé. 70%(7.1.2012)

 • gilmore_girl
  ****

  Mame tu pohled na vezeni jako na vcelku prijemnou dovolenou, kdyz znate ty spravne lidi... Edward Furlong ma docela stesti, ze Willem Dafoe hleda opravdove citove pouto s nekym s hezkou tvarickou... po nekolika Furlongovych propadacich jsem byla opravdu mile prekvapena a jsem rada, ze konecne nekdo poukazal i na to, ze je to fesak, ackoli mu nejvic sedi role pridrzlych spratku vseho druhu :). Oba predvedli skvely vykon a jako bonus tu mame transvestitu Mickeyho Rourka, to je kombinace, jakou si nemuzete nechat ujit.(10.2.2010)

 • Turiec
  ***

  Tak tento film ma nijako zvlášť nezaujal. Mohol by sa považovať za mierny podpriemer. Veľmi jednoduchý dej, bez zbytočných zápletiek, ale vedel by som na mieste vymenovať niekoľko lepších filmov z väzenského prostredia. Na klasiky ako Frajer Luke, Motýlik, Brubaker a samozrejme vrchol žánru Vykúpenie z väznice Shawshank sa nechytá.(24.6.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace