Slovo vlažnost vystihuje myslím tento film nejlépe. Bylo natočeno spoustu vězeňských filmů, ale žádný z nich neměl takovou pohodovou atmosféru jako tento film. No a to jak Williem Dafoe opečovává mladého Rona, to jsem fakt zíral. Takovejhle hezounek by ve vězení nemohl přece přežít. Nebyl ani vůbec hrana, že by mohl konkurovat alespoň silou. No ale špatný to zas tak úplně nebylo, dalo se těch 90 minut přežít, takže ten průměr je tak akorát. 55%(19.5.2009)

Trochu netypická žánrovka, neboť ostřílený Steve Buscemi v ní skloubil hned několik subžánrů vězeňských dramat - drama o nacházení charakterních rozměrů odsouzených (legendární předobraz Shawshank se přímo nabízí), útěkový film, jakož i klasické vězeňské drama. Autentická mizanscéna, vynikající casting i herecké výkony, absolutně charismatický Willem Dafoe, rutinní režie... Věznice je skutečně komplexně povedený film, kromě scenáristické složky, pakliže od ní čekáte klasicky schématický příběh, z mého pohledu ale naštěstí autoru předlohy Edwardu Bunkerovi šlo více než o drsné svědectví o drsných poměrech v amerických věznicích o něco jiného, neboť chtěl sdělit cosi o síle přátelství a rozměru osobnosti a charakteru, které ani vězení nemůže potlačit... ,,Je lepší šéfovat v pekle než sloužit v nebi..."(15.8.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Edward Bunker (novel and screenplay) and John Steppling | Hudba: John Lurie | Produkcia: Steve Buscemi, Julie Yorn | Distribúcia: Franchise Pictures | Tržby: 43,805 $ ||(15.8.2011)

Kvalitní film. Willem Dafoe a Edward Furlong jsou opravdu přesvědčiví vězni a Furlong dokazuje, že kdyby se vysral na fet, je to talent jak hovado. Ve vedlejší roli byl přesvědčivě odpudivý Tom Arnold. Vztahy mezi vězni byli přesvědčivé, ne, že bych s tím měl zkušenost, ale tak je to můj hrubý úsudek, jak to asi tak v běžném vězenském režimu chodí. Tenhle film je na hony vzdálený idylickým a sladkobolným opusům z věznic ve kterých se kamarádí každý s každým anebo těm, z nichž divák získá pocit, že kriminál je to nejlepší místo na světě. Tohle bylo téměř autentické, místy bez příkras,ale pochopitelně i místy nepravděpodobné. Přesto přes výčet pozitiv k vyvážené dokonalosti něco chybí. Asi to bude tím, že(nehostinné) prostředí věznic je ve filmech už moc profláklé. 70%(7.1.2012)

Mame tu pohled na vezeni jako na vcelku prijemnou dovolenou, kdyz znate ty spravne lidi... Edward Furlong ma docela stesti, ze Willem Dafoe hleda opravdove citove pouto s nekym s hezkou tvarickou... po nekolika Furlongovych propadacich jsem byla opravdu mile prekvapena a jsem rada, ze konecne nekdo poukazal i na to, ze je to fesak, ackoli mu nejvic sedi role pridrzlych spratku vseho druhu :). Oba predvedli skvely vykon a jako bonus tu mame transvestitu Mickeyho Rourka, to je kombinace, jakou si nemuzete nechat ujit.(10.2.2010)

• - Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)

• - Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)