UnCool

Film u kterého si vždy příjemně odpočinu a bavím se hereckým výkonem Kevina Spaceyho, kterému tato role sedla jak žádná jiná. Není co vytknout, je vidět že sci-fi může být kvalitní i bez šílených laserových přestřelek :) ()

BenNat

Nemám slov. Vlastně mám, ale celkem jen asi pět. Neprvoplánové, chytré, smutné a lidské. Prostě geniální. ()

Trepak

"DOKTOR, DOKTOR, DOKTOR, DOKTOR. TÁTO PLANÉTA JE SAMÝ DOKTOR." Prvá polovica je veľmi príjemná a zaujímavé otázky riešiaca mystéria. Tá druhá (po prvej hypnóze) sa mení na nezáživné krimi. ()

pet4

Skvěle zahraný film, po kterém zůstane stopa v duši - celou dobu ve vás budí zvědavost, jak to vlastně tedy je, a když vám v závěru všechno, jak se zdá, racionálně vysvětlí, nechá vás vzápětí stejně v nejistotě - dokonalé. Hudba krásně navozuje atmosféru laskavosti, která z celého filmu dýchá. Prostředí psychiatrické léčebny navíc dovoluje předložit tolik zvláštních charakterů, že to dělá film ještě zajímavější - upřímně - kdo z nás alespoň jednou v životě nezaváhal, jestli je úplně normální :-) FIlm mě pohladil, a za to mu dávám pět hvězdiček. ()

klaara.z

Skvělý výkon Kevina Spaceyho. Pomalu rozvíjející se příběh nakonec poskytne volné pole fantazii diváka. Přiznám se, že na tohle já letim - nejednoznačné konce, filmy s "přidanou hodnotou". Velmi zajímavý pohled příběhu - ze strany psychiatra. A pak to závisí už jen na vás - jste schopni, akceptovat, že Prot je z planety K.PAX, nebo je to na vás příliš? ()

Masinfira

Byl jsem hodně na vážkách jaké hodnocení filmu dát. Herecké výkony byly na jedničku, kamera byla velmi dobrá, ale z mého pohledu tomu něco chybělo (nebo přebývalo?) Těžko říci co, u filmu jsem se dobře bavil, jen jsem možná po půlce filmu čekal něco maličko víc a ono to nepřišlo... ()

poncius

Unikátny film so skvelým Kevinom Spaceym, ktorý vás nechá na pochybách a ešte dlho po pozretí vám bude vŕtať v hlave. ()

Zofan

Film je sice skvělý tak, jak je, ale netrefil se zcela do mého vkusu. Je to bezesporu herecký koncert, ale druhá polovina filmu už není tolik zábavná jako ta první. Vrací se totiž už moc na Zem a takový dějový vývoj jsem po skvělém úvodu vidět nechtěl. ()

nihiliste

Nezapomenutelný, emotivní, lidský film s velmi dobrým Jeffem Bridgesem a úžasným Kevinem Spaceym. Jeho příběh je originální a dojímá tak, že jsem nucen dát nejvyšší hodnocení. ()

tijst

Pro mě film no.1 viděl sem ho snad 100x , geniální Kavin Spacey, super soundtrack (melancholický krásný podmanivý). Celkově tento film mě strašně baví, scénař je výborný a podtrhují ho herecké výkony všech. A konec je naproto geniální a nezvyklí na film ze "států". Kdo neviděl film podle recenze nepochopí. Bud si to zamilujete nebo naopak. Doporučuji aspon jednou vidět ()

LooLaa

To jak celý film dokázal režisér odstartovat v první polovině a následně ho pohřbít v té druhé, to asi nezapomenu. Zpočátku naprosto přesvědčivý Kevin Spacey, kterému hltáte každé slovo a který vás vtahuje do děje už jen svým prostým postojem, se naprosto nevysvětlitelně nechá vtáhnout do stavu hypnózy, že rozuzlení, jaké film nabízí, vyznívá už jen spíše ploše a jakoby bez nápadu a nechuti se poprat s nastaveným příběhem. Scenáristi místo toho nechají vzniknout novou dějovou linii, která nechává tu prvotní vyšumět v nicotě. Škoda - nezbývá nám pak už jen koukat na skvělé herecké výkony dvou hlavních představitelů. Druhá možnost je taky ta, že jsem prvotní záměr filmu né zcela pochopil. ()

noggy

Nevím jestli ostatní film tolik překvapil, ale mně přišlo jeho poselství jasné už od začátku. Navíc Kevin Spacey se umí tvářit jen jedním způsobem, takže pokud jej nemusíte, nesedíte si zrovna na vedení, a zároveň nepotřebujete klišovité poslání jak máme být všichni happy, tak tomuto filmu 5* nedáte ani náhodou. ()

eyeskiller

Film ako žiaden iný. Na človeku zanechá naozaj zmiešané pocity aj po jeho skončení. Skvelé herecké obsadenie a až presvečivo realistické vystupovanie hlavného hrdinu Prota, zanecháva naozaj zaujímavý dojem z celého filmu. ()

vilicek77

K-pax, netuším, jak se to stalo, ale již roky je mým nejoblíbenějším filmem. V jiných hodnoceních často zaznívá, že v druhé půlce jaksi padá řetěz, ale kdyby nepřišla druhá dějová linka, zmizela by celá podstata filmu....přece o to jde, když už si myslíte, že vše je jasné, objeví se druhá teorie a víte zase houby....a nakonec, víte houby i při závěrečných titulcích. Někdo tu napsal, že se dá vidět i víckrát, ale konec není překvapením....a já přesto, znovu a znovu na konci přemýšlím, jak to vlastně je a jestli mi přece jen ještě něco neuniklo.... V závěru bych, zcela výjimečně, chtěla vyzdvihnout český dabing, kdy obzvláště Kevin Spacey je hlasem Aleše Jarého ještě mnohem víc tajemnýa především charismatičtější K-paxan, než v původním znění. ()

nick.nz

Bez debat nejlepší herec v Hollywoodu Kevin Spacey podává hodně luxusní výkon hodný na Oskara,originální příběh a celkově jeden z nej filmů co jsem viděl.. ()

sakrij

Tento film jsem viděl asi 20x a asi si ho brzy opět pustím. Hlavní hrdina Kevin Spacey podal naprosto vynikající výkon. ()

Amberjack

Podle zdejších hodnocení si připadám jako pacient onoho psychiatrického ústavu. Až na to, že já jsem jeden z mála, které Prot v podání Kevina Spaceyho nevyléčí. Přestože mi tenhle film přišel beznadějně prázdný, tak mám radost za většinu ostatních, kteří v něm zřejmě něco dokázali nalézt:) ()

idontknow99

Keď o sebe niekto, kto sa zrazu "zjavil" v strede stanice tvrdí, že pochádza z inej planéty a prišiel iba na návštevu, všetkým je jasné, že taký človek patrí do blázinca. A tam aj skončí. Ale skutočne je Prot prípad pre psychiatrickú liečebňu, alebo celý čas hovorí pravdu? Jeho slová sú tak presvedčivé, že na túto otázku nevie nikto s istotou odpovedať. Napínavý a nepredvídateľný dej, obohatený o užasný soundtrack z dielne Edwarda Shearmur-a tvorí dielo, ktoré podľa mňa bez rozmýšľania určite stojí za pozretie a považujem ho za jeden z najlepších filmov vôbec. ()

PalMa

Prot, ať už je z planety K-PAX nebo je to jen nešťastný muž, který se nedokáže vyrovnat s minulostí je pro mě dokonalým příběhem. Krásný film, jednoznačně v mé top. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006