Jogi.1

Hodně sem přemýšlel, proč se mě tento film dostal pod ruku až nyní. Asi jsem si ho prostě dříve nevšimnul, ale jsem rád, že mi neutekl. Tento film je velmi zajímavý a dá se na něj dívat z více pohledů. Proto si myslím, že si v něm najdou lidi své. Pokud teda nechtějí jen nemasné a neslané americké komedie. K-PEX, planeta odkud přicestoval Prot po slunečním paprsku. Prot se oběví na nádraží a jak to tak bývá kam ho nezavřou... ()

megajalec

V podstate sa stotožňujem s externou recenziou POMA. Prvá polovica nádherná, ľudská, normálne sála z filmu niečo príjemné, ani neviem pomenovať čo, ale strašne dobre sa na to pozerá. Ale po tom zážitku to začína byť...Neviem, vytráca sa to čaro a už to nie je na tej najvyššej úrovni. I keď som s napätím čakal, ako sa to vyvinie a skončí. A skvelý Spacey, to nemôžem samozrejme zabudnúť ()

BenchPress

Na tomhle filmu mě zaujal nečekaný konec a Kevin Spacey. Na 5/5 to prostě není, ale méně než 4 tomu za skvělý nápad dát opravdu nemohu. Dobrý scénář. 4/5 ()

simoneo

Tajomný film o podivnom hlavnom hrdinovi, ktorého by asi nikto nezahral lepšie ako Kevin Spacey. Film mi pripomínal myšlienku knihy či filmu Prelet nad kukučím hniezdom. Do poslednej chvíle som si netrúfal povedať ako to skončí. Na filme mi akurát prekáža, že pre mňa ostalo veľa vecí nevysvetlených, no možno to práve tak malo byť. ()

Dextwer

Kevin Spacey je pan herec. Každým jeho dalším filmem ho obdivuji po herecké stránce čím dál víc. Když se to zkombinuje s dobrým výkonem Jeff Bridgese a zajímavým tématem, vzniká odlišný snímek od hlavního proudu Hollywoodu, ale o to víc nadprůměrný. Zajímavosti: * Archivní fotka z výroční knihy, na které je Robert Porter je skutečná fotka Kevina Spaceyho z roku 1977 z vysoké školy * Brýle, které má ve filmu Spacey na sobě měl půjčené od Bona z U2, kterému je musel po natáčení vrátit. Moje hodnocení: 80% ()

Diskantka

Na začátku je to mysteriozní záležitost a pak se do toho začíná motat sentiment na psychiatrii (konkrétně mám na mysli modrýho ptáka) a pak se to zvrhne v regulérní kriminálku a ten konec je psychologický drama jak dělo. Takže to si asi každej má vybrat to svoje...nevim. Svym způsobem mně to bavilo..něco víc něco míň. Kevin Spacey to každopádně zahrál jak nejlíp uměl a jedna ze tří hvězd je jenom jeho. ()

Don Maty

Nevravím, že je to hlúposť. Nevravím ale že je to pecka ako bol žánrovo podobný Shutter Island. Možno práve tým je to dielo také skvelé a prekvapivé. Že sme čakali od začiatku na niečo čo ani nemalo prísť. Potenciál to malo obrovský, tešil by som sa viac keby je z toho potenciálu aj oveľa viac vyťažené. No keby sa asi niekoho spýtam, čo bola myšlienka filmu, dostal by som od každého inú odpoveď. A presne tak to má byť. Ja by som však odpovedal "nič"...3* ()

empr

Výnimočný film svojho žánru ,ktorý nám ponúkne podivného pacienta v psychiatrickej liečebne menom Prot. Svojimi znalosťami o atrofyzike sa snaží presvedčiť Dr. Powella aj ostatných pacientov o tom,že pochádza z inej galaxie.Vyhlási súťaž na medzigalaktický výlet na planétu K-PAX v jeho sprievode. Vrelo odporúčam vynikajúci filmový zážitok. ()

generalmagor

Skončil film a já jsem jenom zmateně civěl. Proč zmateně? Kámo... Protože během celého filmu prostě čumíš na to, jak si to tam Kevin suveréně dává na Oscara a prdel je to, že ani nebyl za tuto roli na něj nominován. I ten třetí by si zasloužil. Během filmu si kladeš otázky, že místy začínáš váhat, zda je fakt I.T?! Ale nakonec to všechno do sebe hezky zapadne a ty prostě civíš. Je to lahůdka, na kterou rád vzpomínám a tak to mám rád bejby. ()

calculus

V poslední době mám dojem, že na devět filmových pitomostí připadne jeden dobrý snímek. Toto byl naštěstí ten desátý:-) Jenom mě na konci zarazila jedna věc. Prot je Prot, ok. Ale kdo je dr. Marc Powell? Jeho postava vzbuzuje mnohem víc protikladů. Příběh jej líčí jako hotového Hippokrata, aby v závěru úplně podlehl svému egu a Prota objevenou pravdou málem zničil. ()

Riziko

Škoda, že vrchol filmu prichádza tak príliš skoro (scéna v planetáriu) a neskôr sa uberá úplne iným smerom, než je skvelá prvá polovica. Špatných 5*. ()

harycek

Když jsem to před pár lety viděl poprvé moc zaujalo ten styl sci-fi byl tehdy pro mne něco úplně nového a objevného !!Skvělý film!! ()

cimrman2.

Celým tímto filmem se nese nádherná otázka - CO KDYBY? Nebudu kecat na K-PAX bych se s Protem jako ten jediný pasažér rád podíval, ale jen kdybych se pak mohl samozřejmě vrátit na naši zemičku. Kevin Spacey mě poprvé jako herec zaujal a musím říct ze Prota snad lépe zahrát nešlo. První polovina je skvostná. Tento nápad a další s podobnou myšlenkou (Pozemšťan) prostě žeru, protože pokládat si pořád dokola otázku CO KDYBY TO TAK OPRAVDU BYLO je fascinující. Když Spacey školil skupinu astrologů to jsem skoro chrochtal blahem. Druhá půlka která musela nastat byla určitě méně WOW než ta první, ale příběh dokreslila. Spoilery: zamlžený konec je pak úplně nejideálnější, protože se vlastně na konci opět zeptáme CO KDYBY? Skvělý námět! ()

Lubos_Hurych

Naprosto geniální film u něhož, budete-li chtít, naleznete dva odlišné smysly a konce filmu - perfektně možné je totiž brát film jako Sci-fi, kdy k nám přiletí na světelných paprscích mimozemšťan z planety K-PAX, ale zároveň je naprosto možné brát film jen jako psychologické drama o muži, kterému život nedopřál nic pěkného. Pro tyto dvě interpretace ve filmu nic není náhodně a vše je zakomponováno do celku, který vyrazí dech ať si zvolíte jakýkoliv svůj preferovaný smysl. Zároveň je ale skvělý i v detailech - letící balonek ve tvaru mimozemšťana je toho důkazem. Detailům i celku dopomáhá i skvělá kamera a hlavně hudba, kterou jsem si okamžitě zamiloval. A tak je to i s celým filmem. Prostě jsem si ho zamiloval. ► 101% ◆ 10/10 ◆ 5* ◄ ()

Simako

Výborný snímek, opravdu výborný! Nutí k zamyšlení, ale přece, nebyl ten Prot pan Trella! Ta podoba tam opravdu je! Bez diskuze, za pět:))) ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006