Wallas

Po vynikající první polovině, kdy jsem byl přesvědčen o plném hodnocení a věčném uvedení do své Síně Slávy (TM), přišla studená sprcha, v podobě druhé poloviny, kde je příběh odvykládán úplně jiným směrem a úplně zrušené kouzlo poloviny první. Nicméně, stále se jedná o mimořádný počin, už jenom kvůli hereckým výkonům, především samozejmě Kevina Spaceyho. ()

trojtmberk

S vodřenejma ušima za pět. A největší podíl má jasně nablble se usmívající Spacey, kterej jí banány i se šlupkou a dává úsloví "mouchy snězte si mě" úplně novej rozměr. ()

chelseaman22

Prvních osmdesát minut a šlus. Od minuty osmdesáté divák trpí nedostatkem snad úplně všeho. Divák vidí spoustu věcí a zároveň nevidí vůbec nic - ergo zklamání. Kevin je jeden z nejlepších herců, avšak ani jeho KUMŠT nedokázal odstranit chyby, jichž se dopustil "nějakej" Softley. Chvilkami byla dějová linka až DĚSIVĚ prosťoučká. Tak snad příště KEVE! 71% ()

Motinski

Film z ktorého máte príjemný a zároveň zvláštny pocit. Svet podľa Prota je dráma čo sa s vami vie pohrať a nádych mysteriozna plus vesmírne pozadie je niečo čo som už dopredu vedel že mi sadne. Kevin Spacey opäť ukázal svoj talent a každý dialóg v ktorom je prítomný bol niečím čarovný. Občas je príbeh monotónny a nemá nejaké vyslovene prekvapive momenty (ajkeď záver ma prekvapil) ale tým ako nenútene a ľudsky pôsobí si ma získal. ()

Avathar

"Každý vo vesmíre rozozná dobro od zla." Dráma, ktorá má všetko čo treba: originálny nápad, vynikajúco napísané dialógy, skvelých hercov a výbornú réžiu, ktorá drží diváka v napätí až kým sa nedozvie celé rozuzlenie. Jeden z mojich obľúbených filmov! ()

haushinkaa

Není moc filmů, které by mě tak dostaly... Tohle je naprosto ojedinělý a specifický filmový zážitek, který si ráda zopakuju... Neobvyklý film s krásnou atmosférou zanechává jen ten nejlepší dojem, protože celý film vás provází zvídavý a milý obličej Prota, který je pro mě tím nejsympatičtějším a nejmilejším mimozemšťanem... Opravdu mimozemsky působil herecký výkon Kevina Spaceyho, Jeff Bridges byl taky skvělý, ale byl příliš pozemský... Hudba Edwarda Shearmura byla nádherná... SPOILER: Jediné, co mě štvalo, bylo to, že oni prostě nemohli (spíš nechtěli) uvěřit, že Prot je doopravdy mimozemšťan... Nedokázal jim to snad svými astronomickými znalostmi, výletem do Grónska, ultrafialovým viděním nebo "nečlověčím" srdečním tepem? A konečně - odchod jeho a Bess na K-PAX, proč tomu nikdo nevěřil? Proč si všichni mysleli, že to byl zblázněný bouchač Robert a neuvědomovali si všechny skutečnosti? No a co, že tak vypadal, to není žádný důkaz... ()

MiaWillow

Musím se přiznat, že mne dlouho nedostal žádný film jako tenhle. Měla jsem pocit, jako bych se na začátku nadechla a při konečných titulcích teprve vydechla, celé dvě hodiny mi přišly jako dvě krátké minuty. Není ani jedna maličkost, kterou bych Protovi vytkla. Prostě vynikající film dle mého gusta:-) ()

PeterNet

Skvělý Kevin Spacey a ukázka toho, že k natočení skvělého sci-fi filmu není potřeba drahých speciálních efektů. Pro mě nejlepší role Spaceyho, výborný scénář, co dodat? Film jsem si užil a někdy si to dám znova. ()

Belbo

Místy možná trochu zdlouhavé, ale jinak jeden z nejpohodovějších volně plynoucích snímků. Měním původní hodnocení ze 4 na 3. Film drží nad vodou Spaceyho a Bridgesův výkon. Po filmařské stránce je to originální jak rozmočený cornflake. ()

Gothar

Už od prvých viet vyrieknutých Kevinom som tušil, že sa bude na čo pozerať. Jeho výkon som si vychutnal, fakt to stálo za to. Hudba bola tiež pôsobivá a ostaní herci nesklamali, ale ten zvyšok...miestami film poskytol zaujímavé myšlienky, ale scenár ako taký mi "nesadol" a po skončení som mal pocit, že by sa téma dala spracovať aj lepšie. Takže za film ako taký 3* a za Kevinov výkon a hudbu +1. ()

DivX

Dle mého názoru nejlepší film Kevina Spaceyho, který jsem viděl. Jeho strhující herecký výkon ho vyhoupl na první příčku a zajistil si letenko přímo do hereckého nebe. Hodně dobrý scénář a kamera. Příběh jsem ze začátku nechápal ( musím se přiznat: Konec jsem si musel pustit dvakrát ). Pro mě navždy film č. 1! 99% ()

Yesqward

Taký pohodový film, akurát ten koniec... troška som ho nepochopil, nuž ale nevadí... dávam 90%, aj preto, lebo Kevin Spacey to výborne zahral. ()

LiborGondek

Pět hvězd si určitě zaslouží. Je to svým způsobem inovátor žánru scifi, nic podobného jsem předtím neviděl. Zase na druhou stranu to není film, na který by se člověk musel dívat vícekrát než jednou. Kevin Spacey opět potvrdil, že je dobrým hercem a že si své ocenění právem zaslouží. 85% ()

Faramir

Nevíte někdo, jak by se dalo odletět na planetu K-PAX? Přestože mě ani zdaleka nepotkalo tolik, co hlavního hrdinu, někdy mám pocit, že bych to strašně moc potřeboval... No nic, zatím musím zůstat na planetě Zemi a doufat, že jednoho dne odejdu na planetu Pax usque in aeternum (mír na věky)... ()

Lachtaan

Kevin Spacey je jeden z největších borců v oblasti novodobého filmu (počítejme za počátek devadesátá léta). A přestože mi spousta jeho oslavovaných rolí zatím ještě utíká, právě kdysi K-Paxem jsem se je konečně odhodlal dohnat. Když si tak zavzpomínám, tak to byl můj vůbec první film s ním a obrovsky mě zaujal svou výjimečností, upřímností a vykreslováním tajuplného nepochopeného příběhu. Jen bohužel nedokázal mou pozornost udržet po celé dvě hodiny. ()

Mrkvič

Kevin Spacey, když ještě mohl excelovat na plátně a nemusel se zpovídat za zneužívání chlapečků. Velkou měrou díky němu je Prot jednou z nezapomenutelných postav filmové historie. Až po letech zaznamenávám, že kniha Gena Brewera nebude až tak originální (možný vzor nutno hledat v argentinském filmu). Stejně jsou ale momenty odhalování pravdy hodně silné. Hlavně ty vědecké a ty, které podporují teorii, že je Prot mimozemšťan. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006