Snímek Tron byl v době svého vzniku vpravdě převratný, experimentoval s neprobádanou počítačovou animací a nevídanými vizuálními efekty, které okořenily skvělé akční scény. Flynn (Jeff Bridges) je počítačový expert, který se živí tvorbou her. Soustavně se ale také nabourává do počítačové sítě firmy Encom a snaží se z ní získat důvěrnou informaci. To se ale nelíbí hlavnímu programu, který se rozhodne přenést Flynna do svého království, elektronické civilizace, plné nástrah. Flynn se teď musí probojovat přes počítačové hry a pokusit se zneškodnit neovladatelný a nebezpečný hlavní ovládací program. Jeho jedinou nadějí je odvážný a věrný program Tron, který jako jediný je schopen mocného nepřítele porazit. (Warner Bros. CZ)

Marquis

Neuvěřitelné nadčasové prostředí, které mě ani po 25 letech od doby, kdy byl tenhle biják natočený nenudilo a nepůsobilo směšně. V roce 1982 se začali vyrábět masově první sinclairy a u disneye naprogramovali tuhle šílenost. Zajímalo by mě, na čem a v čem to dělali. Tipl bych nějakej nejmodernější stroj na míru od Silicon graphics. Tomu se říka 3d vektor. Jinak film nikde nezdržuje ani minutku a vsechno sype jak má. Happy end trvá tak tři sekundy a šup závěrečné titulky. Příběh doslova jednoduše genialní. Tipuju, že tenkrát šla společnost do rizika, když tohle natočili, protože v té době lidi neměli ani páru. Každopádně se vyplatilo a já si po 15 letech mohl zavzpominat a zjistit, že mě to zase bavilo. Pravda, tenkrát o něco víc. Dávám 5 kvuli celkove invenci a nadčasovému, nenudícímu zpracování. ()

Goodmen

Žádný Matrix - od tedˇ, pro mě rok 1982 znamená jednu z největších filmových revolucí. Výborný a opravdu originální film, který už se jen tak neuvidí. Skvěle hláškující Jeff Bridges a parádní triky. Snad jen škoda toho nízkého hodnocení. Tenhle film by se neměl brát tak vážně. Rok 2010 však bude znamenat výrazný technologický posun jelikož se na nás chystá pokračování a podle prvního traileru to vypadá úchvatně. ()

Aywes

Solidní originální masakr.Tohle prostě již nikoho dnes nenapadne, jen nějaké remaky.Dost revoluční snímek, který se stal klasikou.A jelikož mám rád počítačové hry jasně dávám 4*.Co mě štvalo byl český dabing, který vše pokazil.Rozhodně by si to zasloužilo 5* pokud se vykašlete na miniaturní chybičky a necháte se unášet parádně originálním sci - fi. ()

x_ander

Dnes již kultovní filmek, troufám si říct jediný svého druhu. Vizuální stránka je originalita sama, a to i dnes, po téměř 30 letech. Dokonalý Tron není, v poslední třetině ztrácí tempo, ale nudit rozhodně nazačne. ()

Cannonball

Prvy krat som tento film videl ked som mal 12 a to som sa isiel z toho ..., efekty hlavne tie motorky vau, bola to supa ako Star wars. Ked som si to teraz pozrel ako 32 rocny tak som sa dost nudil efekty uz boli bolestive ako hry na Atari a pribeh ma uz nedostal. 4 hviezdicky su za zazitok spred 20 rokov. ()

rodier

Myslim si, ze TRON si vic nez 2 hvezdicky nezaslouzi. Proc? kvuli zpracovani. Jde sice o film temer 30 let stary, ale kdyz na nej ted koukam tak mi to prijde jako spis nejaka parodie na pocitace, scifi a celkove scifi jako obor. ty jejich xychty, umele hlasky, latkove obleceni.. Jasne, reknete si, je to z roku 82, ale podivejte se, kdy vznikly puvodni SW. Jsou jeste starsi a rozhodne mi tak legracni nepripadaji. Stejne tak Matrix, ktery je uz 13 let stary mi nezestarnul ani o den. Nebo takovy Blade Runner. Proste Tron ve sve dobe byl tragedie a to, ze se to ted par lidi snazi zmenit a na jmene vydelat stim nic nezmeni. Jako PC hra by to ale mohlo bejt gud. Napad zajimavej. Jen nevim co mi prijde groteskni vic, jestli to, jak herci prehravaji, nebo ty jejich hrozne obleky ;) ()

benyy

Pôsobivé, revolučné, novátorské, dobu predbehnuvšie, technicky vysoko vyspelé dobrodružstvo. Vynechal som niečo? Hipisácky vysmiaty Jeff Bridges :) ()

reAnimat0r

Spickove audiovizualne zobrazenie cesty do vnutra mikroprocesoru a hry. Skvely napad, atmosfera, herci, hudba. Starsi rodicia tazko ocenia takyto skvost :) Ked ste este k tomu hravali hry na amige alebo commodore, je to navrat do deckych cias. Nejedno dieta snivalo o tom, ako by to vyzeralo, keby sa ocitlo v hre. Nadcasovy film s adekvatnym ohodnotenim 8/10 ()

CrazymanM

V době vzniku zajisté převratný film,já jsem ho viděl,bohužel,až teď.Přesto nejsem zklamán nebo rozladěn,rozhodně je to příjemný film i přes horší efekty,ale co,to přece není hlavní.Jeff Bridges byl jako mladej bourák,připomínal mi McConaughueyho. ()

lobo87

Prvá polovica filmu zaujímavejšia, v druhej som sa už začal nudiť a čakal no koniec. Celú zápletku okolo užívateľa, programu a diaľkového ovládania som moc nepochopil (nuž čo, nie som IT). Autori sa snažili dostať do popredia na tú dobu úžasnú vizuálnu stránku, čím však trpí dej. Možno mohli TRON postaviť trochu inak, akčnejšie. Toho sa však asi dočkáme pri Tron: Legacy... Niektoré hlášky ma však dostali: "Není obvod, který by tě zastavil." Jedna hviezda je za to, že je rok 2011 a nie 1982, kedy to musel byť fakt skvelý počin, čo si dnes nevieme uvedomiť... 60% ()

jack_scott

Tomuhle se dámy a pánové říká INVENCE. Na to by měl každej režisér sc-ifi koukat, pokud chce něco vůbec natáčet. Příběh je sice jednoduchý, ale na to, ja kje to prostě starý...super. Chce to prostě vidět dobovýma očima. **** a 80%. ()

Roman1983

těžko se mi hodnotí 30 let starý film, který jsem viděl teprve nedávno na základě předloňského up-gradu ... pevně veřím, že v tehdejší době ty efekty a akčnost vyzněly trochu jinak než dnes. Ale určitě stojí za to vidět, filmeček neurazí. Navíc, kdo se dnes ve škole učí 0 a 1, jojo pamatuji dvojkovou soustavu :-) Bit ()

Luckyboy

Osmdesátky jsou z filmu cítit v každém záběru. Typicky schématický příběh. Jenže v naprosto skvělém a originálním pojetí. Takovéhle myšlenky a posunutí kinematografie stojí za ocenění. Dal bych plný počet, kdybych byl geek :-). ()

kubilov

Jeden z nejšílenějších nejvíce nadčasových a nejvíce inovátorských filmů 80. let, úchvatné vnitřní počítačové univerzum a ty nejpočátečnější a nejjednodušší počítačové filmové triky. I po více než třiceti letech si TRON uchovává své mocné kouzlo, které je ještě umocněno perfektním výkonem Jeffa Bridgese, který byl frajer už na začátcích své herecké kariéry. Závody motorek jsou nepřekonatelné! Přesto však dnes převládá pocit, že je to hrozně prázdný film, který přes všechny své vizuální klady dnes již málokoho nezaujme. ()

Daggeron

Takže tu to všetko začalo... Ak máte radi sci-fi filmy, orientované najmä na vizuálnu stránku a efekty, a chcete si pozrieť niečo z počiatočných produktov, Tron je povinnou voľbou. Nezabudnite však k nemu pristúpiť v kontexte doby, v ktorej bol natočený. Jednotlivé kostýmy či digitálne triky síce v súčasnosti pôsobia jednoducho, často bizarne a miestami až komicky, keď sa ale zamyslíme, že táto snímka vznikla pred viac ako tridsiatimi rokmi, je jej formálna stránka priam neuveriteľná. Tron navyše dokáže zaujať aj dejovo, z veľmi zaujímavého a bez pochyby originálneho námetu (dnešní sci-fi vykrádači by sa mohli inšpirovať) prináša Stefan Lisberger nielen na tú dobu, ale aj na dnešok netradičný príbeh, ktorý ťaží z kohézie zvuku, obrazu i deja, ktorá je vzhľadom na rok vzniku naozaj obdivuhodná. Schopnosť spracovať takýmto spôsobom svet videohier a celkovo počítačovej techniky v čase, keď sa ešte len rozvíjala a nie veľa ľudí ju dokázalo pochopiť, za to skutočne klobúk dole. Azda málokomu by napadla myšlienka, ako asi vyzerá svet vo vnútri softwareu, ktorý my vnímame len ako niekoľko riadkov počítačového kódu. A to na začiatok osemdesiatych rokov ešte v skutočne sympatickej digitálnej podobe a rovnako atraktívnymi výkonmi hercov. Jeff Bridges, Bruce Boxleitner či Cindy Morgan - tí všetci predvádzajú úctyhodné predstavenie, k tomu ešte "hrobár" Warner z Titanicu a máme tu naozaj kvalitné dielko. Pôvodne som chcel dať štyri hviezdy, ale keď sa človek nad tým zamyslí... Áno, dnešnému obzvlášť mladému divákovi, ktorý vyrastal na desiatky miliónov drahých filmoch s morom monumentálnych efektov a v niektorých prípadoch až orgastickej hudbe, nemá skutočne veľmi čo ponúknuť, ale vzhľadom na časy, kedy bol natočený, prakticky neobsahuje výraznejšiu slabinu. Stopáž je prijateľná, príbeh unikátny, spracovanie príjemné. Prečo potom nedať maximum? Len preto, že v porovnaní s dneškom vyzerá komicky? Aspoň nehrá len na efekty na úkor deja, ako je dnes tradíciou. (Aktualizácia: S odstupom času o jednu hviezdu znižujem. Už v tej dobe boli vizuálne prepracovanejšie dielka. Ale za originalitu a odvahu klobúk dole. Oveľa lepšie ako kopírujúca a priživujúca sa dvojka. Deväť z desiatich.) ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi