Snímek Tron byl v době svého vzniku vpravdě převratný, experimentoval s neprobádanou počítačovou animací a nevídanými vizuálními efekty, které okořenily skvělé akční scény. Flynn (Jeff Bridges) je počítačový expert, který se živí tvorbou her. Soustavně se ale také nabourává do počítačové sítě firmy Encom a snaží se z ní získat důvěrnou informaci. To se ale nelíbí hlavnímu programu, který se rozhodne přenést Flynna do svého království, elektronické civilizace, plné nástrah. Flynn se teď musí probojovat přes počítačové hry a pokusit se zneškodnit neovladatelný a nebezpečný hlavní ovládací program. Jeho jedinou nadějí je odvážný a věrný program Tron, který jako jediný je schopen mocného nepřítele porazit. (Warner Bros. CZ)

BoredSeal

Příběh je naprosto debilní a nemá vůbec cenu ho nějak citovat, ale vizuální stránka filmu je úžasná. Tohle spáchat v roce 1982 - v éře počítačového pravěku, to je prostě frajeřina. Opravdu netuším, jak ty efekty v éře osmibitů dělali. ()

maverick10

Vizualni futuristicka hricka, ktera ve sve dobe musela nadchnout. I na me zapusobila, ovsem postupem casu nudila, protoze neprinasela po 40 minutach nic noveho a jen se opakovala. ()

StrYke

Z Trona jsem měl ze začátku strach, ale nakonec se ukázal jako zcela zbytečný. Vše bylo totiž naprosto báječný, počínaje efekty (které se mi líbily na naprostou jedničku) a se zakončením dobrých hereckých výkonů. Jediným mínusem filmu jsou občasné zmatky, které film bohužel docela často doprovází, a častá nevyznalost v postavách, protože díky svým oblekům (též skvělých) vypadali všichni stejně. 85% ()

easaque

nostalgické 4* Další nostalgická vzpomínka na mládí, kdy jsem pařil počítačové hry a zároveň jsem narazil i na tuto Disneyovskou akční sci-fi, která patřila ve své době ke kultovním peckám na videokazetách. Fantazie pracovala na plné pecky a lákala si užít víc a víc a taky nezůstalo jen u jednoho zkouknutít. Sice jsem z toho už dávno vyrostl a vím, že příběh není žádný zázrak a tehdejší animace už nikoho neosní, ale ten dobrý pocit mi zůstal a za ní si 4 hvězdy odnese. A nezůstalo jen u originálu a nechal jsem se nalákat i na pokračování. Vizuálně i trikově nemá cenu srovnávat a příběh víceméně standardní pro podobné béčka. Ale je jiná doba a co fungovalo před 30lety teď mi nestačí, a proto byl Legacy 3D pro mě spíš zklamání. Tak to vidím já z mého pohledu a nikomu svůj názor nevnucuju. Prostě nic zásadního pod sluncem ani jeden z nich a jde tu hlavně o emoce ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Joe321

Na svojí dobu neuvěřitelná výprava a originální příběh. HOW TO SURVIVE RULE: Vypěstovat si co nejlepší skill s frisbee. ()

Morloth

Odysea ve světě bitů. Zajímavý vizuál i netradiční téma je naroubováno na poměrně klasický příběh, který však ani po letech nenudí, ač je vlastně vyztužován různými obrzličkami, jak se dá. ()

M.i.k.e

po snad 15ti letech sem si zopakoval prvního Trona a i když sem toho druhého ještě neviděl,pravděpodobně to bude hodně podobné.To jest film,sázející hlavně na vizuálno,s prostými dialogy i příběhem.První tron sice v dnešní době vypadá místy poněkud směšně,ovšem vezmeme-li v potaz,že se jedná o bezmála 30 let starou záležitost,ve své době to musela být nevídaná pecka,takže v tomto ohledu klobouk dolů a teď už se jen těšit na druhý díl...75% ()

Martin741

Suverenne najlepsi film rejzu Styvna Lisbergera. PC triky museli byt v roku 1982 skutocne uchvatne a u mna pribeh stale nestratil na kvalite. Dudikoff tocil v 80. rokoch minuleho storocia najlepsie filmy a Dzef Mosty film slusne taha. PC triky sice trochu zostarli, ale natocene je to zrucne. Mlady Dudikoff teda mal kvalitny film aj pred Emeriken Nyndza : 90 % ()

honajz2

Sice jsem si na ten vizuál nějakou dobu zvykal a prvních 10 minut jsem moc nepobíral o co jde, ale nakonec si mě ten film získal a zaujal. I ten vizuál mi pak přišel dost zajímavý. Navíc to má na svůj žánr docela dobře napsaný příběh, rychle mi to uteklo a dobře se mi na to dívalo, nějaká atmosféra a napětí v tom je taky, postavy jsou sympatické a celkově to funguje dobře. Bůhvíjak nadšený z toho taky nejsem, ale líbilo se mi to. Navíc na oddechovku v tom zazní i pár myšlenkově hlubších vět. Slabé 4* ()

MrPierc

Úžasná vizuální stránka, které později přešla i do PC hry Tron. Líbily se mi hlavně kostýmy a naivita :-) ()

Nautila

Už za ten nápad, zosobnit počítačové programy a procesy! (Daleko lepším a trefnějším způsobem, než to později předvedl třeba Matrix.) Škoda toho příběhu. ()

cariada

Osobně nechápu co je na tom tak skvělého, že je to v červeném? pro mě to byla neskutečná předlouhá nuda, kde se nic moc neděje, jako když se dívám na přestárlou počítačovou hru, která mě nebaví (a že mě ostatní hry hlavně ty na atari bavili hodně) snad jen z úcty ke staré pc technice. Jenže ve své době to bylo převratné, ale dnes už to vypadá jak z jinýho světa a je to nekoukatelný. ()

bourec

Oproti skvělýmu Kosinskimu pokračování je první Tron dost špatnej.Zfilmovaná arkáda poznamenaná časem, nemajíc ani špetku napětí, špatná hudba, taková pitomina, která se Lisbergerovi nepovedla ani trochu.30%. ()

JohnRambo

Už len to že ja, 18 ročný chalan, som v roku 2011 nadšený z filmu z roku 1982 je pre mňa znamenie že niečo na tom bude. Klaniam sa. Masterpiece svojej doby. ()

Lanark

Film, jenž bez sebemenší známky studu přiznává, že děj nestojí ve středu zájmu a že vizuál je to oč tu běží. Ano já jsem se při sledování všech těch poblikávajících trojúhelníčků a kostiček bavil, ale stále jsem se nemohl zbavit dojmu, že to bylo tím, že jsem to tak trochu ( s lehkým spožděním) zažil a několikrát jsem se přistihl, že se usmívám z důvodu ne toho co se děje na obrazovce, ale vzpomínek na zážitky mého útlého mládí. Kupodivu tak tento futuristický snímek vyžaduje od potencionálního diváka, aby se orientoval v kontextu doby kdy byl natočen mnohem více, než u velké většiny starších filmů. Jedině tak je možné toho podivuhodné dílo ocenit, jelikož děj a scénář samotný v historii kinematografie nemá šanci získat nějaké zapomatovatelné místo. ()

TommyLeeJape

Jsem si téměř jistý, že se Jeff Bridges ocitl v nejoriginálnějším filmu zobrazujícím boj za nepřátelskou linií a ani si nedokážu představit, jaké pozdvižení musel Tron způsobit v řadách tehdejších ajťáků a všemožných nerdů. Dnes už se akorát tak zasmějeme nad efekty, které byly v roce 1982 naprosto revoluční. Na druhou stranu v nás Tron může vyvolat takovou tu správnou retro náladu, což je přesně TO, kvůli čemu dávám čtvrtou hvězdu. END OF LINE. ()

C0r0ner

Dnes už je to samozřejmě dost k smíchu (efekty a myšlenky), ale v roce 1982 to tedy musela být bomba. Vidět to tenkrát musel být podobný (i když asi menší) šok, jako v roce 1999 Matrix. Tak jako tak má Tron slušný děj a díky skromné stopáži vůbec nenudí. 75% ()

Nový Tron nabírá obsazení

24.03.2022

Pokračování Trona našlo režiséra

Pokračování Trona našlo režiséra

11.08.2020

Deset let po Tron: Legacy a osmatřicet let po původním Tronu se studio Disney zdá nachystáno na nové pokračování. To vznikne v režii Gartha Davise (Lion, Máří Magdalena) s Jaredem Letem v hlavní roli… (více)