Dům se láme na kousky. Bučící kráva se ve víru zvedá do vzduchu. Traktory padají jako déšť. Těžký benzínový tanker se stává letadlovou bombou. Rozsáhlá ničivá přírodní síla devastuje vše a blíží se rychlostí 300 mil za hodinu. Tornádo udeřilo. Začíná vířící dobrodružství plné vzrušujícího napětí a skvělých speciálních efektů s Helen Huntovou a Billem Paxtonem v roli vědců stíhaných nejničivější silou přírody. Tito lovci bouří doufají, že pomocí elektronických senzorů získají dost informací na vytvořené lepšího varovného systému. Aby to dokázali, musí vražednému tornádu vstoupit do cesty. Honička začíná. (Universal)

pakobylka

Létalo všechno ... nebohá dobytčata, dopravní prostředky, zemědělské stroje, části obytných budov - prakticky cokoli, co si hravé a rozverné tornádo usmyslelo cestou přemístit či rozmontovat. Jak říkám: Létalo všechno ... kromě vozového parku a technického vybavení party šílenců, kteří se pokoušeli živel zmapovat. Možná měl pro ně slabost, když ho tak oddaně následovali ... možná jim CHTĚL umožnit, aby změřili jeho sílu. Aby jim konečně došlo, s kým mají tu čest. Triky skvělé, herci sympatičtí - ale děj stěží průměrný a některým jeho momentům nelze dost dobře uvěřit ... přesto v souhrnu přináší lehce nadprůměrnou zábavu - obzvláště za horkého letního podvečera (nejlépe těsně před bouřkou). ()

PROCESOR

Pro mne jeden z těch lepších snímku i po letech. Řešení rozvodu v tornádu, -spoiler podepsala jsi to?, určitě se neprovdala za tvůj penis, promiň musím končit lítá tady kráva,- Efekty výborný, děj až do happyendu normal za mě 4x ()

Juto

Na svoju dobu má Twister priekopnícke špeciálne efekty, z ktorých niektoré stále držia, vynikajúci zvukový dizajn a sú nabité vzrušeniami a emóciami. Kamera je proste úžasná a výborné sníma exteriéry. 8/10 ()

BoXBe

Twister je Emmerichova pohádka na dobrou noc, ze které vykradl snad každé políčko. Spielbergova produkce, Crichtonova předloha, na svou dobu dechberoucí efekty, které dodnes nezestárly a vcelku stravitelný příběh s nestravitelnou snoubenkou zato sympatickou Helen Hunt, zavdaly vzniku blockbusteru, jehož největší síla je samozřejmě na plátně s odpovídající zvukovou kulisou v originálním znění. Twister je pořád dobrá podívaná. ()

Jermann

Tehdy v devadesátých v kině byl pro mě Twister super zážitek .. a tak nějak to ve mně zůstalo dodneška. Zpětně sice vidím, jak je všechno přímočaré, jednoduché a jasné, ale tak to má v akčňáku být - ti hodní jezdí ve veselých barevných autíčkách, ti úpatní a proradní v černých .. a proti všem se kroutí prvotřídní rozvířený bad ass. Tempo je svižné, akce napínavá, což je De Bontova asi jediná silná stránka .. auta a busy poletující vduchem, to by mu šlo (s loděma už je to horší). Vztahová zápletka je taky vcelku klasická a předvídatelná, ale to jen aby moc nestála v cestě, a spolu s nenucenými a často vtipnými dialogy vyplnila nezbytné klidné pasáže. Všechny postavy okolo jsou mile rozmanité, ale nevyhnutelně mezi nimi vyčnívá Helen Hunt, která jako vždy působí svěže a přirozeně .. a je prostě kouzelná, i když je špinavá a vzhůru nohama. Jindy pohodová a uvolněná Jami Gertz si svoji upjatou městskou puťku s přirostlým telefonem střihla taky parádně - ''Víš, když jsi mi vyprávěl, jak se honíš za tornády, myslela jsem, že je to jen taková metafora.'' ()

WolfR

Kvalitní katastrofický kousek. Skvělé akční scény s tornádem, výborné efekty a slušné herecké obsazení. I soundtrack se mi líbil, 4 hvězdy. ()

otík

Jeden z nejlepších thrillerů a katastrofických filmů. Výborně natočený, včetně počítačem doplněných létajících krav, výborná Helen Hunt, skvělá hudba a dobré triky. Myslím, že film má skvělé tempo a ani na chvíli se u něj nedá nudit. Fakt bomba. ()

eJacques

...Průměrný film o neprůměrné katastrofě... To je tak asi všechno... Helen Hunt i Bill Paxton hráli více než dobře (tj. 3 hvězdičky), ale stín scénáře překročit nemohli... Vidět, a jak jedním okem tam, tak druhým ven... ()

Decker

Zajimave natoceny film pojednavajici o silenych nicivych tornadech a o jejich trochu blaznivych "lovcich". Bill Paxton je v tomto filmu velky sympatak a moc se mi libila i Helen Hunt. ()

matezzz

Jakýkoliv film o tornádech mám rád a tohle se mi moc líbilo, ačkoliv si někdo může říct, že je to pitomost. Skoro bych dal i 5*, ale když uvážím, že to není nijak extra kvalitní dílo, tak nemůžu dát plné hodnocení. ()

Mrkvič

Je to sice příšerná blbost, ale pořád při pohledu na tornada vzpomínám na pocit z kina, kdy jsme všichni byli absolutně unešeni. Po technické stránce to už sice místy tak dokonale nepůsobí, ale taky je to už skoro dvacet let. Navíc se celkem i zadařilo s hereckým obsazením a tak pořád slušně působí i vtípky, kterých ve filmu není málo. ()

lennyd

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Skvělá kombinace akce, komedie i popcornové zábavy. Skupina vědců (i když, Dustin a vědec?) pronásleduje tornáda, aby zjistili, jak fungují a mohli vyřešit včasné varování obyvatel.. V hlavních rolích skvělí Helen Huntová a Bill Paxton, mezi kterými to skvěle jiskří, a zároveň se skvěle doplňují... Perfektní vizuální efekty (nominace na Oskara) - Skvělá hudba Marka Manciny, prostě .. dokonalé... (Škoda, že nemůžu dát víc :). PS: lítající krávy, kamiony a nakonec i domy :). PPS: I když ve skutečnosti tornádo asi moc sranda nebude.. :( ()

elanius

(147/2012, DVDRip) / Dostal som chuť na nejaký klasický a aspoň trochu kvalitný katastrofák a výber nakoniec padol na Twister. Ak som film videl tak to bolo asi dávno, lebo som si toho moc nepamätal. Celkovo sa u mňa jednalo nie možno až o úplné sklamanie, ale viac ako nadpriemer tiež ťažko. Absolútne najlepšie na celom filme sú samotné tornáda a aj bez prihliadania na rok výroby si myslím, že by kľudne kvalita efektov konkurovala hociktorému súčasnému katastraofkému kúsku. Všetko ostatné mi ale bolo viac menej ukradnuté, citová linka, či už Hunt alebo Paxtona, jediné o čo vlastne vo filme je umiestnenie senzorov do jadra tornáda. A toto sa mi zdá málo. (6/10) ()

noriaki

Nádherně zábavný a živelný (v obou významech slova) film. Děj je pochopitelně klišovitý až hrůza, předvídatelný až to hezké není a tipl bych si že většina scén fyzikální zákony ani nepopírá, ale rovnou se jim vysmívá. Tím je výčet záporů kompletní, všechno ostatní je totiž perfektní. Od efektů, které vypadají i po těch letech pořád výborně, přes herce (kdo by chtěl tu divnou brunetu, když ho miluje cáklá Helen Hunt), až po naivně podaný dobrodružný život lovců tornád. A i když to podle zobrazované destrukce vypadá že se celý Americký Středozápad musí rok co rok stavět znova od základů, tak mě překvapilo, jak se všechno téměř obešlo bez obětí na životech. Což je mimochodem taky plus, protože drastické, nebo psychicky vyčerpávající scény by zničily tu krásně bezstarostnou atmosféru. ()

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)