Dům se láme na kousky. Bučící kráva se ve víru zvedá do vzduchu. Traktory padají jako déšť. Těžký benzínový tanker se stává letadlovou bombou. Rozsáhlá ničivá přírodní síla devastuje vše a blíží se rychlostí 300 mil za hodinu. Tornádo udeřilo. Začíná vířící dobrodružství plné vzrušujícího napětí a skvělých speciálních efektů s Helen Huntovou a Billem Paxtonem v roli vědců stíhaných nejničivější silou přírody. Tito lovci bouří doufají, že pomocí elektronických senzorů získají dost informací na vytvořené lepšího varovného systému. Aby to dokázali, musí vražednému tornádu vstoupit do cesty. Honička začíná. (Universal)

JohnSmith

Pamatuju si,že jsem na to kdysi v kině zíral s otevřenou tlamou. Dodnes se na to dá koukat, ikdyž létající krávy,kombajny a cisterny vypadaj dneska trošku jinak. ()

lykan9

Jedna z klasik 90´let, u které mě udivuje tak nízké hodnocení. Twister je svižný, zábavný a napínavý. Speciální efekty jsou na tu dobu výborné a a je tu opravdu dobře využité hvězdné obsazení. Dokonce i vedlejší postavy, které ani nemají tolik prostoru jsou sympatické a divák si je ihned oblíbí. Uznávám, že každý na film svůj názor, ale Twister by měl mít aspoň 75 %. ()

VanTom

Svého času ohromující triky mají z dnešního pohledu k dokonalosti daleko, nicméně všechno ostatní stále šlape na podtrženou jedničku, od dynamické režie s "tempařskou" hudbou, až po jasně zacílené snažení přehledně načrtnutých, sympatických bláznů. Pro mne srdcovka ze střední. ()

fabecc1222

V dobách, kdy triky zažívali svou velkou revoluci, přišla řada i na ničivé tornáda, a je dobře, že to vyšlo přesně na dobu, kdy se ještě počítačové efekty dost míchali s těmi praktickými, takže tu nemáme jen zelené plátno a pár herců. Ono to reálné prostředí, a takový ten autentitismus filmu dost přidávají na celkové atmosféře, která je tu velmi vydařená, a ještě je tu z filmového hlediska všechno takové to správně devadesátkové. V dětství jeden z mých TOP filmů, které jsem pravidelně sjížděl pořád dokola, ty tornáda byli prostě boží. "Tady lítaj krávy" ()

Ravi

Slušný komorně katastrofický snímek o chytačích tornád je svižnou exkurzí o tom, jak to v této branži (ne)chodí. Ale jako akční snímek s pár za vlasy přitaženými momenty (závěr na koženém řemínku např.) je film perfektní, a proto můžu jenom doporučit. Takže zábava, akce, dobrý děj, ale na detaily nekoukat! 70% = 4-/5 ()

J-o-k-e-r

V 90. letech jistě bomba katastrofického žánru. Boj člověka s neúprosným přírodním živlem, sympatická dvojice (Hunt-Paxton) a úžasné vizuální efekty, na kterým film především stojí. Pár přitažených scén, jako v každém filmu, ale o level výše než novodobé napodobeniny. Nebýt přítomnosti milostného trojúhelníku, asi bych dal i 5*. Létající krávy již zřejmě zlidověly... ()

Kosmik 1

Kdybych měl srovnat Twister s předešlými katastrofickými filmy, které jsem nedávno viděl (tedy Sopka, Rozpoutané peklo), tak tenhle z nich vychází bohužel nejhůř. Ani bych Twistera příliš neřadil ke katastrofickým, ale spíše k dobrodružným filmům. O dobrodružství zde totiž opravdu není nouze. No a jak už bývá zvykem, i zde uvidíme statečného pejska. Co mi ale neskutečně vadilo, když se cisterna (kamion) vznášela ve vzduchu odhozená tornádem a naši hrdinové si vesele ujížděli v teréňáku. Takových haluzí tu bylo víc, ale na ty už musíte přijít sami. Závěr byl opravdu epický, pohled do jádra samotného tornáda, no kdo by tohle nechtěl zažít... a hlavně přežít... 50% ()

Lukyn007

Akce, kamera, hudba...tohle všechno zdobí tento film. Takovýhle filmy se už netočej, což je škoda. Místo toho tu máme jen létající žraloky v tornádu. 75% ()

Autogram

Veľmi fajn stvárnené filmové tornádo, a nie len jedno. Okrem pár partnerských odbočiek sme celý čas v blízkosti tornáda, takže na nudu nie je čas. Vedecký výskum musí prebiehať, hoci by aj kravy lietali alebo traktory z neba padali, a to všetko doslova. Potom ani nevadí, že vedecká stránka je vo filme až treťoradá, hlavné sú zážitky. ()

jenik71

Neuvěřitelná moc a síla přírody. To je to hlavní, co je na tomto katastrofickém filmu k vidění. No - katastrofickém... Je to spíše o šílencích, kteří v zájmu vědy vyhledávají a poté se vydávají co nejblíže k přírodnímu živlu, v tomto případě k tornádům. V hlavní roli tentokrát nejsou ani tak herci, ale rotující přírodní peklo, které sebou bere vše, co mu přijde do cesty. A nutno dodat, že speciální efekty jsou více než zdařilé. I když jsem naštěstí žádné tornádo nikdy neviděl, v tomto filmu vše vypadá naprosto reálně a uvěřitelně. Je to prostě výborná vizuální podívaná, ale uznávám, že každého to nadchnout nemusí. ()

giovanni3

Tak tento film jsem jako malý hodně ,,hltal,, a několikrát jsme ho viděl na půjčené originální VHS. Vše vypadá velmi zajímavě, uvěřitelně a navíc jsou zde i solidní herecké výkony... Vždy se na to rád podívám znovu. 4z5 ()

solskjaer

Když běžel tento "velkofilm" v kině , já byl nadmíru spokojen a jen jsem chrochtal blahem, ale zub času se na filmu ukázal a já po opětovném shlédnutí zjistil, že vlastně zas až tak perfektní film není a našel jsem v něm spoustu chyb. I tak ale jde o docela dobře koukatelný thriller. ()

lskala

Pokud si dobře pamatuji, tak tenhle Twister, byl v době svého uvedení do kin, považován za špičku trikových filmů. Mě se film líbil, přestože jde o klasickou Americkou přeslazenou "chujovinu". Bill Paxton na vrcholu kariéry. 70% - 4**** ()

herr_carter

V kině jsem tohle tornádo viděl, když mi bylo jedenáct a líbilo se mi to poměrně..těžko říct, co dnes (mám spíše pocit, že dnes už by mě tohle téma vůbec nelákalo) - na tu dobu solidní efekty, ale především kvalitní skvadra herců, která měla v zádech SCÉNÁŘ...................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)