Dům se láme na kousky. Bučící kráva se ve víru zvedá do vzduchu. Traktory padají jako déšť. Těžký benzínový tanker se stává letadlovou bombou. Rozsáhlá ničivá přírodní síla devastuje vše a blíží se rychlostí 300 mil za hodinu. Tornádo udeřilo. Začíná vířící dobrodružství plné vzrušujícího napětí a skvělých speciálních efektů s Helen Huntovou a Billem Paxtonem v roli vědců stíhaných nejničivější silou přírody. Tito lovci bouří doufají, že pomocí elektronických senzorů získají dost informací na vytvořené lepšího varovného systému. Aby to dokázali, musí vražednému tornádu vstoupit do cesty. Honička začíná. (Universal)

Agatha

Výborný katastrofický film s Helen Hunt tak ji neznáme. S Billem Paxtonem se dobře doplňují. Vizuální efekty jsou opravdu na vysoké úrovni a ničivá tornáda, která pohlcují vše možné vypadají jako ve skutečnosti. Takových to "uvěřitelných" katastrofických není moc - Twister mezi ně však určitě patří. ()

JohnCZ

Vesnice u Hodonína můžou poreferovat, jak reálně či nereálné to obří tornádo v závěru bylo, ale pro nás ostatní je to i po 25 letech skvělá adrenalinová jízda s partou bláznů, která je i přes veškerá žánrová klišé výborně nasnímaná a ozvučená, výrazněji nestárne a baví stejně, jako před mnoha lety. ()

Marek1991

Tento film bol pre mňa v minulosti symbolom komerčných, amerických filmov vysielaných našimi televíziami. Ani ako dieťa som nedokázal prehliadnuť tie naivné a trápne scény. Vizuálne efekty boli podľa mňa ako na hojdačke a nominácie na Oscara mali podľa mňa hlavne kvôli tomu skvelému víru vzduchu. Dej mal spád, ale tie citové vzťahy, klišé, hlúposť a celková naivita mi znechutili film. ()

corpsy

Dvaja hollywoodsky meteorológovia, režisér Jan de Bont a vedúci výroby Steven Spielberg nám predstavujú unikátnu predpoveď počasia, v ktorej hlásia polooblačno až oblačno, silný vietor, pršať budú traktory, resp. iné dopravné prostriedky, lokálne miestami aj hovädzí dobytok. Nadmerný výskyt nadšenia nad týmto snímkom sa očakáva na celom území. Veľkolepé filmové dobrodružstvo, ktoré vás vcucne podobne ako samotné tornádo a ktorého intenzita sa znásobí na stupeň F 5 na veľkom plátne a v prítmy kinosály. Tam, kde ohromujúce príbehy ako je tento odjakživa patrili. ()

Kryton

Krásná Hellen Hunt + Bill Paxton + tornáda = opravdu svěží akční film , který vás nenechá vydechnout do konce. ()

depony

Krásná tornáda, která bohužel nesmetla hlavní hrdiny a ani všechny filmové kopie někam hodně daleko ... ()

Z0oMb3E

Originálne prostredie ale neoriginálny dej robí z filmu celkom slušný snímok. Za efekty sa nemusí nik hanbiť. Herci sú síce priemerní, čomu zodpovedá aj ich výkon, no dá sa im to uveriť. Odporúčam na štvrtkové večerné sledovanie. ()

Vxxx

Na tenhle film jsem si hrávala jako malá! :D Opravdu jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. Dialogy znám ještě stále nazpaměť. A klidně se na to kouknu kdykoli znova :) ()

Praxis

Poměrně slušný efektní nářez, plný vizuálních efektů. Jako malý jsem měl z těch tornád skutečnou hrůzu a ten závěrečný "macek" mě prostě dostal... ()

Jillen

Úžasné triky, ale to je tak celé. Jinak je to nehorázná blbina na jeden sobotní podvečer. Na svou dobu jistojistě hitovka a dnes už klasika. ()

BloodyVamp

Průměrná dobrodružná podívaná s kvalitními triky a zvukem. Jednoznačně tu válcuje Mark Mancina se svým nonstop melodickým soundtrackem. ()

blackrain

Přírodní živel v hlavní roli. Lovci tornád nemají lehkou práci a taky musí být lehce šílení, že do něčeho takového jdou. Jistě, film a realita je něco jiného. Vizuální efekty jsou výborné. Závěrečná scéna je naprosto strhující. ()

..Lucas..

Typický katastrofický film, který vyčnívá především sympatickou dvojicí Helen a Billem. Jinak jsou v tomto žánru i lepší kusy. ()

dr.Orlok

Vcelku průměrný film, to co je zde jako přidaná hodnota k standartní americké vatě je postava P.S.Hoffmana, nádherný živel(ano myslím tím tornádo) a kamerové průlety kolem jedoucích aut-nádhera. ()

stration

Po perfektní Nebezpečné rychlosti Jan de Bont znovu boduje. Paxton i Huntová šikovní, perfektní záběry samotného běsnění živlu a solidní napětí. ()

scroochy

Wow, první polovina je neskutečná pecka - pekelné tempo, napětí, parádní akce. Škoda poslední třetiny, kde akce začne být už moc přepálená a film jako celek dost klopýtá a rozpadá se. I tak ale velký palec nahoru. ()

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)