Ace Ventura 2: Volání divočiny

• USA Ace Ventura: When Nature Calls (více)

Ace Ventura se uchýlil do buddhistického kláštera, kde se plně oddal meditacím, ale nezůstane bez práce dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci a společně s představeným kláštera, který by se svérázného detektiva rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Jde o to, aby v provincii Bonai našel ukradené posvátné zvíře kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, které měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen Wačutů, z něhož pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít. Ace nejprve ztropí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje zdejší bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu mimo jiné také s krásnou náčelníkovou dcerou, která na něj má velmi neobvyklou prosbu a přestože jí nedokáže odolat, nezapomíná na své poslání. Brzy se dostane na stopu bezcitnému lovci ohrožených druhů zvířat Quinnovi, jehož havraní pero najde v jeskyni, odkud byl netopýr ukraden. Sleduje ho pomocí velmi rafinovaných metod a pomalu se přes řadu nečekaných nebezpečí propracovává k odhalení skutečného pachatele i jeho nekalých úmyslů. (oficiální text distributora)

yazik

Trochu mne zarazilo, když jsem viděl rozdílná hodnocení první a druhého dílu zvířecího detektiva. Osobně bych čekal, že dvojka bude mít lepší hodnocení než jednička nebo přinejmenším stejné. Každopádně mě tento film rozhodně nezklamal a těch dní (viděl jsem to opravdu mockrát), co jsem se u toho nasmál, je prostě k nezaplacení. Jednoznačně plný počet. ()

HellFireFery

Trochu to ztrácí originalitu prvního dílu a navíc se (jak je zvykem) opět vše řeší stylem, že dvojka musí být ve všem VĚTŠÍ! Na druhou stranu kvalitu jistí skvělý Jim Carrey, který se v roli Ace Ventury skutečně našel. Některé scény skutečně stojí za to, jindy zase máte pocit, že se už trošku přehání. Pro volní čas je to ovšem skvělá komedie, u které se určitě zasmějete. Na jedničku však nemá. ()

elanista1

Dvojky uz nemaju vkus, nema to uz taku hodnotu ako jednotka, ale da sa pri tom nasmiat. Jim Carrey je komedialny kral, jeho grimasy nemaju chybu. ()

Hezonja7

Jedničce se to nemůže absolutně rovnat, několikrát jsem se znovu pefektně pobavil, jako u jedničky, ovšem tento díl odehrávaný kdesi z džungle by měl být tečkou touto sérií. ()

koza3

Bylo tam pár vtípků, které lety zestárly a jsou už spíše trapné. Dávení jídla pro malinkaté orlíče bylo trošku nadavující a naštěstí Aceovo mluvící pozadí bylo na scéně jen jednou, ale jinak se jedná pořád o klenot a totální výkon Jima Carreyho. Dvojka je více parodická, máme tady Cliffhangera, Volání divočiny a další klasiky, které si bere snímek na paškál. Není to však úplná vykrádačka jako třeba Žhavé výstřely a spousta vtípků je zde originálních. Je to asi o chlup lepší než jednička a jsem zvědav jaké bude moje hodnocení za dalších deset let. ()

Gig

Téma už reciklované, i když je tu pár příjemných nebo vtipných momentů, které pozvednou film - mluvím o The Lion sleeps Tonight nebo rození tlustokožců. ()

blazma

V něčem je to lepší v něčem je to horší než první díl a já se obávám že tohle je o trošku horší. ()

J.Mayen

Dvojka je ještě o něco ujetější než jednička. Ta trocha vážnosti, kterou nám nabízela jednotka je ta tam, a my se můžeme kochat Jimovyho hovadskymi, nekonecnym kreacemi. Jak jsem Jima mel na zacatku jeho kariery rad, tak zde uz to presahovalo pomyslnou linii. Nicmene, i zde se da najit par gegu, nad kteryma jsem se uprimne a od srdce zasmal. Ale jinak to je opravdova kravina. ()

Mikecat

Akčná zábava počas celých 90tich minút počnúc budhistickým kláštorom a záchranou bieleho netopiera končiac. Samozrejme zábavnosť tu predovšetkým zabezpečuje Jim. Akcie a humoru viac ako v jednotke, podľa mňa je zábavnejšia, svižnejšia. "za stromom odbočíme do džungle" Jim strhne volant a rútia sa džungľou nevedno kam, výborná scéna parkovania Landrovera. Ďalšia výborná scéna v robonosorožcovi, kde uvidíme Jima nahého vypadnúť nosorohovi z ritného otvoru alebo zápas s gumeným krokodílom, spútaná opica na plti, nadrbaný papagáj. Neskôr vtrhnutie na konzulát na pštrosovi, naháňačka džungľou na Monster trucku alebo záverečná scéna: "Co se deje?" "Ženích tvrdí, že princezná nieje panna" "takže on na to přišel..."run. ws ()

Sebule

Naprosto šílené. Několik nezapomenutelných scén. Jim Carrey je naprostý šílenec a bez něho by film nemohl vůbec být. Hodnocení: 7/10 ()

Simon@

Njn.. už to není co to bývalo, ačkoliv část v níž je do detailu probíráno jisté: Guáno, stála za povšimnutí. Nicméně začátek byl táááák smutný, že to hodnocení nezdvihnu i kdybych chtěla... sry ()

Tohle už bylo poněkud nadstavené, přesto Jim nezklamal, bavila jsem se poměrně dobře, ale vážně, krom zvířátek a ggagů od toho nic nečekejte. ()