Ace Ventura 2: Volání divočiny

• USA Ace Ventura: When Nature Calls (více)

Ace Ventura se uchýlil do buddhistického kláštera, kde se plně oddal meditacím, ale nezůstane bez práce dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci a společně s představeným kláštera, který by se svérázného detektiva rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Jde o to, aby v provincii Bonai našel ukradené posvátné zvíře kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, které měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen Wačutů, z něhož pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít. Ace nejprve ztropí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje zdejší bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu mimo jiné také s krásnou náčelníkovou dcerou, která na něj má velmi neobvyklou prosbu a přestože jí nedokáže odolat, nezapomíná na své poslání. Brzy se dostane na stopu bezcitnému lovci ohrožených druhů zvířat Quinnovi, jehož havraní pero najde v jeskyni, odkud byl netopýr ukraden. Sleduje ho pomocí velmi rafinovaných metod a pomalu se přes řadu nečekaných nebezpečí propracovává k odhalení skutečného pachatele i jeho nekalých úmyslů. (oficiální text distributora)

lesumir

Jim Carrey snad hraje v kazdem filmu sam sebe, totalniho magora, ale vychazi mu to pekne, umi to. Je vtipny az trapny, coz je celkove tenhle film. ()

Hrabka

Solidní komedie se šílencem Jimem. Některý scénky stojí za to, jiný jsou zase značně trapný. Ale celkově to je docela sympatickej úlet. 60% ()

paascha

Díky těmto opičím kreacím toho pošuka nemám toho pošuka rád. A jen proto, že ještě není po dvaadvacáté hodině, používám slova jako pošuk a pošuka. Až bude po desáté a smradi a kreténi budou hnípat, čtěte jako píčus a kretén. ()

juta

Podobně dobré jako první Ace, možná by se dalo říct, že pokračování bylo o něco vtipnější a záživnější. A stejně ta scéna jak Jim vylejzá ze zadku je prostě top. :D ()

Fiftis

V typickom Sequely znova vyčíňa Jim Carrey. Dvojka sa mi páči omnoho viac než jednotka už len svojím miestom. A domorodci nemajú chybu rovnako ako pôrod nosorožca. ()

ajuska

Pochopitelně je to trochu slabší, ale pořád dobrá komedie s několika výbornými scénami. Fajn na odreagování. ()

lamps

Neuvěřitelný Jim Carrey - je na vás, jak si to přeberete, protože přesně tohle je ten snímek, kde bude jeho herectví a s ním spojený úchylný humor fanoušky navěky rozdělovat na dva znepřátelené tábory. Mně ten magor nevadil, naopak smekám před jeho neúnavnou kreací, ale vše okolo už mi bohužel trochu vadilo. I celovečerní mimická one man show hold potřebuje pořádný a smysluplný příběh, nedá se svítit... 55% ()

Pepinec

Co vám na to asi tak mám říct? Podle mě je docela rozdíl mezi uměním dokázat si ze sebe udělat srandu a schopností dělat ze sebe debila. ČSFD je ovšem proslulá tím, že boří hranice snáz než EU, a tak si na ní i takováhle debilita může přijít k dvaašedesáti procentům. I kdyby se ve slově divočina ´dé´ otočilo o 90°, písmena ´vé´ a ´čé´ se prohodila a zdejších 62% se proměnilo v procent 26, pořád by to bylo hodně. ()

JohnnyD

Nízkorozpočtová (strašná výprava, málo hercov, minimum kulís) o dve triedy slabšia variácia na prvý diel. Dej predvídateľný a neoriginálny, gagy slabé, Jim síce zachraňuje, čo sa dá, ale aj napriek tomu mi po rokoch pri sledovaní filmu na ústach ostáva iba trpký úsmev s jemnou nostalgiou. Ach tá nostalgia... PS: Už chápem, prečo Jim nechce točiť pokračovania. ()

Boogeyman

No nasmál jsem jako blázen. Jednoznačně šílenější, ale i lepší než jednička. V některých momentech jesm smíchy úplně slzel. Bohužel podruhé jsem film viděl s novým dabingem kde všechny moje oblíbené scény vyzněly takřka do ztracena. ()

Ruut

Jim Carey se tu pitvoří jako snad v žádnem jiném filmu a často je to sranda - třeba porod nosorožce, ale co naplat když film nefunguje jako celek. Kdyby se to rozstříhalo a pouštelo samostatně jako skeče bez návaznosti, tak to má celé stejný efekt. ()

liskam

Není to taková pecka jako jednička, ale do smrti nezapomenu na to jak nahý Carrey vylézá ze zadku nosorožce.!! :-))) ()

mzss1

Téměř na podobné úrovni jako první díl. Nevím co mám sem nějak psát, je to trošku slabší, příběh je zvláštní, ne moc silnej, opět se tu hraje pouze na vtipy Jima Carreyho a jeho hereckému výkonu, který se opět povedl. Jak jsem už psal k prvnímu dílu, některé momenty jsou vtipné, některé lehce trapné. Hodnotím na 53% = *** ()

kingik

Včas skončit, a pokud možno, nacpat do pokračování o excentrickém zvířecím detektivovi co nejvíce gagů. Tohle si zřejmě řekli tvůrci. A jak řekli, tak udělali. V praxi to znamená, že snad každý záběr tlačí na divákovu bránici, ale pochopitelně vedle sebe se seřadily gagy vtipné, originální, naivní i trapné. O dějovou zápletku vlastně ani nejde, když uvážím, jak se z toho všeho vytrácí pátrání po vzácném bílém netopýrovi, na jehož vypátrání byl detektiv Ace Ventura přivolán. Carrey táhne film kupředu opravdu nebývalou silou a není na něm znát nechuť z natáčení panující kolem druhého dílu. Jeho zásluhou je dvojka napěchována gagy až k prasknutí, ale stejně u Carreyho tak trochu převládal pocit, že je mu jedno, jak tohle pokračování diváci přijmou. Nemám větších výhrad, ale v době uvedení na mě tahle komedie zabrala víc. Občas se objeví fámy z chystaného třetího dílu. I kdyby se jednou opravdu (s Carreym) realizoval, jistě by to Carreyho vrátilo na výsluní popularity. 70% ()