V březnu 1991 skončila válka v Perském zálivu. Svérázný major zvláštních jednotek souhlasí, že bude spolupracovat na reportáži s úspěšnou reportérkou Adrianou Cruzovou. Mezitím seržant Barlow, zásobovač Vig a seržant Elgin objeví při odzbrojování zajatců u jednoho z nich mapu vedoucí k úkrytu, kam Saddám Husajn ukryl uloupené kuvajtské zlato. Gates chce mapu zabavit, ale pak se s trojicí dohodne, že se pro zlato vydají sami. Vojín Wogaman dostane za úkol odlákat reportérku a ostatní ráno vyrazí k bunkru, vzdálenému asi sedmdesát kilometrů. Ten je však prázdný. Saddámovi vojáci tvrdí, že zlato je ukryto jinde, při odjezdu si však Archie všimne pečlivě střežené studny. Je vchodem do krytu, plného elektroniky, zajatých kurdských rebelů a také hledaného zlata. Čtveřice vše naloží na zabavenou dodávku a chce odjet, když se stane svědky brutality iráckých vojáků. Rozhodnou se zajatým pomoci a po krátké přestřelce se pokusí uprchnout před přijíždějícím tankem. Zatímco se vůdce povstalců dohodne s Gatesem, že za část zlata Američanům pomůže, irácký velitel si vybíjí vztek mučením Barlowa, kterého zajal. (TV Nova)

thunnus

Docela dobrý film, který kazí úvodní zmatená čtvrthodina. Trochu mě překvapilo, jak tři vojáci, kteří chtějí jen ukrást kuvajtské zlato, dokážou být šlechetní a zachrání skupinu uprchlíků před jistou smrtí. herecké výkony nejsou nijak zázračné, kamera je dobrá, úvodní "vtip" s krávou je špatný. :-) ()

newt17

Brutální černý humor ala bratři Coenové se v šíleném tempu střídá s autentickým zachycením hrůz války tří stran s nejasnými motivacemi. Většinu filmu jsem proto nevěděl, jestli se mám smát nebo plakat, což je protentokrát to nejlepší hodnocení, jaké může film dostat. Na co asi zapomenu dřív? Na hrozivý pohled na ptactvo od nafty nebo nebo ten úžesně vtipný dialog reportérky s řidičem vedle? Absurdita - konečně vím, co to slovo znamená. ()

strictly

Uštěpačný pohled na roli USA ve světové politice prostřednictvím akčního dramatu s prvky černého humoru. Výrazný vizuální styl se projevuje ve střídání rychlých, zpomalených, širokoúhlých a detailních záběrů a občas se mění i celkové zabarvení snímku, které podtrhuje aktuální pocitový stav hrdinů na plátně. ()

Echelon1

Film odmietol Pentagon podporiť, zrejme preto, že sa tam objavovali reči o tom, o čo USA skutočne vo vojne išlo a čo tam robili (bombardovanie miest a pod.) a taktiež americký vojaci kradnú zlato-naprosto neprípustné. To na filme oceňujem. Chcelo by to úplne dať preč tú retardovanú reportérku, ktorá mi išla dobre na nervy, menej amerického hrdinstva a robenia z Arabov hlupákov...Postavy amerických vojakov mi išli na nervy, hlavne ich blbé vystupovanie...A taký sympatický herci...Nebiť tohto... mohlo byť za 4, aj tie 3 dávam len za to, že sa tam aj hovorilo o USA a ich "mierovom" pôsobení na Strednom východe. ()

Hepy13

Válečná tématika zase trochu jinak, film zobrazuje odvrácenou stranu války. Američanům nestačí že se všude serou a buzerujou, ono se jim zachtělo i trochu toho zlatíčka. Asi se dám taky k armádě, když je tam čas a možnost si takto přivydělat. Velmi podařený výběr herců v čele s ženským idolem Clooneym, výbornej je hlavně Mark Wahlberg, Ice Cube ten je sleduje pouze z dálky. Musím říct že limuzínu na poušti jsem v žádném filmu ještě neviděl. ()

kaze

Pri tomto filme so mala takpovediac zmiešané pocity. DObrý herci, ale dej sa tak domotal, že z toho vzniklo čosi zvláštne...3* úplne stačia ()

dvd-L

Nuže tohle nejsou žádní hrdinové z řádem vojína Rayena, ale ani to nejsou zrůdy typu Četa. Samozřejmně konec dobrý. ()

aliaska

Filmy s Markom milujem,nech hrá akokoľvek...akúkoľvek úlohu...či pozitívnu...negatívnu....on je pre mňa Waw...a mňam😀😀😊🙃 ()

mala_kea

"My nekrademe, jen si bereme to zlato" tak tato věta zazněla asi po 30ti munutách tohoto průměrného filmu. Akce je pěkná, příběh taky, jen některé scény jsou zbytečně přehnané. Nicméně bavil jsem se tak, jak jsem čekal. hvězdičku navíc za Marka Wahlberga, na konci byl skvělý ()

Rockerman

Opravdu nechápu, proč a pro koho byl tento film natočen. Chvilku se to tváří jako komedie a to dost bláznivá. Aby se to v zápětí změnilo v krvavé, až brutální válečné drama. Navíc je to natočeno velice chaoticky. Prostě taková slátanina, jakoby nevěděli co s tím. Ani hvězdné obsazení úroveň nezachránilo. A ten dojemný závěr? Kdy se zloději vzdávají zlata, jen aby zachránili pár Iráčanů? No, nevím. Škoda, tento film měl na víc! 50% ()

strikeman

Nemastné, neslané. Sterilní herecké výkony, divně nasnímané akční scény, žádná z postav mi nějak extra nepřirostla k srdci a závěrečný pokus o dojemnou chvilku na mne taky jaksi nefungoval. Ale jsou i horší spektákly a nenudil jsem se, takže aspoň dvě frčky můžu obětovat... 50% ()

GOREGASM

Úvod s těžkým nadhledem představí hlavní "hrdiny" a člověk nepoznamenaný synopsí se natěší na odvázanou válečnou zábavu... z čehož velmi rychle vystřízliví. Žánrový ekvalizér je totiž postupně a bez divákova bolehlavu přetočen do vážné polohy, ovšem se zachovaným indexem zábavnosti, a David O. Russell zvládá všechny polohy s nečekanou bravurou. Intenzivně nasnímaná akce je zahušťována, nikoliv ředěna dramatickými okamžiky a to ani neřeším věcné zakomponování politického kontextu (že by neherecký příspěvek Mr. Clooneyho :-). Stručně a s nadsázkou shrnuto, když se sejdou na place tři režiséři, tak to takhle dopadá :-) 80% ()

helloween93

Válečné filmy mám rád, ale tenhle mi nechal docela chladným. Možná svým netypickým pojetím, možná dost pacifistickým pohledem na válku nebo scénářem. Nicméně jde o dobrý válečný počin se sympatickým obsazením a stylovým soundtrackem. ()

panoramix

Válka v Perském zálivu z pohledu vojáků co hledají Saddámovo zlato. Po prvním shlédnutí se mi tento film moc nelíbil, ale na podruhé jsem mu přišel na chuť. ()

plagjoklas

Ak existuje filmový žáner ktorý fakt nemám rád tak sú to vojnové filmy. Neviem síce prečo ale nemusím ich. To však neplatí o tomto filmíku, ktorý je plný čierneho humoru, skvelých hereckých výkonov (Vivat Clooney) a perfektnej hudby. Film ktorý vychádza z udalostí nedávno minulých a neukazuje len utrepenie vojakov a iné úvahové sračička ale vojakov tu ukazuje ako chamtivých, sebeckých madfakrov, ktorý ale naštastie nestratili ľudskú česť. Výborný film a môj najoblúbenejší vojnový film. ()

hribisko

War. War never changes. The Romans waged war to gather slaves and wealth. Spain built an empire from its lust for gold and territory. Hitler shaped a battered Germany into an economic superpower. But war never changes. -to je sice z intra k falloutu, ale na Tři krále to sedí dokonale ()

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

Jessica Biel má v hlavě hřebík

Jessica Biel má v hlavě hřebík

08.11.2007

To není metafora, to je základní východisko politické satiry Nailed. Pokud máte zájem o jeden z nejšílenějších námětů roku, čtěte dál. Jessica si zahraje maloměstskou nymfomanku, která svede dělníka… (více)