Jsou rozdílní jako čtyři živly, ale spojil je boj proti stejnému nepříteli... Pistolník Emmett rozhodně není žádný zelenáč, strávil delší čas ve vězení a právě se chystá do Kalifornie. Přitom se chce zastavit v městečku Silverado, kde hodlá navštívit své blízké příbuzné. Na cestě je přepaden neznámými muži, za dramatických okolností se seznámí s dalšími psanci, málomluvným Padenem a černochem Malem a na poslední chvíli zachrání svého bratra Jakea před smrtí na šibenici. Když všichni prchají z městečka Turley, vůbec netuší, že se brzy znovu spolu setkají právě v Silveradu. Tomu a celému okolí všemocnou rukou vládnou šerif Cobb a bohatý starousedlík McKendrick… Film natočil režisér Lawrence Kasdan (Náhodný turista, Wyatt Earp, Francouzský polibek), který jím vzdal hold klasickému žánru westernu. Velkou šanci přitom dal hlavním hereckým představitelům, osamělého pistolníka Padena hraje Kevin Kline, Emmetta Scott Glenn, mladého Jakea ztělesnil Kevin Costner a zarputilého Afroameričana Mala vytvořil Danny Glover. (Česká televize)

balba

Příběh z Divokého západu , který je vtipný , svižný a v němž se setkáme s řadou slavných herců. ()

Martin741

Westerny to mali nahnute uz v 70. rokoch, ked pan Eastwood vydal Psanec Josey Wales a John Wayne zase svojho Shootist. V 80. rokoch boli uz westerny mrtvym zanrom, ktory nedokazal ozivit ani tento film. Dve hodiny sa nedeje dohromady nic, scenar je podpriemerny, dialogy odflaknute. No a angazman ludi typu Kevin Costner mam uplne na haku (otvorene toho herca nemam rad). 31 % z nostalgie a preto, ze kovbojky mam rad ..... ()

joker.george

Sledování těchto „čtyř statečných“ jsem si užíval, a to i díky jejich správné kovbojské nátuře. Je sice hned jasné, jak vše skončí a příběh je předvídatelný, nicméně díky vrstevnatosti mě nenudil, a dokonce má schovaných pár zajímavých detailů, které dokázaly děj oživit. S přestřelkami se šetří, ale když už se dostanou ke slovu, tak jsou pokaždé nějakým způsobem ozvláštněny. ()

bourec

Nedávno viděno.Potvrzení,že dobrejch westernů zase tolik není,a ja tenhle Kasdanův výrobek mám moc rád.Navíc stoprocentní obsazení.Těch herců co znám tam hraje tolik,že nevíte ,kam koukat.100%. ()

BarryLyndon

Kvalitní western nemusí hned sahat po uměleckém absolutoriu a být od Leoneho. Tohle je nádherná klukovská dobrodružná podívaná plná skvělých charakterních herců padnoucích do svých úloh jako prdel na hrnec. Skvělý Kline, Glover, Scott Glenn, mladý Costner, John Cleese, Jeff Goldblum a výborný záporák v podání mého oblíbeného Briana Dennehyho. Výborně jsem si u toho odpočinul po práci a pobavil se. 8/10 ()

Lopic

Film jsem si sehnal hlavně kvůli Kevinu Costnerovi, kterého mám hodně rád. Chtěl sem vidět jeho začátky nebo spíše film, který mu pomohl prorazit. A byl sem dost nadšený. Westerny mám obecně hodně rád, ale Silverado nemůžu řadit po bok westernových klasik, protože to prostě a jednoduše není klasický western. Spíše si půjčuje jen půjčuje westernové prostředí a snaží se vzdát poctu právě westernovým klasikám. A já myslím, že se mu to povedlo. Škoda, že byl film propadák, hold 80.léta už westernům moc nepřála. Obsazení bylo vynikající a zejména se mi líbili Kevin Kline a právě Kevin Costner, jehož postava, tak trochu magora Jaka, neměla chybu. ()

starbrejkr

Ó, to je klasa. Osmdesátá léta byla pro western bídná, znovu to oživili až Tanec s vlky a Nesmiřitelní, ale Silverado si rozhodně se slavnými 60´s až 70´s díly nezadá. Úchvatná atmosféra a sice westernové všudypřítomné klišé, ale co bysme chtěli od filmu, který se pokusil vzkřísit westernový žánr? Díky očekávanému ději a oněm klišé nejde o nikterak výjimečný film, onu klasu z něj dělá úžasné herecké obsazení. Málokterý film je nabitý takovými hereckými jmény (nejde o nějakou extraligu, ale prostě takové ty super herce z druhé vlny) a především SYMPAŤÁKY! Celá hlavní čtveřice v čele se Kevinem Klinem a Scottem Glennem vás hne má a vy si víceméně přejete, aby to dopadlo podle očekáváná a nikoho z nich nepicli, protože by to byla škoda. Pro lidi, které jen trochu bere westernový žánr a taky maji slabost pro zde se vyskytujácí herce povinnost. ()

Juto

Nie je to klasický westernový film, ale je to jeho najväčšia prednosť, ktorú neberie vážne. Nechýba ani dráma, ale v podstate cieľ je zábava, na diváka čaká séria okázalich choreografických akčných scén. 7/10 ()

Maty85

Western v němž se sešlo plno film. hvězd a stálo to za to. Dobře k sobě pasovali a nebylo to vůbec zlé pokoukáníčko. Zábava, akce a dějově se to hezky prolínalo. První vetší role Costnera, s kterým Kasdan o 9 let později dal dohromady "Wyatt Earp". ()

majo25

Zaujímavý western s vysokým počtom hvieznych hercov - Kline, Glenn, Costner, Glover, Cleese, Dennehy či Goldblum. Aj ked sa film netvári velmi vážne, o čom svedčí aj komickejšia postavička polobláznivého mladíka, ktorého hrá mladý Costner, a svedčala by mu aj ponurejšia či nervózna atmosféra, aj tak má čo ponúknuť. Netreba sa len dat odradit nevalným začiatkom filmu a miernou absenciou napätia. Silnou stránkou snímku je hudba a dobre spracované prestrelky. Zatiaľ pre mňa najlepší osedmdesiatkový western. Hodnotenie: 80% ()

mortak

Skvělý hudební motiv, hodně akce, sympatičtí herci... Kde se stala chyba? Na vině je jednoznačně nezvládnutý scénář, který dělí film na tři části. První třetina je vlastně prolog - rychlý, akční a s komediálním sólem Johna Cleeseho. Pak teprve začíná vlastní film - pomalá druhá třetina slouží k rozehrání zápletky. A tady to začíná skřípat - všechno to váhání a intriky děj nikam neposouvají, postavy jsou pořád jednorozměrné a divák se jen těší na závěrečnou třetinu, až se to začne řezat. Evidentně se hodně stříhalo a krátilo (Costner odjede za zločinci a najednou balí blondýnu v salónu), ale výsledek je pořád podivně nesoudržný. ()

hans500

Mohlo to být trochu kratší, ale jinak bez výhrad: režie, scénář, herecké výkony a hudba jsou velmi povedené. ()

plechulka

Dost dlouho jsem přemýšlela, proč u mne tenhle western "nezafungoval". Obsazení příjemné, exteriéry i hudba v rámci žánru přiměřeně velkolepé.... Příběh byl sice osudový, ale poněkud nepřehledný a postavy mi nějak byly emocionálně "šumafuk". Hezké pokoukání, ale nic víc. ()

Jizni Tlapa

"P.A.D.E.N."...Společně se Sedmi statečnými a Tenkrát na Západě můj neojblíbenější western. Skvěle obsazení plné charismatických hvězd. K. Costner měl vždy zůstat jen a jen u westernů, které mu dle mého názoru sednou nejlépe. Výnikajcí hudba, důmyslně natočené akční scény včetně závěrečného boje na kolty, vtipné, ale i vážné dialogy těhle desperádů ve mně zanechají rány na hodně dlouho!! ()

ybuko

Vsechna westernova klise pohromade - vcetne duelu dvou lidi ve vyprazdnene ulici, cerneho kovboje co nema ve meste na ruzich ustlano, bandity s paskou pres oko, z hlavy sestrelovanych klobouku, chytani cloveka do lasa, cviceni na plechovkach, a Kevina Costnera. Plus par bonusu, jako napriklad podivne prehravajici postava Johna Cleese. Propad celkem zaslouzeny. ()

VanTom

Poctivý (neexperimentující) dobrodružný western trošku ztrácí v nejisté realizaci akce a občas v mírně nemístném odlehčování, ale postavy (hvězdně obsazené) zaujmou a každá ze sympatické partičky tu má své místo i osobní příběh. Dnes již bezmála klasika, minimálně ta žánrová. ()

JohnSmith

Nejen v šedesátých letech se rodily vynikající westerny.Tento navíc plný vynikajících herců.Obvzlášť Kevin Costner potěší jako mladý bláznivý a divoký ucho ()

Autogram

Western, ktorý má všetko, čo má mať, teda kovbojov, kone, veľa streľby, kulisy westernového mestečka, len mu chýba atmosféra, ktorú klasici zo šesťdesiatych rokov vedeli do filmu dať. A asi len mne vadil slovenský dabing, je to taký zvyk získaný za dlhé roky, že správni kovboji predsa rozprávajú po česky. Vtedy aj tie drsné hlášky vyznejú celkom ináč. ()