Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

HoneyBunny

Marc Forster je původem neměcký Švýcar. Jeho film také pracuje jako švýcarské hodinky. Přestě tiká, není tu nic navíc a nic nechybí. A taky vás tak zahřeje. Uznávám, že posledních dvacet minut je opravdu dojemných, ale je to ten druh dojetí, který z vás dobří filmaři dokáží dostat levou zadní (vzpomeňme za všechny na Gladiátora). Ani to by mi tak nevadilo, vadila mi taková těžko postřehnutelná sterilnost filmu (tou je patrně nejvíc postižená Kate Winslet, u Deppa mi ovšem lezl krkem ten skotský přízvuk, který k němu absolutně nejde). Postavy Hledání Země Nezemě nejsou lidi, jen prosté filmové postavičky. Vykročit z toho zakletí se jim podaří jenom jednom - dialogu J. Barrieho se svou ženou (netřeba připomínat, určitě se vám vybaví taky, protože ze zbytku filmu úplně tyčí). ()

Jordan

dojímavý príbeh, krásny film, úplne dokonalý Johny Depp, Kate Winslet, Dustin Hoffman ale aj ostatní . . . ()

Anderton

Pri záverečnej pasáži v divadle som si uvedomil, aké je ťažké pre filmových kritikov hodnotiť filmy, ktoré sú určené pre iného cieľového diváka. Ak by pri novinárskych projekciách animákov boli aj deti, asi by ich aj kritici vnímali inak. Finding Neverland je silný najmä v tom, že podobných prefiltrovaných životopisných filmov nie je dnes až tak veľa, takže jeho nablýskanosť a uhľadenosť je pre diváka príjemnou zmenou. Klasický hollywood v najlepšej forme, emocionálne veľmi silný. K plnému hodnoteniu chýba málo. ()

Frajer42 odpad!

Sračka, nuda, průser, fuj. To jsou moje bezprostřední dojmy. Johhny Depp mě skutečně, upsáním se této sračce, nasral. Ach jo. Kdy už zdejší uživatelé vyrostou a přestanou vynášet do nebes takové sračky. Doufám, že k plnohodnotnému diváckému zážitku není nutné znát i film Peter Pan, protože to už bych opravdu nezvládl vstřebat. Jen abych vše uvedl na pravou míru, tak Kate Winslet a Dustin Hoffman mě nasrali zhruba stejně jako Johnny Depp. Myslím si, že když dám odpad, tak nebudu úplně mimo. Vlastně je to jediné hodnocení, které takové sračce náleží. Myslím, že pro děti je film příliš složitý a pro dospělé zase příliš debilní, takže v celkovém součtu to není film vůbec pro nikoho a zdejší božské superuživatelstvo je jen banda pokrytců a lhářů. ()

Dzeyna

Kouzelné! Dojemné, emotivní, pozoruhodné, fantastické, ALE přišlo mi to spíše jako "typická Burtonovka", ale to vůbec neubírá na kráse, přirovnala bych to k Timově - Velké rybě. Johnny Depp byl jako vždy skvělý a ohromující a také z Freddiho Highmora se stává skvělý "herec", jelikož takhle malý kluk a už má za sebou tolik skvělých výkonů, to je co říct. Příběh byl skvělý, bylo v něm téměř vše, nejlepší byla kouzelná atmosféra země-nezemě. Ovšem něco mi zde chybělo, asi více dramatických scén, i když to záleží asi na každém člověku. Rozhodně Marc Forster vytvořil skvělé dílo! ()

boshke

Moc hezký, kouzelný film se skvělým ústředním duem. V dalších rolích potěšili Hoffman, Crook, Jones či Macdonald... 80% ()

Mia...

Ten film trvá tak pět minut, ne? Je to něco tak nádherného, křehkého, smutného ale i plného nadějí, že jsem měla pocit jako by čas letěl daleko rychleji a já jen hltala každou sekundu tohoto umění hereckého, hudebního i režisérského. Nic nechybí, nic nepřebývá. Dokonalá souhra všech aspektů :-) .... a oceňuji i Jana A.P. Kaczmareka, jelikož hudba byla okouzlující. ()

Slartibarkfast

Hodně pěkný a dojemný film, plný citu. Skvělé herecké duo Johnny Depp a Kate Winslet ve mně opravdu probudily spoustu emocí a na konci filmu jsem byl naprosto odepsaný. I když nejsem fanouškem Petra Pana, v tomhle filmu mi nevadil. Mám rád dobrodružství a tohle byl spíš film o vzniku samotného příběhu o Zeni - Nezemi. Moc dobře se na to koukalo. Doporučuji všem a slabší povahy : nezapomeňte si kapesníky. 90% ()

nascendi

Peter Pan patrí k anglosaským detským idolom, ku ktorým som sa v detstve nedostal a v súčasnosti sú mi, tak ako Alica v krajine zázrakov, ľahostajní. Film som si nezúčastnene pozrel, na konci ma pobúrilo žmýkanie slzných kanálikov, takže logicky zapadol do priehradky s miernym nadpriemerom. ()

predators

Pokud lehce popustíte uzdu fantazii, dostane se vám příběhu, jak pan spisovatel k Peteru Panovi přišel. Balancování mezi realitou a fantasy je nenásilné a v divákovi navodí až pohádkový stav. Johnny Depp je kumštýř! 70% ()

Slarque

Krásný film s koncem silnějším než všechny filmové adaptace Petra Pana dohromady. Vůbec mi nevadí, že si tvůrci některá fakta ze života J. M. Barrieho upravili k obrazu svému. Johnny Depp je opět vynikající, Kate Winslet mu je rovnocennou partnerkou, ale stejně skvělý je i Freddie Highmore jako malý Peter. A když už jsem u toho Petra Pana, neodolatelná je i Kelly Macdonald. ()

eLeR

Ak hľadáte citlivo natočený jeden krásny ľudský príbeh, prípadne hľadáte Krajinu - Nekrajinu ste na správnom mieste. Slzy vám budú tiecť potokmi. Obsadenie filmu fantastické, Johnny nemal chybu, Kate zase raz nádherná a Freddie je u nás doma obľúbencom. Bravó Marc! ()

klerik

Naozaj krásny film o mužovi, ktorý ostal malým chlapcom. Spojenie fantázie a drámy neuveriteľne funguje. Niektoré veci možno až príliš, pretože všetko je také príjemné až to vyznieva nereálne. (Hlavne Barrieho manželstvo si koledovalo o hlbší pohľad) To, že je všetko krásne však neznamená, že to nie je smutné... A rozhodne som uveril, že existuje Krajina-nekrajina... ()

Chrustyn

Opravdu moc pěkný film plný fantazie se skvělými herci. Po temném a nepříliš povedeném "Plesu příšer" se Forster vyznamenal a přinesl snímek, který sice také nerozesměje ale potěší a zaujme. ()

iamek

Fantastické drama s geniálním Johnyym Deppem a Kate Winslet. Scény kdy Depp leze do svého pokoje nemají chybu. Hudba je fantastická stejně tak i fantazie tvůrcu. Tak lidský film jsem během svého filmového života snad neviděl. Nemám co vytknout. ()

Šandík

Filmařsky rozhodně brilantní dílko... Kdosi kdesi ovšem napsal, že Forster z příběhu vyřadil veškerá historická fakta, která by mohla tenhle "svět fantazie" jakkoliv narušovat. To je, žel, velmi trefné tvrzení. Například v době premiéry Petera Pana (1904) žili ještě oba rodiče oněch pěti chlapců. Otec zemřel roku 1907 a matka roku 1910... U tohoto filmu je ovšem manipulace s fakty pochopitelná, vždyť jde v podstatě o obhajobu fantasie. Navíc fantasie, která realitě vzdoruje. Osobně mám ovšem radši fantasii, která pravdu nějakým způsobem zprostředkovává než fantasii, která před ní utíká. Mimochodem, skutečně životní osudy Petera Daviese poměrně ilustrativně dokládají tezi, že útěk do snu jako hojivá náplast na bolestivou pravdu, Barriemu zrovna dvakrát nevyšel. Samozřejmě, lze tvrdit, že to byla Peterova chyba, protože nedokázal dostatečně snít... 8/10 Zajímavé komentáře: berg.12, Radek99, golfista, Cival, Isherwood... určitě je jich víc, ale odpusťte, neměl jsem sílu to všechno pročítat... ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly