Japonsko, 19. storočie. Zatoichi je slepý pútnik, ktorý si na živobytie zarába masážami a hazardnými hrami. Avšak za jeho skromným zovňajškom sa skrýva dych vyrážajúca schopnosť ovládať meč s takou presnosťou a citom, že žiaden protivník nemá šancu ho zdolať. Na svojej púti sa dostane do malého mesta v horách, ktoré terorizuje skupina bojovníkov na čele s nemilosrdným Ginzom. Zatoichi ako vášnivý hazardný hráč využije príležitosť aj tu skúsiť šťastie. Počas hry sa zoznámi s dvoma geishami. Tie sú rovnako nebezpečné ako krásne. Do mesta prišli s jediným úmyslom- pomstiť smrť svojich rodičov, ktorú má na svedomí Ginzo. Zatoichi sa stane ich ochrancom a spolubojovníkom. (oficiální text distributora)

beran-ek

Důkaz, jak se dá z klasického tématu udělat kvalitní film.. Tradiční příběh o pomstě a o nevidomém, který i přesto vyniká nad ostatními! To doplněné skvělou zvukovou výpravou. ()

JohnMiller

Zatôichi je celkom podarený samurajský film. Aj keď mám isté výhrady k pár momentom a nelogickým súvislostiam ktoré si mohli odpustiť. čo sa mi fakt nesmierne nepáčilo boli digitálne spracované odseknuté končatiny a hlavne krv. To bolo niečo hroznée vyzeralo to tak ako keby som to sám robil na adobe after effects. Boje na meče boli slušné hlavne tie posledné kde sa už bojovalo takmer psychologicky ako v mange. ()

AlistairMir

Dobrej film, ale prostě jsem čekal o něco víc. Zamrzel finální souboj, kde jsem se těšil na melu a ony dvě rány a hotovo plus i když Kitano hrál svou postavu velmi dobře, tak mi celej film přišlo k smíchu jak se tam šoural jak 90ti letej, aby následně v boji rozsekal desítky protivníků jako jura a pak se zase šoural pryč. Ronin mi seděl daleko více, bohužel byl na špatné straně barikády. Každopádně hazardní hráč, co vlastně neumí vůbec nic, ale ve všem se usilovně snaží to byl týpek, kterému nešlo nefandit a jeho scéna, ve které učil tři místní bojovat nebo scéna, kdy nalíčenej otevře partičce samurajů, byly bezchybné. ()

Laurent

Pro mě osobně je tohle nejlepší japonský snímek vůbec. Poutavý příběh, naturalistické vizuální efekty, hravá muzikálnost, zvláštní smysl pro humor, kamera ... a především nesmírně zajímavé postavy (třeba osoba strážce mě donutila k nejednomu zamyšlení). ()

GILLWANDER

Nesmierne pôvabný, príjemnou hudbou sprevádzaný malý Veľký film zo štýlovým záverom. Lepší záver v podaní stepu si neviem ani predstaviť... ()

dee-key

Japonské drama se zpěvy a tanci aneb kterak slepý masér nakonec všechny zmasil. V jistém ohledu film působí jako nízkorozpočtový, ale vyvažuje to příběhem a typickou japonskou řeznickou akcí. Vypíchl bych práci se zvukem a hudbou, která mi přišla dost zajímavá a hezky řešená. Moje první setkání s Kitanou dopadlo velmi příjemně a budu se těšit na opětovné shledání. ()

kagemush

Yojimbo (r.A.Kurosawa), Pro hrst dolarů (r.S. Leone), Poslední zůstává (r.W.Hill), Samuraj (r.T.Kitano). -- Jůůůů. ()

maverick10

Hustej maser!!! Konecne zase jeden film, kdy je proste maser od zacatku do konce. Ani souboj s nekym kdo se mu muze rovnat netrva pul hodiny, jeden presnej uder a je hotovo. Zvuk hraje ve filmu hlavni roli, predevsim stoji za povsimnuti kopacske prace lidi na polich, kopajic jakoby do rytmu hudby. Je to symbolismus silne stranky hlavniho hrdiny, kdy nedostatek zraku zdvojnasobuje silu sluchu. No ja nevim, mozna je to ten nejlepsi odkaz a pocta Kurosawovi jakou jsem doposud videl. ()

MartinNDL

Který smysl je nejdůležitější? Že zrak nelze nahradit a že je nepostradatelný? A jste si jisti, že vidíte líp než slepci? Jediný smysl, ne který se s jistotou spolehněte, je smysl Beata Takeshiho točit dobré filmy. Dalo by se říct, že Beat se pokusil natočit film, který by navazoval na klasiky ze sedmdesátých let, jenomže do toho filmu dal navíc část sebe a všechno to má takovou pěknou, slušivou masku současné japonské filmové školy. Dojem trochu kazí digitální efekty, na které Beat také dost sázel, jenomže někdy je jednoché poznat, že se jedná o trik, což je škoda, jelikož choreografie a provedení bojových scén je perfektní. ()

Martin741

Vyborny je film Takeshi Kitana o slepom maserovi, ktory perfektne ovlada bojove umenia a popritom este aj vyriesi problem s gangom, ktory siri strach medzi jednoduchych ludi kdesi v japonskom vidieku. Scenar slape na 100 %, nemam co vytknut, k tomu sa pridava vyborna atmosfera, kopa akcnych /a poriadne krvavych scen..../ a aj obstojne herecke vykony najdeme vo filme Zatoichi. K tomu vsetkemu nadherna hudba. Tymto filmom som sa stal Kitanovym velkym fandom : 100 % ()

dezorz

Film, ktory prisiel do kin rovnako ako tarantinov kil bill. Rovnako ako tarantino, aj kitano nataca svoju verziu pohladu na tradicne b-ckove japonske filmy. Kym Tarantino bezhlavo mixuje vsetko, co kedy ako maly chlapec videl, Kitano predvadza svoj pohlad na japonskeho Jamesa Bonda, slepeho masera Zatoichiho. Ziadna velka slava, ved koniec koncov ide o prvy kitanov neautorsky, komercny film na sovedcenu temu - popularnu filmovu seriu. Prvy film, kde je kitano obmezeny pravidlami zanru, a zvlada to vyborne, zachovava zaner a pritom dokaze jemne experimentovat so svojim uhlom pohladu. S 20. mil. dolarov zarobenymi aj jeden z najuspesenjsich jap. filmov roka 2003. ()

Crawler-D

Až moc velký vliv moderních trendů kinematografie a příliš urychlené finále, které mohlo po tak výrazné expozici rozvinout a dovinou některé vedlejší charaktery (např. ronin a jeho přítelkyně) více. ()

emo

Veľmi kvalitná alternatíva k americkému mainstreamu. Takeshi Kitano veľmi zručne zinscenoval mnohé akčné pasáže, ale najmä abstraktné hudobné vložky, ktoré sú na celom filme asi najlepšie. Kitano má skutočne cit pre skíbenie obrazu a zvuku. Trochu zamrzí nechutne digitálna krv. ()

Jim_Beam

Velké zklamání... Na tento film jsem četl spoustu výborných recenzí, takže jsem se fakt těšil... Bohužel jsem ale viděl jen průměrný film. ()