schizmo

Emoční hloubku filmů můžem subjektivně vyjádřit naší schopností plakat u nich. Ve vyjímečných případech opakovaně. ()

kikuka

..mne sa celkom lubilo, ako sprosto som bola okaslana v zavere filmu..(kto videl, vie).. ..plus, nehorazne ma fascinovala cameron diaz ako "the saddest girl that ever held martini".. ()

Vxxx

Nemám s filmem žádný velký problém jen toho bylo tak nějak moc. Když už jsem si říkala že asi vím, jak to dopadne, tak to posunuli o level výš. Pak mi teda došlo, jak to nakonec bude, a ono ne! Zase další extrém. A ty extrémy se navyšují rychle a jsou čím dál tím méně smysluplné... Možná by stálo za to si film pustit znovu, teď, když už vím co a jak. ale asi s tím pár let počkám. Postava Cruz byla skvělá, pár pěkných hlášek padlo od více postav a Tom Cruise? No sám sebe zahrál fakt dobře :D V druhé polovině filmu házel obličeje stejné jako v Top Gunu, Mission Impossible atd. Moc toho herectví nepředvedl tady. 4* ()

UncleG

Chytrý žánrový chameleón, který během stopáže hned několikrát převlékne kabát - a nutno říct, že změna žánru je vždy zábavná, překvapivá a ku prospěchu věci. I přes neoddiskutovatelnou skutečnost, že Tom Cruise není zrovna nejlepší herec (zde tedy podává pouze standardní porci svých přepálených gest), a nakonec i přes určitou dějovou rozcamranost ... jsem se bavil takřka na výbornou. Příběh má určitě svou sílu a závěr pak prezentuje nelogické, ale přijatelné vyvrcholení. A teď mě omluvte, jdu si někam sehnat originální Abre Los Ojos... ()

Jillen

Po prvních 30ti minutách jsem to chtěl vypnout, ale nakonec jsem nelitoval. Příjemně mrazivé, atmosferické, napínavé a samozřejmě romantické...a v originále by mě to dokázalo dojmout :o)...pro mě osobně celkem překvapení ()

aluna

Důvod takových remakeů mi nejde do hlavy, ale přesto, ač Amenábarův originál velice ctím, Vanilkový nebe se stydět nemusí. Crowe do něj vložil něco ze sebe (”tohle je všechno, co zbylo z rockový éry – rozmlácená kytara…“), atmosféra je o chlup futurističtější, děj v detailech propracovanější a Cameron (tentokráte Diaz) je ďábelská. Trošku mě štval na pilku tlačící Cruise, jehož hrdina byl zjemněn, aby si ho publikum mohlo snáz oblíbit, což je škoda, když se pro to musela obětovat stěžejní povahová vlastnost a i Noriegův "zmetek" člověku nakonec přirostl. Ale zápletka se mnou sekla o zem a sama jsem sebou sekla o zem úmyslně podruhý, když jsem si vzpomněla, jak jsem se nebi z vanilky léta vyhýbala v domnění, že jde o nějakej přeslazenej romantickej žvejk s Cruisem. Přitom hlavní ingrediencí je zde poctivá vanilka…bez přidanýho cukru a umělých dochucovadel. ()

Baronne odpad!

Nedám ani jednu hvězdičku za to obsazení, i přestože mám rád Penelope, a Cameron, a Jasona, a Tildu,a Johnnyho, protože jsou to výborný herci. Asi dvě hodiny jsem si myslel, že koukám na nějakej vymyšlenej příběh (film), ale já koukám dvě hodiny na vymyšlenej příběh ve filmu, takže dvojitá blbost v jednom. Laskavě si pánové režiséři strčte filmy o snech doprdele, děkuji. ()

Freemind

Tenhle druh příběhů mám moc rád, ve spojení s hudbou mých oblíbených kapel, nápaditou vizuální stránkou, kamerou a střihem to byl horký kandidát pro desítku mých "nej" filmů. Bohužel je tento film prostě ... pitomoučký. Od určité chvíle jsem věděl, že už se to prostě srovnat nedá, a skutečně tomu nepomohl ani - nebijte mě - výborný závěr. Vadila mi vypatlaná Cameron Diaz, vadil mi přehrávající Tom Cruise, vadila mi barbarská hudební režie připomínající spíše fandu alternativního rocku zběsile mačkajícího tlačítka jukeboxu. Vadilo mi toho opravdu dost - a snad ještě nikdy mi to u žádného filmu nebylo tak líto. ()

Her0.89

Mě se to líbilo. Sice to není styl, kterých bych vyhledával. Ke konci jsem se trošičku ztrácel v poměru Julie:Sofie a ten konec mě zničil uplně. Ale i přesto dávám toto vysoké hodnocení a to díky hereckému obsazení a také prvním dvou třetinám filmu... ()

Wolodja

Skoro, jako by to natocil David Lynch. Dej tak zmateny, ze se zorientujete az na konci, jestli vubec. A tak to mam rad. Navic velmi slusne herecke vykony, a jak uz to tak u Crowovych filmu byva, spousta nadhernych pisni. ()

Lulu13

Ústredná trojica hercov (Cruise, Diaz, Cruz) mi je maximálne nesympatická a ich (ne)herecké výkony v tomto filme podľa mňa balancovali na hranici priemernosti až podpriemernosti. A podobne je na tom aj celý, až príliš prekombinovaný film, ktorý sa tváril ako všetko možné od drámy, cez romantiku až som sa miestami pristihla, že mi myseľ zabočila dokonca na Davida Lyncha a posledný klinec do rakvy mu zabil ten neskutočne stupídny sci-fi koniec. Niekto tu na čsfd písal, že mu je ľúto ľudí čo dali tomuto filmu 3* a menej, lebo ho nepochopili. Nemyslím si, že by som ho nepochopila a mne je naopak ľúto ľudí, ktorí mu dali 4* a viac a zhltli túto návnadu hrajúcu sa na umenie aj s navijákom. ()

Kreeki

Když Cameron Crowe klepal na dveře nějaké hlubší myšlence, ta zrovna nejspíš nebyla doma. Dalo by se to natočit tisíci různými způsoby a tisíckrát lépe. Toto je pouze šedý průměr, Cruise tradičně přehrává, na což sem si u něj již dávno zvykl, naopak mě velmi příjemně překvapila Penélope Cruz, ačkoliv nemám běžně brunety příliš v lásce, tak ona zde byla kouzelná. Nicméně celému filmu chybí nadhled, místy je až příliš zmatený a často jsem míval pocit, že ani sám Cameron Crowe neví, jak záběr myslel. Lehká oddechovka, která se snaží zubynehty vyškrábat nahoru, ale stejně pořád zůstává na 6/10, ale alespoň důvod, proč určitě shlédnout i původní verzi. ()

stration

Perfektní Tom Cruise v tajemném filmu, kde nic není, jak se zdá. Kdo příjme pravidla hry a nebude se špárat v maličkostech, dlouho nezapomene. ()

MATADOR

Po dlouhé době, i když se jedná o remake, jsem si liboval v perfektním příběhu a čekal, co se na mně chystá v dalším obraze. Standardně vynikající Cruise mi již po několikáté dokázal, že to je pan herec. Tyhle příběhy mám rád, tenhle mě bavil, i když byl v některých sekvencích hodně zmatený! ()

PogoJoe

Tři a půl. Místy zdlouhavé a nezáživné, hned několik momentů bych vynechal či zkrátil, aby stopáž byla pod 2 hodiny. Ten závěr ale překvapil a napravil dojem z filmu, takže nakonec jsem rád, že jsem ho shlédnul. ()

runner85

ono je to vlastne na vlas presná kópia originálu, len s inými hercami / teda až na Penélope Cruz / takmer rovnako dobrá ... ak by mola možnosť dať 4 a pol hviezdy dám tak, takto nemá inú možnosť 5* ! ()

gegina31

Od začátku do konce jeden velký zmatek. Prostě jsem se nudila. Samozřejmě na konci přišlo hrozně velké rozuzlení, ale to mě zase tak neohromilo. Ano, kdyby natočili pokračování tohoto filmu, tak to už by mě zajímalo víc. To by bylo scifi podle mého gusta. ()

salalala

Hodně zvláštní počin, který si chtěl pohrát s divákem a ve výsledku se zdá, že si pohrál i sám se sebou. Cameron Crowe od počátku nastoluje dost zvláštní a těžce uchopitelnou až mysteriózní atmosféru, z níž je jasné, že ne vše je v úplném pořádku. Nicméně první polovina je ještě standardní romancí zhýčkaného playboye, který hledá tu pravou, která poměrně funguje a rozehrává zajímavou zápletku. Od automobilové nehody se ale divák začíná pohybovat v jakési metafyzické a snové rovině, kterou je těžké rozklíčovat a postupem času se to jen a jen zamotává. Samotné rozuzlení pak uspokojí jen částečně, protože rozhodně nevysvětlí všechny nejasnosti a víc než co jiného působí, jako by tvůrci sami potřebovali rychle vymyslet nějakou pointu. Lehký problém nastává i s Tomem Cruisem v hlavní roli, protože zrovna on není úplně prototyp prostopášného playboye, nedokáže zahrát potřebné emoce a v těch důležitých momentech je trochu toporný, Cameron Diaz s Penelope Cruz jsou na tom mnohem lépe, ale není úplně jasné, proč jejich postavy stojí zrovna o tu Cruiseovu, zbytek je vesměs jen na ozdobu, protože nemá moc prostoru předvést cokoli speciálního. Na Croweovi je každopádně znát, že je původně hudební novinář, protože soundtrack je naprosto skvostný a originální a právě hudební složka je tím nejsilnějším. A je to škoda, protože Vanilla Sky měl našlápnuto k tomu být stejně tak originální film, ale zejména v druhé polovině přetažené stopáže je spíš rozpačitý a víc než co jiného zvláštní. 60 % ()