Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

Ivoshek

Jestli něco posouvá tenhle film nad průměr, je to Johny Depp. Spisovatele s "tak trochu divnými vidinami" a množícím se počtem mrtvých známých zahrál tradičně výborně. I díky jeho a Turturrově výkonu člověk ani moc nevnímá určitou průhlednost scénáře. a nepříliš nápaditou režii. Celkově 3 ***, resp. 3 a 1/2, protože nemohu nezohlednit masakr mladého, sympatického páru pomocí pracovního náčiní). Pozn.: Čím to je, že mají adaptace Kingových předloh tak kolísavou úroveň? Je to režisérem? Protože když to vzal třeba The Shining do ruky Kubrick, byla to paráda. ()

SOLOM.

Psychologické thrillery mám rád a tenhle kousek jim rozhodně ostudu neudělal. Skvělý výkon Johnnyho a ponurá atmosféra na tom mají obrovskou zásluhu. I když se zde najde několik slabších scén film mě rozhodně nenudil. Nejlepší je asi prostřední pasáž, kdy tajemný Shooter sáhne k násilí a psychickému teroru. Za to samotný závěr je docela slabý odvar. Devadesát minut film šlapal jak hodinky, ale těch posledních šest se mu jaksi zadrhly kolečka. ()

Sofia

Ani jako vždy brilantní Johnny Depp to bohužel nezachránil - slabý scénář a velmi průhledná pointa, napětí veškeré žádné. ()

Ilicka

Vypočítavý horor, který sází na Johnnyho Deppa v županu bloumajícího prázdným domem a atmosféru z velké části podepřenou vynikající minimalistickou hudbou Phillipa Glasse. Ačkoli z něj pointa trčí už od poloviny, příjemně se na to kouká - díky dusné atmosféře, režisérově puntičářství, kamerovým vychytávkám (úvodní průlet domem) a kukuřičnému závěru:) ()

ARI50

Dlouho jsem přemýšlel zda mě to přesvědčí a zalíbí se aspoň na hvězdu víš ono přeci je se pěkně kouká na místo kde se vše děje ale chvílemi to ztrácí všechno. ()

JASON_X

Mám rád herectví Johnnyho Deppa i Johna Turtura, mám rád knihy Stephena Kinga, mám rád i jejich filmová zpracování a líbí se mi Maria Bello. Takže tenhle film by se mi musel líbit, i kdyby se mi nelíbil. Pravda, nebyl nikterak světoborný a jeho zápletku jsem odhalil poměrně záhy (nebyla příliš originální), ale umím si představit, že pro někoho mohla být překvapivá až strašidelně. Na pět hvězd to sice není, mělo to takovou trochu televizní výpravu a celkově to na mě působilo nevím proč malinko poloamatérsky, ale určitě solidní čtyři, tyhle filmy já moc rád. Určitě jeden z těch lepších zfilmovaných Kingů. ()

Hogun

Film, ktorý nie je ani thriller, ani horror, ani dráma, ani ničím zaujimavý a naštastie nie je ani dlhý. Nemastná neslaná adaptácia Kinga, kde už ani Depp nepomôže. Priemer, ktorý nezostane v myšlienkach ani do nasledujúceho dňa. A ani hodnotenie nemôže byť iné ;) 5/10 ()

mm13

Ako z brilantne zábavného podobenstva o pekle tvorivej posadnutosti urobiť štandartný thriller s fintou na diváka? Neviem, ale oplatí sa vám na to opýtať tvorcov tohto snímku - ak bola ich úloha práve takáto, zvládli ju na výbornú! ...BTW: Všimli ste si v koľkých filmoch je Johnny Depp nevhodne obsadený?! Začínam pochybovať o jeho hereckých kvalitách, resp. asi fakt nebudú také absolútne ako som si myslel (nezávislý sympaťák ešte nemusí byť nutne dobrým hercom a skutočne dobrý herec zahrá všetko!) - hlavne by teda nemusel brať každú rolu len preto, že je zaujímavý námet. Uvidíme... ()

MáŠa

Toto je film podle předlohy spisovatele Kinga. Jeden film podle jeho předlohy jsem měl v době sledování ještě v živé paměti, protože mě sklamal svým dějovým veletočem, co se zde udál, tudíž, jak byste mohli čekat, na Tajemné okno jsem se koukal sice jako na zajímavě se vyvíjející film, který má dobré herecké obsazení, je dobře spracován apod., ale furt jsem si říkal, hm, ten chlápek pije whisku, možná bude všechno jinak... No, a taky že jo, takže jsem naštvaný. Tento film sice tento zvrat zvládl celkem dobře, všechno je z toho pochopitelné apod., ale takovéhle klamání diváka se mi prostě nelíbí. A myslím, že nebudu sám. ()

becki_tu

Další z řady povedených adaptací na motivy knih Stephena Kinga, která rozhodně nepostrádá atmosféru a kterou herecky táhne tradičně výborný Depp. A jak bylo ve řečeno filmu - jediná věc, na které záleží, je konec. Z toho filmového jsem nejprve pocítil mírné zklamání, které ale zase stejně rychle odeznělo. 70% ()

Lucasion

Knížku od Kinga jsem nečetl. Nicméně vím, že tento autor je mistr napětí. Co se týče zfilmování, tak napětí tu je. I když.... No tak od začátku. Mort Rainey (Johnny Depp) je spisovatel, co ho podvedla a opustila žena před půl rokem. Nyní bydlí daleko v lesích daleko od všeho. Dokud ho nenavštíví tajemný muž v klobouku a řekne mu: "Ukradls mi příběh." Morty nemá tušení, že tento tajemný muž ho bude terorizovat a nedá mu možnost spát. Takže ano, film má napětí. Má zápletku i vysněný konec. A když jsme u toho konce... Nechci srážet film. Sice mi neběhal mráz po zádech, ale napínavé to bylo. No a jak to dopadne a tu "pointu" příběhu, tak to mě (bohužel) napadlo už v půlce filmu. Film to nijak nesráží, ale takových psycho filmů je více a Tajemné okno mezi nimi ničím nevyniká. Deep je super, ale ať už se film snaží vytvořit jakoukoliv atmosféru, tak před koncem to klesne na bod mrazu. (68 %) ()

Sawy

Má to fajn atmosféru a výtečnou hereckou dvojici, Depp I Turturro tady ještě hrají skutečně první ligu. Ale celý film vypadá, že Kingova povídka (nečetl jsem) není úplně stavěná k tomu, aby utáhla celovečerní film. Celé to stojí na pointě, která je až příliš snadno čitelná, aneb zkušený divák (a čtenář) ji už zná jako své boty. 60 % ()

Mordenroth

Nebyť "šokujúcej" pointy na záver, mohli to byť aj štyri*. Tým nechcem povedať, že by bola vyložene zlá, ale podobných koncov som videl už niekoľko a keď sa niečo viackrát opakuje, prestáva to byť zaujímavé. Depp a Turturro sú však výborní a tajomnú atmosféru dopĺňa ešte tajuplnejšia hudba osvedčeného Philipa Glassa. ()

Gary

Film je podle mě vážně nad průměrem. Johnny Depp absolutně nesleze z plátna a odehrává vše skvěle. John Turturro nemá příliš prostoru a tak zůstává spíš odstrčen v povzdálí. Ale rozhodně musím připomenout báječnou "plíživou" kameru, která projde čímkoliv. Rád si film někdy zopakuju. ()

ProjectAlice

Ach ten koniec. Áno, je milión filmov s takýmto koncom no tento film je niečím výnimočný. Neviem, či to robí Johnny Depp, pretože vhodnejšieho herca do hlavnej úlohy by som nikdy nenašiel. Podľa mňa jeden z najlepších hereckých výkonov Johnnyho Deppa. Neviem ani čím to je, že tento film môžem pozerať znovu a znovu, pretože po takomto konci sa väčšinou film už druhý krát nepozerá. Respektíve pozerá, ale nudí. Naozaj ma mrzí len ten koniec, ale viem, že je to nakrútené podľa knihy takže režiséra z toho viniť nejdem. Práve naopak. Chválim réžiu rovnako tak aj strih a hudbu. Istého času to bol môj najobľúbenejší film a tak ho určite odporúčam. 100% ()

GeusX

První dojem za čtyři hvězdy. Druhý dojem pouze za lepší tři hvězdy. Charizmatický Depp i Turturro. Překvapující pointa, která se však následně jeví jen jako omšelá scénáristická berlička. 70% ()

Tommassi3

"Zabil jsem zrcadlo.. A sprchovej kout !!" ;) Jak velmi symbolicky naznačil šílenej Shooter výborného Johna Turturra, těžko se dohadovat, co je horší, zda ukrást příběh, či mu brutálně znásilnit pointu.. Tohle Davidu Koepovi, který zřejmě nemá rád kočky, tentokrát prostě nemůžu odpustit.. I kdyby se roztomile excentrický Johnny Depp třeba rozčtvrtil.. Škoda slušného řemesla.. ()