John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

ERINYUS

Tak som to opäť raz videl a baví ma to zakaždým..a vždy si tam nájdem niečo nové..preto dvíham na 5, je to proste John..asshole!! ()

Hanyss_22

"Ach můj bože, ještě jednou!", vždycky si pomyslím, když film dokoukám, po každém shlédnutí mě něco překvapí, nějaký nový detail. Krásný příběh, dobře zahrán a pro milovníky spiritualismu, kteří se neradi bojí, je film naprosto vhodný. Už jen aby vyšel ten druhý díl! ()

smajki

Velmi dobrá podívaná i přesto, že je trošku náročnější na sledování. Skvělé efekty a dobré herecké výkony všech zúčastněných (především Keanu Reevese, který stvořil úplně nový typ "komicsového" hrdiny) podtržené podmanivou hudbou. Děj se nevleče, ale naopak ubíhá svižným tempem a film ani chvíli nenudí a dvouhodinová stopáž je dle mého názoru trefená naprosto ideálně. Nerad bych ještě opomněl Petera Stormarea, jehož Satan byl i za těch pár minut na scéně výborný (škoda, že jsme si ho nemohli užít déle) a krásnou Rachel Weisz.. Návíc mám velmi rád příběhy související s exorcismem a tohle mělo díky komicsové předloze a ztvárnění ještě něco navíc. ()

Rjapi

Keanu Reeves ako John Constantine zo schopnosťou rozpoznať temnotu na zemi.Hrdina snažiaci sa o spásu a s krabičkou cigariet vo vačku.Predstava exorcistu ako kazateľa či kňaza sa v tomto filme odlišuje od tejto predstavy.Skvelý film s luciferom ktorý ma veľmi pobavil. ()

Lubess.Knopp

Jeden z mála filmů ,který ve vás vyvolává jisté emoce a zvědavost. A dozvědět se něco málo a duchařině a křesťanství taky není k zahození. Rozhodně super film ()

vrch07256732

ťažko dnes hodnotiť film starý 10 rokov. Pamätám sa však že v svojej dobe to bol jeden z top filmov - veľkú zásluhu má samotný Reeves - úloha kladného anti hrdinu mu sadla a vizualizáciu pekla mám v pamäti dodnes. Z môjho pohľadu oproti toporným filmom typu Underworld a Van helsing neskutočné odľahčenie, coolové hlášky a na tú dobu presvedčivé triky. Myslím že tento film aj v súčasnosti predčí rôzne zlátaniny v danom subžánri. ()

adelfilm

ani chvíli jsem neváhala a dala tomuto filmu 100%. příběh mě naprosto ohromil, perfektně vymyšlený, no a hlavní postava v podání Keanu Reevese, byla bezkonkurenční. efekty jako zavřít démona do zrcadla atd. mě fakt rozesmáli. kopí osudu a procházky v pekle byly jedny z nejlepších nápadů. a ztvárnění samotného ďábla, též velmi působivé. příběh a vůbec všechno ode mně dostávají palec na horu.:) ()

kacenkin

Tohle je mistrovský film daného subžánru. Velmi těžko se hledá cokoliv mimo superlativ. Geniální scénář, pro tento mysticko-nábožensko-démonský žánr nemá konkurenci. Keanu hraje jak bůh. Jeho podání postavy nelze zvládnout líp, super, věříte mu každé gesto. Hudba na jedničku, triky naprosto dokonalé. Spousta slušných hlášek. Vlastně vidím jedinou chybku, dávno tu měla být dvojka !!! :) ()

Rathe

Do téhle doby jsem viděl Keanu Reevese pouze v Matrixu. A musím uznat, že role Constantina mu také skvěle padla. Démoni a Andělé - docela dost zajímavé téma. Ale řekl bych, že je to zbytečně dost dlouhé. ()

Beau

Byly tam zajímavé momenty, ale celkově mě to neoslovilo. Navíc mi vadil Keanu Reeves, celou dobu mi připadalo, že si hraje na Bogarta. Ale kabát a cigarety z nikoho Humpryho neudělaj. Tilda Swinton a Peter Stormare skvělí, i když nedostali tolik prostoru. Shia LaBeouf tam byl tak trochu navíc. ()

Sof Raven

Užasná filmová nádielka s ešte úžasnejším Keanu Reevesom v úlohe vyháňača diabla. Jeden z najlepších sfilmovaných komixov aký som videla. Tomuto filmu nemám čo vyčítať. Videla som ho už mnoho krát a vždy si ho rada pozriem. ()

stga

Pro mne temný, ale oslňující film s fantasy příběhem, který se opírá o velkolepé speciální efekty a skvělou kameru. S lehkým mrazením mě vtáhl do světa, kde nás Bůh a Satan používají jako figurky při svých sázkách a apokalyptických hrách. John Constantine, prokletý schopností vidět příliš, se ocitne přímo uprostřed tohoto „zúčtování“ a s grácií, cigaretou v ruce a po boku s oduševnělou Rachel Weisz jede svou jízdu nejen o život ostatních, ale ve vygradovaném finále i o svůj. Keanu Reeves naplňuje postavu Constantine ponurou cílevědomostí a černým humorem. Je dokonalým anti-hrdinou, a zavede nás do jiného světa, který umožňuje zapomenout vše o svém vlastním světě po celou dobu sledování tohoto snímku. Film je poskládán z mnoha věcí, které zbožňuji ve svých oblíbených fantasy filmech: Detailní scény tajemného bytí-nebytí , charismatické postavy se špetkou svérázného humoru, velmi dobré efekty a výborné akce. ()

DobraVila

Úprimne, som MARVEL fan, a DC komiks teda moc nemusím. Až na túto VÝNIMKU, ktorá za to skutočne stojí. Keanu je skrátka neskutočný, zamilovala som sa na prvý krát a s radosťou sa k tomuto filmu kedykoľvek vraciam. Výborné herecké obsadenie a fantastické filmové spracovanie. Klobúk dole. Odporúčam. ()

Kaylar

Téma exorcismu, padlých andělů a střetu nebeských i pekelných bytostí se světem lidí pro mě je vždy vítaným osvěžením v žánru a nenechala jsem si proto ujít i tento film. Želbohu musím konstatovat, že film má poněkud chatrný příběh, ve snaze o zvýšení atraktivity je zde namixováno příliš mnoho aspektů a hlavní hrdinové mi nepřipadali ve svých rolích příliš přesvědčiví... Totálně je převálcovala jako obvykle famózní Tilda Swinton, díky které filmu dávám hodnocení v podobě tří hvězdiček. ()

Ganka

Nadměrná očekávání a monstrózní úvod. Pak následuje už jen přehlídka nudy a trapných přehrávaných scén hodných tak akorát Scary movie. Pokud to měla být parodie, tak jsem ji asi nepochopila. ()

aneta105

Docela podívaná, andělé a děmoni, a mezi nimi týpek co je vidí a démony vyhání. Lahůdka, spousta lekavé akce, 80%. ()

Duffman 97

Film se mi moc líbil.Je velmi temný,má dobrý příběh a Kaenau Reeves byl boží.Jsem fanda DC Comics.O to lepší je to pro mě překvapení. ()

Eloi

Víte, jak se amalgámové zubní plomby dostanou do nebe? Nevíte? Tak se pozorně podívejte na poslední minuty filmu, který mě až na tuto malou nepěknou věc mocně upoutal, a to velice dobře vyprávěným dějem. Uctivý hlubokosklon pane Lawrenci. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)