John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

Martrix

Přiznám se, že jsem byl jeden z těch kdo pochyboval, jestli je pro roli zhýralce Constantina šťastná volba zrovna Keanu (Neo) Reeves. A víte co? Dopadlo to výborně. Keanu se na role divných týpků náramně hodí a i když z něho udělal Lawrence oproti komiksu bruneta, jinak se od předlohy moc neodlišoval. Takže o co jde? Úsporně hrající, věčně čoudící Reeves, banda potvor z pekla, opravdu vypečený ďáblův spratek a skvěle zahraný Ďábel, se přetahují o své vlastní zájmy. Zmínil jsem se, že Constantinův "zájem" byla mimo jiné i sexy Ráchel Weisz? Takže máme tady správnýho týpka, pěknou kůstku a bandu příšer. A není to zhovadilost. To musíte vidět! :o) ()

PavelVanekArt

Tenhle film mám strašně rád. Keanu doslova zazářil, příběh odsýpal, postavy super. Strašně mě mrzí nerozvinutost universa. Udělali stupidní seriál a čau. Keanu by měl už třetí ikonickou roli a bylo by to fajn. Škoda. Po zralé úvaze zvedám opatrně na pátou hvězdu, protože si celý finále pro sebe ukradl Peter Stormare jako Lucifer, nejhezčí pojetí Ďábla, co jsem kdy viděl. 5* a.k.a 90% ()

zette

Velmi dobre natoceny mysteriozni thriller. Bohuzel me tematicky miji a tak jej radim do prumeru, na ktery uz nikdy nesahnu. Ale verim tomu, ze milovnici tohoto zanru budou spokojeni. ()

Juto

Strhujúca zmes atmosférického gotického hororu a inteligentného sci-fi, stmelená zaujímavou mytológiou, úžasnými vizuálnymi efektmi, suchým zmyslom pre humor a ideálne obsadeným Keanu Reevesom. 10/10 ()

emo

Nie pre každého! Mne sa to celkom páčilo, ale ten subplot s Weiszovou mi pripadal dosť naivný. Stormare ako satan je zaujímavý, ale ani Gabriel(archanjel!) nesklame... ()

Šimpy

Na tenhle snímek jsem se těšil a ani mě moc nezklamal, ani vysloveně nenadchl. Film ubíhá vcelku nenáročným tempem, i přes pár vysloveně dobrých scén podbarvených pěknou hudbou jsem se chvílema docela nudil. Ty 3* jsou i díky samotnému Satanovi. Velmi mě překvapilo a vyděsilo, když se na scéně objevil Peter Stormare. Vzápětí mě však nesmírně potěšil. Stručně: slušný nadprůměr. ()

fashion

Celkovo zaujímavý film, nebyť debilného konca. Ako Arogantný Keanu Reeves so sarkastickým humorom bol skvelý. Najlepší výrok = ,,To ty by si mal skončiť v pekle, ty hybride!" ,,Ano, umrieš mladý, pretože od 15 rokov fajčíš 30 cigariet denne. A pôjdeš do pekla kvôli životu, ktorý si viedol. Si v hajzlu." ()

Plangi

Už je to dlouho co jsem si všiml, že Tilda Swinton má trochu neobvyklý vzhled, avšak její hybrid Gabriel mi ale v jejím podání naprosto učaroval a s touto postavou slovní spojení „neobvyklý vzhled“ dostalo v tu ránu nový rozměr. Co se týče filmu samotného, je velice hezké, že to tvůrci chtěli pojmout ve velkém stylu, ale při všem tom přehnaném stylování do barviček snímek tratil na švihu a temnotě. Asi trochu zásadní věc ta temnota, když se většina filmu zabývá pekelným zbožím, co? A je to škoda, protože Keanu „Constantine“ Reeves je naprosto bezchybný, až dává zapomenout, že kdy existoval nějaký Neo. Takže i přes tu mírně nabubřelou barevnou šeď, jsem si přecejenom něco odnesl. 60% ()

Ice123

Film co není k zahození. Keanu Reeves sehrál svojí roli skvěle a děj taky není špatný a navíc má naprosto nepředvídatelný konec. Počítačová hra mi sice zkazila celkový dojem ale pro film hodnotím 4*ma. ()

WolfR

Keanu Reeves se opět předvedl v dobrém světle! Předvedl se ve filmu Constantine o lovci démonů a podobné pekelné havěti. Výborná atmosférická, ponurá a temná jízda s prvky hororu, to je Constantine. Je prostě stylový! Jeden z nejlepší hrdinů (?) posledních let. Kouří jednu cigaretu za druhou, solí skvělé hlášky, ale hlavně posílá pekelníky tam, kam patří. Constantine je přímočarý film, který má spád a ze kterého se po hutných dávkách valí jeden dobrý nápad za druhým. Prostě vymítač jak se patří! Nemůžu jinak než dát, této satanisticko-démonické, pekelné, akční, stylově vizuální, okultivní jízdě s duchařskou detektivní zápletkou, hodně silné 4 hvězdy. PS: Obejví se i samotný ďábel v podání skvělého a geniálního Petera Stormare. ()

mortak

Křesťanství hlásající monotheismus vždy stálo před problémem, jak ospravedlnit Boha (theodicea) a otázka zla patří k základním otázkám křesťanské filosofie. I v něm je však od počátku obsažen dualismus v podobě Bůh-Satan, což dělalo křesťanským myslitelům těžkou hlavu, protože pak Bůh zlo (a) nemůže přemoci a pak je tedy slabý (b) nechce přemoci a pak je tedy sám zlý. Jejich hlavní protiargument pak můžeme ve filmu často slyšet: Bůh má s námi své plány a jeho cesty jsou pro nás nepochopitelné. Constantine je zábavnou pop-kulturní verzí středověkých debat mnichů v klášterech, jen se v něm hlavní hrdina neohání dialektikou, ale používá daleko údernější zbraně. A i když je v závěru dost překombinovaný (ovšem to samé platí o všech náboženstvích), nenudí a je zábavnější než mnišská debata. ()

Ruuzha

Křesťanství má pro mě jediný pozitivní přínos lidstu a to ten, že se díky němu dají točit filmy jako je tento. Horory s náboženským podmětem byly od pradávna velmi atraktivní pro diváky a nejinak tomu bylo i zde. Fajn kamera, fajn efekty, fajn posvěcené věcičky na zabijení démonů. 70% ()

Seag

Vizuálna lahôdka s brilantným Keanu Reevesom( Celý film samozrejme stojí len na ňom ) , ktorý je lepší ako v Matrixe. ( No, snáď som to neprehnal). Každopádne Constantine má neskutočné charizma ( Keby celý film len prefajčil a pozeral do zrkadla tak by som dal určite 5*) ktoré môže zvládnut ibe Reeves. Je to taký posmutnejši drsňák ktorý sa s ničim neserie, a vysmeje sa do ksichtu aj samotnému diablovi. ( Čo ma naozaj veľmi pobavilo :D ). ()

animaxis

Další film podle komiksu do kterého bych to neřekl. Komics Constantina jsem nečetl a ani se na něj nechystám, ale film se mi rozhodně hodně líbil. Nejdříve to začínalo jako dobrý film. Lepší než průměr, ale pořád nic extra. Postupně se ale začne děj tak dobře rozvíjet, že je to čím dál lepší a lepší. Děj se ale nijak netáhne a není zdlouhavý a dvě hodiny filmu vám utečou jako voda a nakonec budeme rádi, že to nebylo kratší. Děj mě od začátku do konce bavil a jak jsem napsal, mně přišel čím dál lepší jak se blížil konec filmu. Herci zahráli svoje postavy vážně skvěle. Keanu Reeves, Rachel Weitsz, Shia LaBeouf, Tilda Swinton a všichni ostatní tu hrají vážně dokonale. Dokonce si myslím, že John Constantine je nejlepší role Keana Reevese. Hudba je taky dobrá a ve filmu zvyšuje napětí. Za první hodinu bych dal "jen" čtyři hvězdičky, ale za zbytek dávám plný počet. ()

Jermann

Dokonalý komiksový počin s výtečným obsazením, černočernou atmosférou a především naprosto odzbrojujícím cynickým nadhledem. S každým dalším shlédnutím mám chuť přidat hvězdu. ()

metal.storm

Myslím, že tento film nebude baviť každého, ale každý uzná, že grafika a prostredie sú spracované profesionálne. Čo sa toho týka, škoda že film nie je v 3D. Dejová línia je taktiež úžasná, ale určite sa nájde aspoň jedna drobnosť, ktorá mi trošku prekážala a spomeniem ju. Niekde na konci prvej tretiny vstupuje do filmu krásna a neodolateľná Angela. To by bolo v poriadku, ale ako býva zvykom, hlavná postava sa jednoducho musí zamilovať. Aj vo Fantasy/Mysteriózno/Horrorových filmoch, ako je tento, padajú mierne erotické narážky medzi vyháňaním diabla a drastickou smrťou neplnoletého chlapca. Jednoducho ako náhle sa aspoň kúsok filmu točil v USA, nesmie to chýbať. Ale určite vo filme prevažuje to dobré, to čo sa mi páčilo. ()

BoXBe

Constantine je zrající víno, chutnější tím víc, čím více uplynulo let o jeho premiéry. Postava má hutný potenciál jak pro hutný seriál, tak pro několik pokračování, když si udrží míru a nebude do filmu cpát CGI potvory přes velké plátno a zůstane věrna předloze a suchému cynickému přístupu s detektivním nádechem provokujícím jak peklo tak nebe. Každé promítnutí Constantina je záruka pohodového večera. ()

Flyer

Comixovou předlohu neznám, možná právě proto jsem si Constantine neužil na 100%. Film je jakousi letmou exkurzí do tohoto pekelného světa, bohužel nezasvěceným divákům asi příliš neřekne. Osobně můžu ocenit poměrně slušný výkon Reevese, dobrou atmosféru, vydařené efekty a několik skvělých scén. 70% ()

tom88

Teraz na tretí krát mi film prišiel opäť lepší ako to bolo na druhý krát. Je to kvalitné spracovanie komixu, ktorý síce nepoznám, ale stál by za povšimnutie. Dej je zaujímavý, nenudí, no zopár scén mi prídu chaotické. Herecky sa mi to veľmi páčilo, Keanu zahral dobre a všimol som si aj LeBeoufa. Efekty sú perfektné, špičkové, technicky je film na veľmi vysokej úrovni. Chýbala mi ešte jedna alebo dve scény z pekla, ale aj tak sa mi to dosť páčilo. 75% ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)