John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

jungewolf

Jednoznačně 5 hvězd a 86 % , hlavně kvůli Tildě Swinton-ové (anděl/archanděl) a taky Peteru Stormareovi (ďábel). Podruhé - v televizi -jsem si ho vychutnal ještě víc... . Malá perlička : nechat hlavního hrdinu připalovat si jedno cigáro od druhého chtělo v USA roku 2005 už hodně, fakt hodně odvahy... . O pár let později by to neprošlo ani omylem, natožpak dnes, r. 2017 ...... . Trefný komentář VIZ kiddo . ()

vodkasesemte

Corinthians goes to 21 acts in the Bible in hell - Paints a different view of Revelations - Says the world will not end by Gods hand, but be REBORN in the embrace of the damned - Fires fire - The sins of the father would only be exceeded by the sins of the son - Devil had a son too - Yearns to forge his own kongdom of fire and blood - Loophole. Always a catch - Mammon would have to possess a very powerful psychic - Mammon would need divine assistance to cross over, need the help of God (9/11) - Gabriel (androgynous) - Figured (me too – Válka bohu) - And the WICKED shall inherit the Earth - I am simply seeking to inspire mankind to all that was intended - By handing Earth over to the son of the devil - Each one of you granted redemption from the Creator - All of you, you just have to repent and God takes you into his bosom - In all the worlds in all the universe, no other creature can make such a boast, save man - If sweety God loves you so much, I will make you worthy of his love - I have been watching you for a very long time - Its only in the face of HORROR that you truly find your nobler selves - And you can be so noble - So, I will bring you pain, horror, that you may rise above it - So that those of you who survive this reign of hell on Earth, will be worthy of Gods love - Štastní ti, co do té doby umírají ve spojení s Pánem - Tvl, tak ted je nemocnej i anděl - The road to salvation begins tonight ()

bertikbar

Velmi pěkný akční o film o vymítači ďábla, který vymítá, až se z něho kouří. Komiks jsem nečetl, ale Reeves se mi velmi líbil. Pokud máte rádi temnou atmosféru vřele doporučuji. Můj 1000. ohodnocený film :) Soundtrack ()

PaTeXx

Asi nejzajímavější vymítačka vůbec. Reeves je ve své roli úžasný a na konci mě neskutečně potěšil Peter Stormare. Atmosféra byla od začátku znát, přesto nedokážu vyjádřit, jak jsem se u ní cítil. Spokojenost. Horší čtyři kusy. ()

MT_Y

No vlastně milé překvapení, já se na to ostudně Teda podíval až nedávno. Jak jsem zmínil, bylo to příjemné překvapení, tempo ubíhá, protagonisté fungují dobře, včas vsunuté vtipné momenty taky, ďábel byl zahranej fakt na jedničku. Příšerky se vizuálně dle mě povedly. No ono Tady toho není co moc říct, zkratka dobře provedeny snímek. Jen Teda u toho ďábla, nevěděl jsem v první xhcili jestli fakt má jít o ďábla nebo někoho na drogách, ale naopak to bylo hezky vtipný jen jsem chvíli nevěděl co si myslet :D Za mě paráda, já osobně tomu nějak nevím co bych vytkl, možná to že lituji že jsem to neviděl dříve, ale to už je chyba moje :D Za mě 10/10 ()

mkee

Geniálny námet, enigmatický úvod a sympatickí herci. A to je vlastne takmer všetko. Obrovský potenciál tu ostal zväčša nevyužitý. Po zhruba prvej polovici filmu sa totiž exorcisticko-realistický dej mení v zombie-apokalyptický obraz, ktorý vo veľkej miere vypĺňajú lacné scénky (boj à la nekonečné "škrtenie", a pod.). Dať tak tomu kvalitnú hudbu, pomalšiu kameru, no hlavne kompaktnejší a hlbší príbeh, mohlo byť z toho veľdielo. No možno len mám od Francisa Lawrencea očakávania ako od Christophera Nolana... ()

hrumsrt

Není moc herců, kteří by za svoji kariéru utvořili tolik ikonických filmových postav jako Keanu Reeves, asi nejznámější Libanonec vůbec.. Pro generaci devadesátek to bude patrně hacker Neo, i když já osobně mám spíše slabost pro advokáta Kevina Lomaxe. Další generace ho bude vnímat právě jako exorcistu Johna Constantina, za což bych ho děsně rád vnímal i já, ale v té době pro mě byly trhákem daleko barevnější kousky. A konečně ta nejnovější generace, kam bohužel nakonec spadnu i já, tak pro ně bude znám spíše jako krvácející zabiják John Wick.. Kolika hercům se povedlo držet se na absolutním vrcholu už téměř tři dekády, no Keanu si tohle dovolit říct může. Jen jak si ho představím z těch všech vyjádření a jak o něm mluví jeho kolegové, jemu by to skromnost vyřknout nedovolila.. Zatím to vypadá, že se dokonce příští rok dočkáme tolik touženého sequelu, ale to nic nemění na tom jako podařený kousek tohle je. Postava Johna Constantina pro mě není neznámou a několikrát jsem se setkal s jeho jinou adaptací, tedy tu kterou ztvárňuje Matt Ryan, který je pořád prostě fantastický. Když se podíváme na všechny hrdiny, jaké Detective Comics za svoji éru vytvořilo, tak jen málokterý má takové charizma a kouzlo jako tenhle chlapík.. Režijní celovečerní prvotina Francise Lawrence, který stojí třeba za dalším fantastickým snímkem, který koketuje s hororovým tématem - Já, legenda, nemohla dopadnout lépe.. Díky papírové předloze bylo z čeho brát, ale tvůrci si snímek pojali po svém a nehodlali ztrácet čas nějakým originem a okamžitě nás jen hážou do samotného "epizodního vyšetřování". Fantastická práce s charakterem Johna Constantina ale okamžitě znamená, že divák má pocit, jakoby se už z jeho figurkou někde potkal a opravdu ztrácet čas úvodem se jeví jako zbytečné. Mísení fantazijního a detektivního žánru je suprový nápad, který se odráží i třeba na dynamice ústředního dua. Zdánlivě všední sebevražda ale předznamená něco daleko většího, co může vidět jen hrstka, do níž patří právě i John. Vedle poctivého vyšetřování tu máme i třeba jakési astrální poutě, které dodnes působí vizuálně skvěle.. Samotný případ, který stojí proti Johnovi je strhující a hezky to do sebe zapadá, i když další projekce budou ještě více osvětlující.. Komiksová jízda, kde ještě hláškování bylo cool a díky temnějšímu vizuálu působí poměrně dospěle.. Zábavná podívaná, která i ze Satana dělá sympaťáka a po tolika letech v ničem neztrácí. P.S. Tenhle teenage Shia mě hrozně sere! 90% ()

cimrman2. odpad!

Top 5 nejhorších filmů v top 100 a 100 nejoblíbenějších? Do této kategorie se film bezpochyby vleze! Keanu Reeves tuhle komiksovou slátananu nezachránil. Efekty jsou tragické pro mé oko absolutně nelahodící. S celým tímto příběhem alá démoni nesouzním a vůbec mě nebavil! ()

esmoke

Asi druhá nejlepší komiksová adaptace. (Přeci jen Hellboy je i přes všechny své mušky hvězda nejvetší). Super příběh, dobří herci (jen ta Rachel Weisz mi vážně nesedla). Prostě pěkn pokoukání. A satan je nakonac vlastně pěknej sympaťák. ()

Gormie

Tenhle film měl potenciál a rozhodně ho nevyužil. Téma je to určitě zajímavé, ale celou dobu jsem měl pocit, že už jsem to všechno někde viděl - a teď nemám na mysli Noční hlídku, ale něco strašího. Ze všeho nejvíc mi to asi připomínalo Bladea. Každopádně jsem čekal nějaké originální nápady - a ty nepřišly. Satan jako fotr v bílém obleku? To asi těžko překvapí nás, kdož víme, že bůh vypadá jako Alanis Morisette! A kromě toho, že je Constantine neoriginální je to taky celkem nuda. ()

pff

Naprosto luxusní podívaná v podání Keanu Reevese. Z pocatku jsem mel trochu odpor k hlavni postave, ale po chvili přešel a film jsem si doknale užil. možná proto že není moc filmů s podobnou tematikou jsem děj hodně prožíval a velice mě nadchnul. je ovšem nutné sledovat film v anglickém znění... jinak film stojí tak za 3* ()

ANTI-frog

Dostala jsem náladu přečíst si komiks, chaosužel jsem o něm dřív neslyšela, ale věřím, že by byl lepší než tahle „americká vdova“. Myslím, že se film až moc snažil hrát si na něco úžasného. Vůbec se mi do té hlavní role nehodil K.Reeves, nějak mi na něho neseděl, no. ()

romulus

Vcelku zajímavý film, který mi troch stylem zpracování připomínal Reevesův Matrix. Jinak bych tento film řadil do průměřu, debutující režisér sice ví jak správně navodit atmosféru filmu, ale přece jenom tam něco chybí. Všechno však přece jenom vyrovnává konec filmu, kdy se na scéně objeví samotný Lucifer, který v podání Petera Stormara nemá chybu. Bravo!!! ()

HorstFuchs

I když celý přiběh působí dost comicsově (v tomto případě podle mě spíš negativně) je film velmi dobře vizuálně i zvukově zpracován. Působivé efekty, hezké záběry spolu s charismatickými postavami tvoří přijemný a do jisté míry i zajímavý film. ()

Amenity_K

Po druhém podívání musím dát jen tři...no možná tak tři a půl. Postavy a herci skvělí, ale přijde mi, že film asi tak po hodine ztrácí na zábavnosti a trochu nudí... ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)