Kinoautomat: Člověk a jeho dům

Komedie / Experimentální

Československo, 1967, 63 min

Z tohoto projektu čiší čirá radost z tvorby. Jak při vzniku námětu, tak při realizci, ať už ve scénáři nebo v hereckém nasazení. A Miroslav Horníček je přesně ten typ herce, které takovéto dílo vyžaduje. Bez diskuzí 100%.(30.7.2012)

Dobrý nápad, iluzorní a nezajímavé volby, nenavázanost děje (jak mě by zajímalo, jak se může pan Novák dostat od vraždění vrátného do auta přijíždějícího! k hořícímu domu) a, jak říká Ony, publikum, které volí očividné zápletky místo aspoň mírných tvůrčích výzev. Že to není film, ale cirkusová atrakce, snad netřeba dodávat.(25.6.2010)

Jednoduchá roztomilá hříčka nabízející v době nesvobody zdánlivou možnost volby, která je ale velmi ošidná a manipulativní. Potenciál to ale podle mě rozhodně mělo a má.(5.5.2009)

Nápad je geniální, to jistě. Ale konkrétně Člověk a jeho dům vskutku není ničím víc, než sice kouzelnou, ale pouze situační krátkou hříčkou, které navíc zejména ke konci mírně dochází dech a obsahuje i logické mezery v ději (menší, či větší - v závislosti na volbách diváků). Humor Miroslava Horníčka miluju, tudíž jsem si ho užil i zde, a také ostatní herci jsou velmi dobří. - Poznámka zcela na okraj: Jelikož jsem Kinoautomat stejně jako Radko viděl v obnovené premiéře v kině Světozor, musím říci, že mi stran uvaděčů poněkud vadilo neustálé křečovité zdůrazňování jejich antikomunismu. Ano, všichni víme, že v roce 1967 nebyla v ČSSR demokracie. Co to má společného s Kinoautomatem?(15.6.2007)

Hodně vtipná, nápaditá a svižná záležitost, s kterou se trošku míjel dost znaveně působící Eduard Hrubeš, ale i tak to dnes ve Světozoru byla moc příjemná hodinka a čtvrt. A zažít to před čtyřiceti lety musela být bomba...(25.9.2007)

• - Herečka Leopolda Dostálová stála před kamerou po dvaceti letech. (M.B)

• - Ve filmu si "zahrála" také Rezidence EXPO, budova stojící vedle Invalidovny v ulici Molákova v Karlíně, která je od roku 2001 kulturní památkou. Tzv. Hotelový dům je ve stylu staveb Le Corbusiera a svého času v něm bydleli Vlastimil Brodský, Miloš Kopecký, Helga Čočková nebo například Vladimír Páral. (Casablanca)

• - Projekt byl poprvé představen na světové výstavě Expo 1967 v Montrealu. (vangobseck)