Marqta

První třetina je famózní a vůbec celý námět je geniální. Ovšem jeho zpracování se stává po hodině trochu nudným a následující půl hodinu se prakticky neděje nic nového, pak ale přichází opět famózní závěr a nastává pro mě ta zapeklitá situace, jak by jsem měla ohodnotit tenhle film. Je to bezesporu originální, lehčí horor (i když možná spíš trailler)se slabšími místy, nicméně skvěle zahraný Christianem Bale-m, který je v roli hlavního záporáka. Jak už tady psal někdo přede mnou (mimo jiné i Lima) tak ty vraždy, ani celá ta "hororová" zápletka rozhodně nejsou tím hlavním, ani nejlepším na tomhle filmu. Jen mě trochu mrzí, že je jim věnován tak velký prostor a všemu ostatnímu tak malý- jak dokonalý by tenhle film mohl být, kdyby se tvůrci zabývali víc Batemanem jako osobností- o tom si můžu nechat jedině zdát. Silnější 3 hvězdičky. "There is a moment of sheer panic when I realize that Paul's apartment overlooks the park... and is obviously more expensive than mine. " ()

Martin741

Americke psycho je vyborny film o psychopatickom mladom financnikovi v podani skveleho Christiana Bale-a, ktoremu idu zaporne roly velmi dobre. Na rezisersku stolicku si tentokrat sadla zena, a to konkretne Mary Harron, a hned ukazala, ze je to schopna pani. Film je drsna vypoved o tom, ako v dnesnej dobe honby za mamonom, karierou, v dnesnej dobe individualizmu dokaze jeden velmi dobre zabezpeceny financnik /este raz vyborny Christian Bale/ pachat kopu vrazd, ba dokonca najst v tom vrazdeni zalubu. Silna ustredna myslienka, silny film : 86 % ()

Aljak

Tento film ma absolútne neoslovil takmer ničím. Videl som ho na nejakom zozname s najlepšími mysteriózno-psychologickými filmami, ale v podstate sa to stále točilo len okolo toho istého. Psychopatická posadnutosť hlavného "hrdinu", ktorý si nedostatok emócií vo svojom živote kompenzoval vraždením rôznych blízkych, ale aj neznámych ľudí, ktorí mu akurát prišli do rany. A stále dokola a dokola o tom istom. Možno mi ušla nejaká pseudo-pointa, ale počas sledovania som sa snažil sústrediť na rôzne detaily, aby som postrehol všetko čo sa dialo. Christiana Baleho nemám rád, a po tomto filme by som asi sám od seba asi nesiahol - takže som od neho vlastne nič nečakal, napriek tomu som sklamaný. ()

M.i.k.e

čekal sem zvláštní film,ale že bude až tak zběsile divný mě překvapilo.Bale je každopádně skvělý a je celkem škoda,že konec sem asi nepochopil - nebo si tím nejsem úplně jistý...60% ()

William_

9/10. V dnešní době už kultovní film s naprosto špičkový obsazením a geniálním výkonem Ch. Balea, který v tu dobu ani netušil, jak úspěšný, napodobovaný a trefný film v roce 2000 on a celý tým natočili. Ta všeobecná dokonalost a neodolatelnost Patricka Batemana představující ikonu mužské toxické maskulinity a zároveň kritika vyšší třídy je hlavně v dnešní době TikToku a Instagramu zachycena tak trefně, že se člověk nestačí divit jak je tento film nadčasový. Jen Vás varuji, abyste si ani nepokoušeli pouštět Americké psycho 2 - tento odpad prosím vynechte a pusťte si znovu tento klenot. ()

Tuomi

Zpočátku vynikající a postupem času jemně unavující film se zajímavou pointou na konci, který zaujme nejen hereckým výkonem Christiana Balea, ale i poutavými zvláštními rozhovory a situacemi. ()

shyster

Ještě se mi nestalo, abych po shlédnutí filmu nevěděl, jak daný snímek ohodnotit. Trvalo to den než jsem pochopil, že jde jen o nafouklou bublinu, která je kolem tohohle filmu a která snad zanedlouho splaskne. Viním z toho jen režisérku (Christian Bale je úžasný, jako pomalu v každým svým filmu), neboť co dokázal David Finche z Klubem rváčů je prostě Liga mistrů. Kdežto tohle je jen Krajský přebor. ()

MrPierc

Po tomto filmu jsem se naučil, že se nemám nikdy vychloubat před kamarády s novými vizitkami, protože by jeden z nich mohl být trochu labilnější - mohl by se urazit a pak mě za to zabít. Citově chladný finančník má totiž vše a jediné, co mu alespoň trochu zvedne náladu je nějaká ta vražda, double vražda .... ()

Flaxik

Bez přečtení knihy je film podle mě hůř stravitelný, ale pořád se poměrně dobře podařilo přenést myšlenku na plátno. Asi nejlíp to vyznělo ve scéně kdy vystrčí holku z okna, aby si mohla pořádně zařvat o pomoc: "Jen si křič, stejně ti nikdo nepomůže". A samozřejmě závěrečná scéna s Dafoem, ale to už bych spoileroval. P.S. víte o tom, že když chcete, aby vám ve městě někdo pomohl, nesmíte volat Pomoc, ale Hoří? A neplatí to jen v Americe...bohužel. ()

joker.george

Nastavení zrcadla až přehnanému snobství a povrchnosti je tak moc vtahující a hmatatelné, až to není pěkné ani příjemné. Prozkoumávání Batemanovi otevřené, průzračné a zvrácené mysli jsem si skoro užíval, přičemž jeho absurdní způsob vraždění byl pouhým vrcholkem toho, co se dělo pod povrchem, i když zevnějšek je v tomto případě stejně důležitý jako nitro, ne-li důležitější. Občas je to ale příliš roztěkané a rozmělněné, na druhou stranu na vizitky nebo ranní rituál budu vzpomínat ještě dlouho. ()

Streeper

Rozhodně je to psycho jako kráva. Upřímně, nevěděla jsem jestli se u určitých scén mám smát nebo být zděšená, čeho je postava Christiana Balea schopná. Ale možná to je na tom ro dobrý, že v divákovi dokáže vyvodit různé pocity, které by u určitých scén mít vůbec neměl. Jako slasher to funguje taky skvěle, krvavých a explicitních scén je tam dostatek. Nicméně jsem pořád měla pocit, že tomu furt něco chybí, něco navíc, něco, co by mě dokázalo usadit na zadek. Znovu bych to vidět nemusela. ()

C0r0ner

Baleova excelentní one man show, celou dobu zajímavé, neobvyklé, v dobrém tempu... a pak přijde konec a já jsem se akorát nasral. Ne tedy tolik jako u Villeneuveova Nepřítele, ale stejně je to zklamání, které celkový dojem bohužel dost srazilo. 50% ()

Wormboy

Psychopatia na psychopatiu, nie az tak velmi vydarena,ale Christian Bale tu je uuuplne bozsky,takze dve hviezdicky len jemu! ()

lakikaki

Počas sledovania filmu som si vravel veci ako: "Čo je to za hlúposť? Prečo ho ešte nikto nepodozrieva? Ako sa zbavuje dôkazov? Prečo tam nikto neotvára dvere? Prečo sa správa tak iracionálne?" ale sledoval som všetky tie bullshity s maximálnym záujmom a nebyť obsahu v mojej lebečnej dutine, šiel by som na plné hodnotenie už vtedy - okrem iného tiež kvôli parádnemu "kill frenzy", ktoré hlavná postava rozpúta nejakých 10-15 minút pred koncom. Avšak potom, o niečo neskôr, keď sa začali objavovať prvé náznaky vysvetlenia, mi konečne trklo a všetky veci, ktoré som predtým považoval za bizarné, zrazu dávali zmysel. Film sa mi teda zdal byť výborným (a to aj po režijnej stránke), pôvodne nepochopiteľné veci sa vysvetlili, postavy vedľajšie boli zahrané skvelo a tá hlavná nebola už ani tak postavou, skôr som mal pocit, že Christian Bale a Patrick Bateman sa na dobu natáčania stali jednou a tou istou osobou. Tak prečo teda nepridám piatu hviezdičku, keď všetky tie veci mi pripadali tak dobré? Jednak zo mňa nadšenie, ktoré sa dostavilo počas záverečného "close-upu" na Batemanovu tvár, trochu vyprchalo, ale hlavne chcem mať rezervu, pre prípadné zvýšenie hodnotenia po druhej projekcii. A to zvýšenie vidím momentálne celkom reálne. [84%] ()

sulimo

Scéna s vizitkama je dost možná ta nepošahanější z celého filmu.....a to je tam hafo vražd a hafo hodně "zajímavých "postelových scén. Tak si představte, jak geniálně nechutná záležitost to asi je . ()

Pajky3

Tenhle film má asi tak jednu zapamatovatelnou scénu (motorovka na schodech) jinak mi to přišlo dost o ničem. Jared dohrál moc brzo. Bale se mi tady moc nelibil. Je fakt, že je tady jedna z nejdivnějších úchylek, teda jestli ty vizitky byla úchylka. Režisérka má očividně slabost pro vypracované pánské postavy, protože jinak by tam nestrávil polovinu času Bale ve spodnim prádle. A závěr? Závěr byl divnej ()

campix

Očekávání byla veliká, ale i podle hodnocení mých oblíbených uživatelů jsem čekal kultovní záležitost, která ale nesedne úplně každému. Americké psycho obsahuje hned několik hodně wtf momentů, kdy jsem si říkal, proč to všechno vlastně dělám, ale i tak má nesporně své kvality. Jedná se o určitou zpověď zkaženosti dnešní doby a kravaťáků na Wall Street dlouho předtím než si naši pozornost získal Vlk z Wall Street. Bale je naprosto výborný a konec to z mého pohledu docela zachránil. ()