tibenskym

Som sa dočítal, že film sa verne drží knižnej predlohy a tou je fiktívna výpoveď a satira na konzumný život 80. rokov, takže preto ten koniec, ktorý sa k filmovému spracovaniu možno tak úplne nehodí. Inak perfektný Bale a jeho dôkladný rozbor hudobných hitov :-) ()

Seabeast

Christian Bale je MAGOR!!! Takhle vyhrocenou roli prostě nemohl jen tak "zahrát" a jestli jste ho viděli v Mechanikovi a víte, kam daleko je kvůli postavě ochoten zajít, tak se není čemu divit. Jen pro informaci, v Mechanikovi zhubl z původních 80 kg na 55 kg a to prý dokonce chtěl být na 45 kg! Ufff... Prostě pan Herec a magor v jednom! Americké psycho je takovým temným pohledem do života povrchního zazobance, kterému zkrátka chybí v životě pořádná dávka vzrušení a vezme to za ten brutálnější konec. Příběh se odehrává kolem roku 1987 a na základě toho je film podbarven specifickou osmdesátkovou hudbou, která svým způsobem satiricky směřuje veškeré dění kolem. Ono to vlastně celé působí jako taková satira pro tyto extrémní případy lidí a luxus, ve kterém si Patrick Bateman (Christian Bale) žije se zrcadlí i ve zpracování. Je to taková hodně morbidní nadsázka, která zároveň poukazuje na onu prázdnotu v životech těchto lidí. A prázdno je třeba vyplnit - extrém střídá extrém. ()

Skrk

Film se skvělou myšlenkou o znuděném yuppiem Patricku Batemanovi, který má vše, co by člověk mohl chtít (luxusní byt, peníze, skvělou práci, přítelkyni), ale chybí mu nějaký ten silnější prožitek, který si vynahrazuje vražděním... Dokonalá ostrá satira podle stejně dokonalé předlohy B. E. Ellise, která nešetří černým humorem, brutalitou, (oproti knize je ale stejně dost omezená) hutnou atmosférou 80.let a arogancí, která z hlavního "hrdiny" přímo číší. Občas mě mrzí, že zrovna tento film nedostal takové uznání jako ostatní "kultovní filmy". ()

Radka_86

Pro mě je tento film skutečnou lahůdkou....Vidím že mladším generacím není až tak po chuti, kritizují se tu nedomyšlené momenty, klišé a "zvláštní" konec. Že by přecejen bylo něco na tom že dojmy z tohoto filmu zrají až s věkem anebo počtem skouknutí? Já ho zatím viděla 3x a umím si představit že ho uvidím ještě vícekrát. Skvělej hereckej výkon Christiana Bala v roli nadutého metrosexuála, která má skvělou práci, snoubenku, krásnej byt...prostě americkej sen. Přes to všechno se v něm skrývá a dere napovrch jeho "druhé já" což je psychotickej zvrhlej násilník a vrah. Vraždy mi přišly velice originální, scény kde pořádně vyšiluje byly jedny z nejlepších z celého filmu, jen škoda že detektiv který ho vyšetřoval dostal ve scénáři tak málo prostoru - mě se totiž velice líbil, měl velký potenciál. Konec mě (jako jedné z mála) naopak přišel zajímavý a byl tou pomyslnou třešničkou na dortu, protože miluju konce které opravdu nečekám. 100% ()

prsvl

Filmu se nedá upřít jeho stylovost, úchylnost a dobré herecké výkony, ale celou dobu sledovaní na mě působil poněkud rozpačitě. ()

Falcor

Jemná (však ostrá jak břitva) satira "úspěšných" dravců a králů světového byznysu a dobrovolných (sebe)trýznitelů v ledově chladných poutech konzumu a luxusu. A opět excelentní Bale, jeden z mála herců, které práce očividně baví a užívá si ji. ()

corpsy

Na filme niekoho možno zaujmú niektoré výborne sprostredkované brutálne scény - keďže snímok ako taký skôr zapadá do iného žánru ako je slashe, no a niekoho možno zaujme na prvý pohľad odpudivý život biznismenskej smotánky. No a ku tomu Christian Bale. Nekompromisný a slizký herecký výkon hodný pochvaly. ()

Kryton

Sonda do mozku znuděné "vyšší třídy". Má vše - peníze,uznání,dobrý vkus na oblečení jenže mu něco chybí. Vzrušení! A tak začne zabíjet. Naprosto dokonalý Bale, který díky tomuto filmu získal roli v Batmanovi. ()

Anchi

To není American Psycho, To je America's Biggest Lunatic. Na začátku mi přišel zajímavý kontrast temných myšlenek s veselou hudbou. Ale jsem zklamaná z toho, že v úvodních titulích je snad jako třetí jméno uvden Leto, ale jeho role je tak titerná...až se cítím podvedena. Ve filmu se objevují 2 nej ever - 1. nejnarcističtější/nejmetrosexuálnější sex ever; 2. nejděsivější/nejemocionálnější/nejsilnější/sledováno-s-vyvalenýma-očima přiznání ever. Plus mi v hlavě utkvěla ještě jedna skvělá scéna - šíleně řvoucí Bale řítící se chodbou obývanýho baráku s běžící motorovkou. Nahej Bale řítící se chodbou obývanýho baráku s běžící motorovkou. Nahej, ale s botama. Boží. No a nakonec cituji ATM "Feed me a stray cat." Nice. Byl to pěkný film. ()

mis-ko

Tento film si takisto ako jeho hrdina príliš zakladá na jednotlivých detailoch a výsledkom je kopec efektných ale nesúrodých kúskov skladačky, ktoré nech skladáte akokoľvek, vytúžený obraz nedosiahnete. ()

fcreading

Tento horor som raz videl neskoro v noci na markíze a bol som primerane spokojný. Vraždy vyzerali dobre, zahral si tu aj Christian Bale v trochu netypickej roli nuda vôbec neprekypovala 75 percent. ()

Krt.Ek

Nepamatuji se, že bych někdy viděl šílenější film. Tak nesmírně krutý, cynický a zvrhlý film. Sice v zobrazení nasílí není tak explicitní, jak jsem čekal, ale za třemi adjektivy, jenž jsem použil si stojím. Jelikož už to nikdy nechci vidět a ani vám to nedoporučuji nechám tenhle film v průměru. Zapomenu na něho. I když si to asi nezaslouží. Jelikož Americké psycho opravdu průměrné není. 60% EDIT: (11.8. 2012) Asi po půl roce se mi to trochu rozleželo v hlavě a dospěl jsem k názoru, že jsem Americkému psychu uškodil, jelikož na mě opravdu hodně zapůsobilo. Vidět ho už nechci, na tom se asi nic nezmění, ale knihu bych si rád přečetl. A proto se ptám sám sebe, můžu hodnotit průměrně film, který mi tak dlouho zůstal v hlavě? Myslím, že ne. 70% ()

Seejey8

Přišlo mi to supr vtipný. ten rádoby vyber si konec ten film sráží dost dolů. Hlášky jako Ješišmarja, on má i vodoznak pro mě zkultovněly už teď. ()

LV.Helter

UnLimited. Tvrdo sarkatistická sonda do spoločnosti naoko uspešných, ale podpovrchom zbytočných ľudských trosiek. Silno ustipačná satira, ktorá si nebere servítka pod ústa. Kontroverzné?! Áno, ale je to jediná cesta ako docieliť tvrdo boľavý efekt a diváka nechať rozmýšlať nad pointou filmu. Viac než horor, je to silno mrazivý thriler s obrovskou výpovednou hodnotou, ktorá človeka trápi celý čas až do nabehnutí titulok. Vraždy sú iba súčasť pokračovanie deja a taký režijný bonus. Monólogy neuveriteľne, dialogy do kosti vydreté, zaverečná extázovka a ukázka naprostého šialenstva! Ojedinelá genialita!95% ()