korbitch22

jak se někdo vyžívá v pojídání pokrmů,či pití alkoholu,či sledování televize,či braní drog,či v naprostém flákání,tak se někdo vyžívá v brutálním zabíjení lidí,vadí vam to snad?mě teda ne!!!!! ()

Marze

Krvavá banalita s emočním dilematem jestli použít motorovou pilu nebo řeznický nůž. Musím to vrátit do videopůjčovny spolu s titiuly Opilé štětky 6 a Hlídaný zadní vchod 3. ()

Yardak

Opravdu velmi dobrý pohled na masového vraha. Christian Bale hraje výborně! Film byl pro mě velkým překvapením, krásné 4 hvězdy. Škoda nedotaženého konce. ()

rollman1

Patrick Bateman je ukázkou toho, jak velké ego dokáže člověk mít. V koupelně 10 šamponů a každý na něco jiného, na WC 3 druhy toaleťáku a každý na něco jiného . Musí být ve všem lepší. A když se pak ukáže někdo, kdo je lepší, skončí se sekyrou v hlavě na podlaze podložené igelitem. Christian Bale zahrál svého Metrosexuála( To není ten co rád souloží v metru) a zároveň i vraždicího maniaka precizně, vše jsem mu dokonale věřil. Tento film je pro mě určitě kultem. Teď mě omluvte soused má hezčí ochlupení než já, jdu ho zabít. ()

Ivoshek

Ale jo. Výbornej Bale. Dobrá adaptace knížky, kterou jsem teda nečet :). Hovno kritika kapitalismu. Zhýčkaný narcis z bohaté rodiny, kterému projde všechno. Než mu rupne v koupi úplně. Aj lajk. Jako bonus vynikající hudební recenze stěžejních hudebních děl 80. let. ()

TheEvilTwin

Jako výprava do duše sociopatického vraha je film velmi slušný a těží zejména z dobrých monologů a rozprav hlavní postavy, které mají až filozofický přesah a dokáží divákovi utkvět v paměti, nicméně kromě tohoto je film až moc prázdný a nenabízí nic moc dalšího. Vizuálně i příběhově je to až moc prosté a ničím vyloženě neoslní, takže kdo čeká od filmu cokoliv víc než filozofické úvahy, asi spokojen nebude. Jinak ale Bale klasicky výborný. ()

Pítrs85

Hodně znepokojující snímek, při jehož sledování mi bylo z těch lidí na obrazovce nehorázně šoufl. Při druhé projekci si to dám pěkně do černobíla, aby byl pocit z tohoto skoro až noir filmu téměř dokonalý. A Christian Bale? Nemám slov, opět neskutečnej výkon. ()

GigaPudding

Plakát slibuje nějaký slasher, ale ve skutečnosti jde o nejvíc nepochopený film na světě, pravděpodobně :). Viděla jsem ho už mockrát, ale nikdy nepřestane bavit svou úplně geniální satirou a absurdně extrémním zobrazením wallstreeťáků z osmdesátých let. Nevybavuju si žádný jiný příběh, který by dokázal tak nadčasově trefně vyjádřit povrchnost a obsesi materialismem jako tenhle. Nechodí totiž kolem horké kaše, ale jde přímo na věc právě vyhnáním všech zobrazovaných vlastností do úplných extrémů, aby ukázal tvář lidí bezmyšlenkovitě se ženoucí za jakousi iluzí vytvářenou přílišným kapitalismem, či materialismem. Svět kde vnější obraz je všechno, doslova, až nakonec nikdo neví kdo je kdo nebo kdo co řekl. Konverzace mezi lidmi se neodvíjí od tématu hovoru, ale čistě jen od toho, že sedí dobře oblečení, dobře vypadající lidé v !drahé! restauraci a mají na stole to nejdražší v nabídce, a nikdo ve skutečnosti neposlouchá o čem ostatní u stolu mluví, protože to jednoduše není podstatné. A uprostřed toho všeho je Patrick Bateman, který si tohle všechno jako jediný uvědomuje, ale uvědomuje si to jen proto, že není tak úplně v pořádku. Nebo možná není v pořádku díky tomu, že si tohle uvědomuje :D. Co je na tom ale možná ze všeho nejlepší je herecký výkon Christiana Balea, který už nikdy nedostal tak výživnou roli, ve které by mohl předvést, co všechno doopravdy dokáže zahrát, tak jako tady. Všechny detaily, zvlášť v těch nejpamátnějších scénách jako jsou vizitky nebo hip to be square, předvádí, jak neuvěřitelně hluboce tvůrci filmu a Bale obzvlášť porozuměli postavě. Stačí jen to trhnutí, když si jde do koupelny pro valium a sekeru nebo zkontrolování jestli má vpořádku vlasy po vypjaté scéně, což je mimochodem detail, který ve filmu nijak zvlášť zdůrazněný není, ale v knize mají vlasy mnohem větší prostor :D. Ve všech dalších rolích už Bale předvedl jen to, že umí hrát a je velmi zodpovědný a bere to profesionálně (a od natáčení terminátora 4 už víme, že o jeho profesionalitě není pochyb :D), ale nikde už mu ty postavy nedávaly takový prostor a takové možnosti jako Patrick Bateman. Dalo by se o tom mluvit dlouho, včetně rozebírání toho, jak je to v knize a ve filmu ne, i když právě skrze porozumění předloze se i ty vynechané části vynořují jako detaily pro lidi, kteří knihu četli, ale jednoduše prostě tohle je neuvěřitelný zážitek, geniálně vtipná a především nadčasová satira, příklad krásného zvládnutí zfilmovat poměrně složitou předlohu (kvůli tomu jak je rozkouskovaná a šílená) a nakonec příklad úžasného herectví, které pravděpodobně už Christian Bale v takové síle nikdy nebude moci předvést díky tomu jaké dostává postavy obvykle a jak nezvyklá je postava v tomhle filmu. ()

SOLOM.

Tenhle film je pro mě velice zvláštní. Pohyboval jsem se na hranici nudy, usnutí a potom jsem se zase do filmu tzv. zažral. Nejlepší na filmu je hlavní postava a potom ta scénka se dvěma babama v posteli a jeho pózy při sexu u zrcadla. Bohužel nudných chvilek je tam opravdu hodně. Za igelitem přikrytý nábytek, Balea a hudbu dám průměr... ()

eraserhead666

Já bych tak hrozně rád tu jednu ještě přihodil, ale miluju knižní předlohu a to mě nutí to neudělat. Ač se Mary Harron snažila, tu úžasnou psycho paranoiu, které Bateman v závěru románu propadá, se jí prostě na plátno přenést nepovedlo. A to je Bale hodně dobrou volbou, pro hlavní roli. On to není špatný film, dost často útočí a kope přesně tam, kde kniha (potěšilo mě zapojení nejnechutnější části knihy, z níž se mi zvedal kufr, tedy Bateman v koupelně popisující své "hygienické" návyky a postupy, naopak jsem byl trochu smutný, že nezazněla mé dvě nejoblíbenější věty z knihy: "Vracím se z Central Parku. Poblíž zoo, na místě, kde jsem nedávno zabil McCaffreyova kluka, teď krmím toulavé psy kusy Ursulina mozku."). Estetika vražd je velmi dobrá, herecký výběr rovněž, poslední dobou propadám kouzlu Chloë Sevigny, zde mě donutila obdivně pokleknout. On ten film vlastně špatný není, jen je problém, znáte-li literární předlohu, protože pokusit se ji při sledování filmu vytěsnit z paměti a nesrovnávat, nelze. ()

Thomick

Po většinu času křišťálově čistý béčko s céčkovýma prvkama (střih, hudba) ještě z doby, kdy mohla jakž takž obstát výmluva "I have to return some videotapes". Navíc o malichernosti zlatejch dítek Ameriky potisící a dosti WTF cestou. Ale mě to (za)bavilo, fakt jo. Zvlášť o zkouškovym American Psycho zaručeně splní svuj účel - pročistí hlavu (i pleť?). Za sondu do něčí duše by mě to už ovšem nikdy ani nenapadlo považovat, protože takovej záměr tvůrců tam prostě vidět neni, a tudíž by se ani neměl stávat předmětem kritiky. --- "I want you to clean your vagina." ()

Ilicka

Hrozná blbost v pěkném balení. Christian Bale hraje puntičkářského psychopata přesvědčivě, ale ve srovnání s dalšími dvěma filmy, které jsem s ním v blízké době viděla, je tenhle nejhorší. Normálně bych dala dvě, ale za Christiana musím jednu přidat. ()

claudel

Mé první "setkání" s Christianem Balem - šílené, hrůzné, děsuplné, šokující, nechutné, zvrácené, mrazivé, ale zároveň fascinující. Už nikdy mi nepřipadl tak skvělý jako v téhle adaptaci slavného románu Eastona Elise. ()

902 10

poctiva a dobre zpracovana pocinajici japikovska degenerace. sice obcas trochu samoucelne, ale brutalniho nasili neni ve filmu nikdy dost. ()

Drolin

Kult. Absolutní kult, plně srovnatelný s Klubem rváčů a Mechanickým pomerančem. S ohledem na literární předlohy i možná to nejpůsobivější z této trojice. ()

ARI50

Líbilo se mi vystupování a chování psychopata, měl svoje kouzlo kterým si mě držel na obrazovce. A i když je to zajímavé a v celku se i krve používá viz. Motorovka, tak přeci jen film je poveden hlavně díky psychopata Patricka. ()

MáŠa

Váhám, váhám, ale tenhle film mě svým způsobem sklamal, nejsem totiž příznivcem filmů tohohle typu, tedy filmů, kde se na něco koukáte, a ono se na závěr ukáže, že jste vlastně koukali na úplný blud - tady v tomto případě na představy hlavního "hrdiny". Jako ty představy nebyly špatné, bylo to zajímavé se na ně dívat, jak moc někdo dokáže být parchant, ale pak prostě šmitec, a všechno bylo jinak. A to se mi nelíbí. ()