Asterix a Obelix

• Francie Astérix et Obélix contre César (více)
Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Poslední galská vesnička vzdoruje nátlaku římských kolonizátorů! Její obyvatelé odolávají díky zázračnému nápoji místní výroby, jenž dává neuvěřitelnou sílu každému, kdo ho vypije. Římský guvernér Detritus (Roberto Benigni) se chce elixíru zmocnit a vystoupit proti vládci Caesarovi, netuší však že, překonat chytrého Asterixe (Christian Clavier) a jeho kamaráda Obelixe (Gérard Depardieu) nebude vůbec jednoduché... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

melisos

Jedna z mojich nejvíce oblíbených zahraničních pohádek se skvělým obsazením a baječně zahranými charaktery . Moji představu o komiksové a kreslené předloze to nadmíru splnilo a navíc se mi hrozně moc líbí , že to patří mezi všestranné pohádky na které se rád podívá i dospělý člověk . Depardieu a Benigni jsou skvělí . Je to plné humoru a taky se mi velice líbil obraz , kostýmy a hudba. ()

megajalec

Mne sa to páčilo. Z animovanej verzii sa niečo stratilo, aj hraná verzia zas tomu niečo pridala. Vtipov bolo dosť, príbeh takisto dobrý a keď to človek porovná s niektorými kreslenými dielmi (Amerika), tak tento hraný Asterix je lepší ()

keyzar

Jednoduché, rychlé, vtipné. Prostě Asterix a Obelix. Pro mě povedený kousek, na který se dá dívat prakticky kdykoli. (čtení je samozřejmě lepší ;-)) ()

Hruskovice

Asterixe a Obelixe jsem zbožňoval už od mala měli jsme nahrané staré dobré animované verze na VHS a rád sem si je pouštěl, o trochu starší jsem začal sbírat i komiksy a hraná prvotina mě velmi bavila, zvolená skvělá dvojce :) 4/5 ()

lobo87

Prvý film o legendánej galskej dedine. Pre Depardieua jedna zo životných postáv, skvelý bol aj Benigni či Clavier. Ľahké, milé, jednoduché. Príjemná oddychovka... 60% ()

gefr

Tohle je přesně ten typ pořadů co si rodinka pustí v neděli odpoledne. Tatík si hodí dvacet, maminka dožehlí prádlo a děcka se baví. Nečekejte mistrovské dílo ale jako kulisa je to slušný :) ()

Kennedy_R

Pro mě naprostý úlet a herecký koncert všech zúčastněných, kteří se včetně Cézara neskutečně podobají komiksovým předlohám. Nejlepší díl celé natočené hrané série. ()

Joe16210

Skvělá komedie na motivy populárního komiksu. Především ústřední dvojice je skvěle obsazena a jejich vtípky vás nutí se smát i opakovaně. Tenhle film ale zůstává tím nejlepším, co filmoví Asterix i Obelix předvedli. ()

Frca

Viděno včera po dlouhé době a musím říct, že to pro mě ani po všech těch letech neztratilo své kouzlo. Dva Galové, nacucaní kouzelným nápojem s humorem sobě vlastním dávají zabrat všem Římanům v okolí. Gerard Depardieu se prostě pro roli Obelixe narodil a společně Christisnem Clavierem si to neuvěřitelné dávají. Tento díl a pokračování, nazvané Mise Kleopatra patří k mým nejoblíbenějším hraným příběhům z této galské vesnice,která jako jediná stále odolává římským legiím. ()

mnx

Oceňuji co největší snahu převést komiks do hraného filmu. Zde se to povedlo skvěle, a byla tak radost vzpomínat na komiksy ze Sedmičky pionýrů (ze 70-tých let, dodnes si myslím, že to byl nějaký solidní stranický faul :)). ()

Thovt

Tohle bych doporučil zkouknout puristům, kteří považovali za herezi už staré animované filmy o Asterixovi. Zjistili by, že to vlastně tenkrát nebylo tak špatné. Tenhle kočkopes zase ukazuje, jak těžký je převod dětských komiksů do hrané podoby. Výsledek: pro mě infantilní, pro dceru zdlouhavé, pro oba moc těžkopádné. ()

blondboss

Prvé celovečerné hrané spracovanie známeho francúzskeho komiksu, ktoré bolo preslávené hlavne plejádou tých najlepších európskych hercov vrátane Depardiea (ešte v tom čase nebol prepnutý), Claviera, Begniniho, ktorých nádherne doplnila Laetitia Casta. Navyše už v tom čase bolo na tomto snímku vidieť nádych výpravnosti a slušného rozpočtu. Človek sa tu občas aj slušne zasmeje, ale že by som to považoval za moju obľúbenú sériu, to asi ťažko. 60 % ()