Asterix a Obelix

• Francie Astérix et Obélix contre César (více)
Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Poslední galská vesnička vzdoruje nátlaku římských kolonizátorů! Její obyvatelé odolávají díky zázračnému nápoji místní výroby, jenž dává neuvěřitelnou sílu každému, kdo ho vypije. Římský guvernér Detritus (Roberto Benigni) se chce elixíru zmocnit a vystoupit proti vládci Caesarovi, netuší však že, překonat chytrého Asterixe (Christian Clavier) a jeho kamaráda Obelixe (Gérard Depardieu) nebude vůbec jednoduché... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kaposlav odpad!

Oproti kreslenej verzii nie je toto vtipné, ale trápne. Účasť Claviera a Depardieua to nemala šancu zachrániť. Myslím to množstvo nehereckých výkonov. ()

raptorrr

Hrana adaptace uz asi lepe dopadnout nemohla, uvidime par skvelych triku (ten se slonem me fakt dostal :-)) a absolutne neodolatelneho Depardieua. ()

marcek

NEbylo to špatný, aspoň JÁ se u toho vždycky zasměju. Je pravda, že animovaný jsou lepší, ale Gérard Depardieu mě jako Obelix vždycky dostane. "OBELUSI UTUTATYSE, AŤ JSI ZASE OBELIX" ()

lebowski!

Francouzská elita se sešla a poprala se s komiksovou adaptací vcelku obstojně. Jistě, je to rodinný film, ale koneckonců komiks čtou taky převážně děti. Samozřejmě za kreslenou Goscinnyho klasikou silně zaostává. ()

Nach

Francouzi ví, jak pojmout tuto animovanou klasiku. Gérard Depardieu se snad pro roli Obelixe narodil a Christian Clavier též nezůstává jako Asterix pozadu. Celé to funguje jak na drátkách a ač přes lehce stupidní příběh se i dnes jedná o pohádku, na kterou se mile rád podívám. 70% ()

Streeper

Asterixe a Obelixe v kreslené podobě moc nemusím, ale co s týká hrané podoby, tak na tu se vždy ráda podívám. Netajím se tím, že se mi daleko více líbí druhý díl, který mi přijde vtipnější a povedenější, ale první díl je krásným úvodem do úžasných filmových dobrodružství těchto dvou přátel. Ráda jsem se v rámci filmové výzvy na tenhle film podívala připomněla si vtipnost a genialitu francouzských komedií. ()

tomtomtoma

Příjemný přepis mého oblíbeného komiksu. Trochu přihlouplý Obelix (Gérard Depardieu) a jeho nejlepší kamarád Asterix (Christian Clavier) musí vysvobodit druida Panoramixe (Claude Piéplu) z rukou mocichtivého Římana Luciuse Detrituse (Roberto Benigni). Ochrání nejen svoji vesnici před dobytím, ale také zachrání Římskou říši před povstáním proti Césarovi (Cottfried John). Z dalších rolí: náčelník vesnice Abraracourcix (Michel Galabru), trubadůr Kakofonix (Pierre Palmade), půvabná Halabala (Laetitia Casta), pro kterou ztratil Obelix hlavu, starý Archaix (Sim) a Říman Caius Bonus (Jean-Pierre Castaldi). Příjemná, vtipná zábava. ()

C0r0ner

Celkem slušně pohřbené dobré jméno keltské vesnice vzdorující Římanům. Tak nějak si nedovedu představit, jestli to šlo natočit líp, ale v tom případě zbývá otázka, jestli to vůbec bylo potřeba točit? Svérázný styl kreslených Asterixů je pryč a zbyl pouze film, který do historie rozhodně díru neudělá. 60% ()

MarekT

Ty čtyři hvězdy jsou možná trochu moc, ale atmosféru komiksu a různých detailů se povedlo převést dobře, a to je u těchto komiksových adaptací nejdůležitější. Navíc byl přítomen takový ten obvyklý francouzský humor, který jsem znal již z jiných Zidiho filmů - v tomto směru byl rozhodně dobrá volba. Když tak nad tím přemýšlím, tak asi nemá cenu přemýšlet nad hodnocením, neboť druhý díl je hlavně z hlediska humoru tragédie a už to spíše než komiksovou adaptaci připomínalo rádobyvtipnou komedii, kde nějakým nedopatřením jsou herci ustrojeni jako Galové. ()

pakobylka

Jsou veselí a hraví ... a mají ukrutnou sílu ... leč k dokonalosti to jaksi samo o sobě nestačí. Nějak se nedostavila ta správná veselá a hravá atmosféra a snímek je ve výsledku maličko utahaný a nudný. Nebýt Gérarda Depardieu, asi bych si tu třetí * HODNĚ rozmýšlela - nepatří sice mezi mé oblíbené herce, ale role Obelixe mu neobyčejně sluší. ()

necisty

Příjemná podívaná, která je svému originálu velmi podobná. Nemám moc co vytknout, ani vychválit, ale nadprůměr to určitě je:). ()

pufina

O něco lepší než původní komix, ale pořád je to slabší než animovaný díl Asterix a Kleopatra. Ale pořád je to vtipné a výborně zahrané, v tom vidím obrovské plus. ()

Juto

Ak poznáte komiks, tento film sa oplatí vidieť, ale nečakajte od neho príliš veľa. Pre všetkých ostatných sa neobťažujte. 7/10 ()

emo

Dosť nudná adaptácia geniálneho comicsu. Nebyť nadmernej naivity mohlo to dapadnúť oveľa lepšie. Zábava hlavne pre špuntov. ()

WolfR

Komiksy o Asterixovi a Obelixovi jsem nikdy nečetl, ale film mi přišel docela slušný. Dvě sympatické, stylové a vtipné postavy spolu s celou svou vesničkou vzdorují Césarovi a jeho legiím, díky kouzelnému lektvaru, který jim dává neuvěřitelnou sílu. Příjemný film, který dobře pobaví svou vtipností, dobrodružností a výtečnými charaktery, ztvárněnými solidními herci. Silné 3 hvězdy. ()