Osudová přitažlivost

• USA Fatal Attraction (více)

Není většího běsu než hněv ženy zhrzené. Americký snímek Osudová přitažlivost patřil v druhé polovině osmdesátých let ke komerčně nejúspěšnějším titulům, i když se v podstatě jedná o tuctovou historku o šťastně ženatém advokátovi, z jehož náhodné milostné avantýry se stane noční můra, ohrožující existenci celé jeho rodiny. K jeho mimořádnému ohlasu přispěly propracovaný scénář Jamese Deardena, vycházející z jeho krátkého snímku Chvilkové rozptýlení, nadprůměrné herecké výkony populárních představitelů Michaela Douglase a Glenn Closeové i efektní režie britského tvůrce Adriana Lynea, který měl za sebou jiný lehce skandální snímek s erotickým podtextem 9 1/2 týdne. Navíc ho některé dobové recenze a komentáře charakterizovaly jako skrytou alegorii na tehdy velmi aktuální hrozbu onemocnění AIDS. Snímek vzbudil kontroverzní reakce i tím, že jeho konec byl po negativních diváckých ohlasech při zkušebních projekcích zásadním způsobem předělán, což mu samozřejmě komerčně velmi pomohlo, byť za cenu určité umělecké degradace. Přesto byla Osudová přitažlivost nominována na Oscara v šesti kategoriích (nejlepší film, režie, scénář, střih a ženské herecké výkony Glenn Closeové a Anne Archerové), ale v konkurenci tehdejšího velkého vítěze Posledního císaře žádnou sošku nezískala. (Česká televize)

Brinkley

Všechny hvězdy patří pouze a jedině Glenn (ať už k ní máte po vizuální stránce jakékoli výhrady, pánové) Jinak průměrný thriller o návratu marnotraného otce ke starým dobrým americkým hodnotám. ()

Zikus

Uuuuuuf, takhle přibitej ke křeslu jsem nebyl ani nepamatuju. Velice nedoceněný film, pro mě jednoznačně za *****. ()

Kvasekus

Jen nechápu, proč rádoby kočku kvůli který se nám Michael dost zadejchá, hraje tuze ošklivá Glenn...ale v roce 87 měli lidé možná jinej vkus ()

Alojs

Jedna hvězda za atmosféru, jedna za Close (ta je tak odporná, až je vlastně výborná) a poslední za Douglase, který byl v tomto žánru (svého času) jako doma. A dál už žádné přičítání. Scénář je slabý, stopáž přepálená a závěr - tak trošku guilty pleasure s nesmrtelnou tetou Glenn. ()

Margerie

Glenn Close je tedy opravdu psychopatka k pohledání, jen co je pravda. Jen prosím, tohle ať přítele ani nenapadne zkoušet. Mám svá zvířátka ráda. Uf... S husinou po těle za 70%. ()

1mArc0

Zvrhlosť tohto filmu, niekedy nepozná hraníc! Michael Douglas si zahral vo filme Základný inštinkt, teraz si kladiem otázku, ktorá z nich je väčší psychopat Sharon Stone alebo Glenn Close? /70%/ ()

Knor

Takhle nízký hodnocení je podle mě trochu nespravedlivý. Jde o celkem dobře zvládnutý thriller i kdzž šlo určitě vytřískat víc. Michael Douflas i Glenn Close předvádějí hodně dobrej výkon. A především Glenn Close je jako psychopatka luxusní a tenhle příběh mě fakt bavil, protože je to jasnej vzkaz co všechno může způsobit takovej víkendovej vedlejší štrejch ženatýho chlapa :-) Takže pánové, buďme svým manželkám, přítelkyním atd.. věrni ( pokud si to samozřejmě zaslouží ), protože se to může šeredně vymstít. PS: Ten Douglas má příšernej vkus, ve Skandálním odhalení odmítl krásnou Demi Moore a tady úplně v klidu hopsal na ošklivý Glenn Close :-DDDDD .... inu podle vkusu každého soudruha ()

celticek

Nedivím se, že v době uvedení do kin šli pánové do mdlob. Je to asi noční můra všech. Přitom takový evergreen, tohle se bude dít pořád. Douglasovi thrillery sedí jak nic jiného, ikdyž to není žádný lev salónů. Glenn Close byla bezchybná, čistý magor. Líbilo se mi to mnohem víc než ceněná Dokonalá vražda. Bohužel jsem to viděl s českým dabingem. V původním znění je to určitě ještě o chlup lepší. Námět není nic objevného, ale atmosféra je dobrá, člověk přehlédne i klišoidní závěr. ()

Clark_Kent

Velmi dobrá a přesvědčivá Glenn Close, Docela jsem ji i ke konci litoval, když si M.Douglas zahrával jako nevěrný a záletnický manžel. Napinavý thriller. ()

jns

Na to jsme se s kámošema dvakrát dostali coby třináctiletí do kina (bylo to od 15ti) a byli z toho naprosto u vytržení. Proto nemohu hodnotit jinak :) ()

MirkaP

Nelíbilo se mi to ani jako nový film, ani dnes jako film pro pamětníky. Glenn Close ty kudrnatý vlasy mimořádně nesluší. Ošklivá je od přírody a s těmi vlasy je to úplný hnus, sorry. ()

ostravak30

Přiznám se, že kupříkladu Skandální odhalení s Demi Moore má svou šťávu a to nejen kvůli sexy hlavní hrdince. Má to větší napětí, zápletku, intriky i skutečně zajímavou erotickou scénu. V tomto snímku, který byl navíc natočen dřív, mě nezaujala ano Glenn Close, ani mnohem víc erotických scén, které vlastně nejsou nijak zvlášť propracované. Jde o prosté, živočišné a vcelku nezáživné šuka..y. Samotný film se sice pokouší o zajímavou zápletku v podobě hlavní hrdinky, která je de facto blázen a rodinu terorizuje, ale vše působí tak trochu unyle a nezajímavě. Možná je to rokem natočení, možná právě hlavní hrdinkou, ale ten správný říz to zkrátka nemá. Připojil bych se navíc ke kolegům pode mnou - scénář vážně nestojí za nic. ()

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června