Október 1981. Blízko motolského potoka je nájdená mŕtva žena. Pražská „mordparta“ vedená Jiřím Markovičom tuší, že má čo do činenia so sexuálnym deviantom. Že ide o začiatok vyšetrovania jedného z najznámejších československých sériových vrahov, ale netuší nikto. (Voyo)

LachtanShows

Voyo vyrukovalo s tak nečekaně působivou kriminálkou, že donutilo i naši domácnost zkusit zase po odmlce měsíční předplatné a hned po úvodu je mi jasné, že se ty prachy vyplatily, i kdybych po skončení Markoviče neviděl na službě nic jiného. ()

Bozvav

Skvělý rozjezd kriminálního případu, jenž se skutečně stal a který by dozajista otřásl širokou veřejností, kdyby v té době média měly volnou ruku. Výborní herci, skvělý dobový vizuál. Za mne zatím plný počet. ()

FeriusParfax

Pilotní díl byl přesně takový, jaký jsem ho čekala. Hned v úvodu vám bude představen vrah svých dětí. Ocenila bych, aby mrtvoly nebyly rozmazané, ale chápu, že by se někomu mohlo dělat šoufl, když vidí malé děti v tratolišti krve a s rozmašírovanou hlavou. Na konci je o tomto vrahovi vsuvka, aby divák věděl, jak to s ním skutečně dopadlo (v seriálu se ale případ neřeší). Tento nápad se mi líbí. Díl začne vraždou, která se nijak netýká hlavního případu a na konci vám je ukázáno rozuzlení. Beru to jako milé oživení každého dílu. Samozřejmě jde o skutečné případy.   Detektivní trio je vcelku sympatické. Nejvíc určitě hlavní detektiv -  Markovič. Na Mišíka si budu chvíli zvykat. Pořád ho vidím, jako vyhula z filmu BANGER. Atmosféra je vystavěna dost přesvědčivě a úzkostně. Budu se těšit na další díly, kdy se nám asi představí náš hlavní úchyla. Už teď je jisté, že pan Hojer bude pěkné kvítko. Tahle minisérie mě bude určitě bavit. Těším se na další díly, jak Láďa Hojerů na pich. ()

arinečka

Zajímavé téma, přesně, co je můj žánr. Vynikající obsazení.Famózní Petr Lněnička. Těším se na zbývající tři epizody.Herec hrající Hojera je též skvělý. Mám-li tedy zmínit dva.  Moc se mi líbí a pokud to někoho potěší, údajně se mají točit další až dvě řady. Někde se to psalo. ()

Najt

První díl nového Českého seriálu o známém kriminálním případě 80tých let. Detektivky mám rád, českou tvorbu nikoliv, ale občas se najde pár výjimek, které za to stojí. Tohle vypadá na solidní dílo. Vražda, vyšetřování a první stopy. ()

ANTYCHRYST

To je hodně slušnej nástup ..a to je teprve začátek ..to nejzásadnější má teprve přijít..:) skvělé herecké obsazení..scénář..dobová atmosféra..už se těším na další díl 75% ()

MirkaP

Miluju, když mě první díl chytne a nenechá vydechnout. Žádné žvatláni a nudné seznamování s postavama. Pěkně šup do tématu. Miluju to a české seriály to moc neumí. Ale tenhle jo. Super a nashle za týden u druhého dílu. /// Jo a vydařená retro-výprava. Trochu se mi vybavil Svět pod hlavou. ()

j.sorensen

Začátek nadějnej, ale to je u těhle mini serií, kór na znově, už tradice. Zklamání zatím jen z hudby, která tam snad ani neni. ()

koho13 odpad!

Strašnej hnus. Nuda a vyblitej obraz. Záběry proti oknu, tak je to rozmazaný, absolutně bez spádu děje. Vydržel jsem 30 minut a s tímhle produktem Novy končím. Je vidět, že i tahle stanice, co dokáže natočit kvalitní seriály jako například Policie Modrava a Kriminálka Anděl, natočí neskutečnou kravinu. ()

tsatsiki

Slibně rozjetý seriál, dobře napsaný, zajímavý příběh, ale mega dobře zahraný.Řikal jsem si ,,Lňěnička po 12 letech má velkou roli, jinak hraje samé epizodky a štěky.A on ukázal, že je opravdu výborný herec. ()

a0001

Veľmi sľubný úvod. Zatiaľ bez akejkoľvek výhrady. Dokonalé z každého pohľadu. Dobové, autentické, kvalitné krimi. Kamera, herci, dialógy, scenár. 100% ()

sharka.68

no, ňouma Uhlík z Ulice třeba vstoupí do škatulky, kde je starej Brůna, Černá punčocha a Spalovač mrtvol..jedinej,kdo z té škatulky dokázal vylézt,byl pan Hrušínský. ()