Dětská hra 2

Chucky se vrací. Neschvalně proslulá dětská hračka s úsměvem zabijáka ožívá v novém pokračování děsivého souboje mezi chlapcem Andym (Alex Vincent), a démonickou panenkou, která se snaží ovládat jeho duši. Přestože byl Chucky v předchozím díle usmažen zaživa, povstává z popela ve chvíli, kdy ho továrna na hračky znovu sestaví, aby rozptýlila negativní publicitu, která se kolem panenky rozšířila. Chucky - opět v plné síle - objeví svou oběť v dětském domově a nový souboj dvou nesmiřitelných protivníků v ďábelsky povedeném pokračování filmu, který si získal ohromnou popularitu, může začít...
(Bontonfilm)

-bad-mad-wolf-

Strašák mého dětství. Chucky byl démon mojí mysli, děsivější než vetřelec, děsivější než Freddy Krueger, a stejně jako oni se stal určitou hororovou ikonou, byť opravdu kvalitní film pro své řádění nikdy neměl. Hlavní postavou byl navíc malý kluk, do kterého jsem se jako dítě dobře vžil. Bohužel, čas všechno smyje, triky zestárnou, příběh zrovna tak... zestárnul tedy samozřejmě můj pohled, film byl obyčejnou vyvražďovačkou už tenkrát, jediná zajímavost byla panenka jako vrah. :) Pořád jde ale o solidní zábavu, s několika málo atmosférickými momenty, Chuckym, dobře zvládnutými scénami vražd a úsměvně destruktivním finále. ()

darkrobyk

Chucky je fajn a rád se k němu vracím. Tenhle díl se povedl, má napětí (to vědomí, že každá lumpárna a vražda budou hozeny na Andyho, je děsivé) a závěrečný boj o život v továrně na hračky nemá chybu. Autoři udělali i pár filmových odkazů na příklad na ne tak často citovanou scénu z Psycha (otočení matky je děsivě očekávané) či na Evil Dead - jen místo pily má Chucky nůž. Slušná kamera, výborná hudba a mrtvol požehnaně... ()

juta

Dvojku jsem viděl jako malý několikrát, proto jí mám radši než jedničku. Když se na to podívám z pohledu děje, tak právě dvojka se mi zdála o mnoho živější a závěrečné zúčtování je krutopřísný. ()

Fiftis

Opäť sa ukázalo, že sa pokračovanie u väčšiny filmov nevyrovná prvému dielu. Prišlo mi to až veľmi nudné a zdĺhavé. Je to síce kultová hororová séria, ktorú pozná každý, ale musím povedať, že som čakal viac napätia, ktoré tu síce je a je tu aj pár scén dosť strašidelných, najlepšia časť je v škole, ale táto podoba hororu veľmi nedesí. Chucky je určite jeden z najlepších vrahov, podobný tu chýbal, jeho čierny humor som si trochu zamiloval. Vraždy sú podarené a hlas Chuckyho v originále tiež. Bohužiaľ mi celý dojem pokazilo finále, ktoré bolo až veľmi prekombinované. Malo to potenciál, ale nevyužili ho. Príbeh je pomalý, ťahavý a v skutku nudný. Hororu nedopomáha ani hudba, ktorá tiež nedesí. Proste veľmi nepodarené pokračovanie ako tak dobrej jednotky. ()

JohnnyD

Dvojka sa nesie v úplne inom štýle ako originál. Už nemôže spôsobovať napätie tým, či je hračka živá, alebo vraždí chlapec. Film sa vydal na priamočiaru cestu: Chucky sa objavuje v celom filme, ústa sa mu nezavrú a háďže jednu hlášku za druhou. Herecké výkony sú biedne, ale kto čakal Shawshank, pozerá nesprávny film. Záver je úžasný, plný úmyselného klišé, stále vtipného a nasratého Chuckyho a skvelej hororovej akcie, ako to má fanúšik slasherov a podobných žánrov rád. Približne na rovnakej úrovni ako jednotka. PS: môj rebríček série CP4, CP2, CP1, CP3, CP5 ()

playboxguest

Chucky si uvědomil, že flákáním se k tělu nedostane a konečně jde do akce naplno, finále v továrně je mým guilty pleasure. Pro mě jednoznačně nejlepší díl ještě hororové série (tzn Child's play 1 - 3). ()

Pilda17

Daleko slabší než první díl, ale pořád snesitelná záležitost. Největší škoda je, že si Child's Play 2 neudržela skvělou atmosféru, která byla v prvním díle. Obsazení Andyho se nezměnilo, což je velmi potěšující. Jako pohodlný horor naprosto dostačující.. 6/10 = 60% ()

Disk

Moment překvapení to samozřejmě už postrádá, ale celá scéna ve škole a závěrečné finále v továrně jsou naprosto famózní. Krásně jsem se bavil. ()

Allien.9

První pokračování "Dětské hry" je jen dalším důkazem toho, jak lehce se dá promarnit obrovský potenciál... Oproti kultovní jedničce se jedná o nudnou, nevylézavou záležitost, která nemá daleko k frašce. Napětí vystřídal přihlouplý humor, tuctové vraždy ničím nešokují a ani samotný Chucky už není to, co býval... NEXT, PLEASE!!! ()

mzss1

|80%| Tento druhý díl se mi líbil snad úplně stejně jako ten předchozí. Zde už ubyla ta hororová atmosféra, ale zase to bylo o dost zábavnější. Chuck hláškoval jak o život, dost jsem se tím pobavil. Jak málo stačí ke štěstí. Že by tento druhý film byl kvalitou o dost horší? To teda ne. Po té hororové stránce nejspíš ano, ale jinač je to furt zábavné. ()

Goldbeater

Dětská hra 2 je rutinní pokračování, které rozhodně diváka neurazí, ale zároveň ničím nepřekvapí. Kostra děje je prakticky stejná jako u prvního dílu (malému chlapci skoro až do konce opět nikdo nevěří) a stále se to bere až příliš vážně. Finále ve fabrice na panenky je ovšem poměrně nadupané a vytahuje předešlou fádní hodinku mírně nad průměr. ()

dr.horrible

Ku koncu už trošku monotónne, celkovo ma ale Dvojka bavila viac ako jednička. Na prelome desaťročia, avšak stále prudko 80s a natoľko zábavné, až vám po chvíľke prestane vadiť, že sa pri tom vlastne vôbec nedá báť. Guilty pleasure štvrtá hviezda, rovnako ako pri prvej časti ()

Anderton

Za mňa dvojka bez problémov vyrovnala kvality jednotky, dokonca by som povedal, že tu nájdeme ešte viac hravých nápadov, keď už máme v názve tú hru. Myslím tým samozrejme niektoré vraždy a predovšetkým skvelé finále v továrni. Opäť ale nejde o žiaden krvavý gorefest, občas dokonca vidíme až mŕtvolu a samotná vražda sa odohrá mimo kameru. Tematicky sa séria taktiež posúva, náhradná rodina nie je riešením, ale prekvapivo ním môže byť nevlastná sestra, respektíve staršia kamarátka, ktorá dokonca do istej miery môže prevziať úlohu matky. Kde je ale onen vytúžený domov, na to Andy ešte odpoveď nepozná. ()

swamp

Pro mě naprostá klasika - jeden z prvních hororů, který jsem kdy (hezky na "tajňačku") viděl. 'Panenka Chucky' pro mě ve své době byla snad tou nejděsivější záležitostí. Ovšem i nyní je Child's play 2 příjemným pokoukáním, protože Chucky je pěkně sprostý a maximálně zábavný. :D Navíc ta loutka a její mimika jsou prostě famózní. ()

PetrPan

Ve dvojce už  to Chucky výborně rozjíždí směrem k zábavnému a černočernému slasheru. A je to jízda jak má být, bodycount slušný, vraždy různorodé a byť scénář občas v něčem klopýtne, tak vše vynahrazuje právě Chuckyho úžasná osobnost. Závěrečná bitva v továrně mne pak vede až téměř k absolutnímu hodnocení, kdo ví, v plánu je celá série, tak možná ještě přehodnotím. Prozatím zanechávám čtyři malé krvavé otisky ()

Joker Punx

Tenhle díl už jsme měli nahraný z TV Nova. Tohle snad jako třetí díl nikdy u nás nevydali na videokazetách, ale jistej si nejsem, ale asi to tak bude, když tohle nevydali pak ani na DVD. Jenom na Blu-ray - Dvojku i trojku. Tenhle díl Chuckyho je úplně pro mě nejlepší ze všech z celý série :) O dost lepší než jednička, tohle mě bavilo pořád a ještě víc než první díl. Víc vražd, víc krve a mnohem lepší atmosféra než u jedničky. Scéna kdy Chucky zabije tu učitelku je skvělá, to byla hrozná píča :D Ale co tady tvůrci udělali za chybu a je hned na začátku filmu, je že ohořelej Chucky z prvního dílu měl pravý oko v pořádku a levý spálený a tady jak ho opravujou, levý oko má celý a pravý vůbec nemá. Tady pro změnu dabuje Chuckyho Martin Sobotka a fakt se k němu hodí, dabuje ho slušně. No a závěrečný scény z továrny jsou výborný, supr konec. Nejlepší díl Chuckyho. ()

SeBig

Je to dobrý ale na pokračování se měli vybodnout. Chucky se snaží hláškovat, vraždy suché...nic moc ()

eraserhead666

Au, tak tohle docela zabolelo. Po výborné jedničce mám sto chutí tomuhle fláknout čistý odpad. Tvůrci se ve snaze překonat jedničku a být akčnější rozhodli dát Chuckymu mnohem více prostoru (což by nijak nevadilo) a udělat ho dokonalejším, a tak tady Chucky normálně chodí a hýbe se (a to už mi vadilo). Tím totiž Chucky ztratil na své děsivosti. Pokaždé, když se objevil na scéně, myslel jsem spíše na to, jak dobře ten trik udělali, než na to – ty vole, to by mě fakt vyděsilo. Chucky tu je tak jen obyčejnou animáckou panenkou, která sice sem tam někoho zabije, ale vůbec jsem z něj neměl ten respekt, jako v jedničce, kde když se najednou pohnul, cítil jsem se nepříjemně. Tady to působilo trochu komicky. Detailní záběry na pohybujícího se Chuckyho fungují v pětce a šetce, které mají komediální nádech a kde je Chucky alfou a omegou, tady tomu ještě není, a tak je tento fakt spíše na škodu, než k užitku. Scénář je navíc hodně slabý a dost často průhledný, během 10-15 minut jsem dokázal odhadnout celý děj a každá další uplynulá minuta filmu mé domněnce jen dávala za pravdu. Kdybych měl vyjmenovat trojici nejhorších sequelů, Child´s play 2 by tam určitě patřila. Hodnocení nad odpad částečně i za hlavně seriálovou herečku Christine Elise, kterou ve filmu vidíme málokdy a kterou jsem si zamiloval již od dob Beverly Hills 902 10. 1.5* ()

SOLOM.

Celkem povedené pokračování. Chucky se ani zde s nikým nesere a i když mu trvá trochu déle, než se rozehřeje na provozní teplotu, je na co se dívat. Opět zde máme šanci slyšet několik trefných hlášek, které jsou hlavní ozdobou této dlouhé série. Panenka je tentokrát mnohem agresivnější a svým způsobem i více krvelačnější. Už se nespokojí jen se zabíjením ze zálohy, ale chce vám vidět pěkně do ksichtu. Jistě děj je místy zbytečně moc vláčný a není z něj cítit už taková hustější atmosféra jako tomu bylo v jedničce. Já jsem byl docela spokojený a i proto dám nadprůměrné hodnocení. 70%. ()