poster

O hruškách ušatkách a jablíčku parohátku (TV film)

Pohádka

Československo, 1979, 41 min

 • LadyPupu
  ***

  "Já jsem z těch medikamentů takový načisto popletený, Výsosti." Já jsem tedy taky načisto popletená, že se koukám na klasickou studiovku mého dětství, kde Potměšil dělá "kšc" na nakreslenou kočku na papundeklových kulisách a docela se u toho bavím. I když ta Kořínková v těch šatech vypadá jak šlehačkovej dort...(28.2.2016)

 • jakoby
  ***

  Lenka Korinkova byla uplne k sezrani. Vesele a prijemne , hrave a sladke,(8.8.2012)

 • Paity
  **

  Opravdu plodné období na pohádky, ten přelom 70. a 80. let, ale ne všechno co vzniklo bylo zákonitě super. Důkazem toho je tahle pohádka.(19.6.2013)

 • otík
  ***

  Veselá a radostná pohádka s příjemným hereckým obsazením ve studiových kreslených kulisách. Asi jedna z nejtypičtějších starších televizních pohádek na nedělní poobědovou siestu, u které si buď můžete vychutnat příjemnou pohádku nebo u ní s klidem usnout. Mladý chasník Kuba se stále nemůže rozhodnout pro veselku s Amálkou a chce ještě nějaký čas zkoušet štěstí ve světě. Potká dědečka s kouzelným jablíčkem, po jehož snězení narostou parohy, vytrestá princeznu za její marnivost, pobyde si nějaký čas v zámecké šatlavě, aby nakonec zjistil, že to pravé štěstí najde jen a jen u Amálky. Hudba: Otmar Mácha(30.6.2009)

 • pytlik...
  ****

  Šveci Kubovi poctivé řemeslo nevoní, míří výš, chtěl by mít hodně peněz, nic nedá na Amálčina slova, ať radši poctivě maká od nevidím do nevidím... A proto je po zásluze potrestán. Zmoudřele pak odvrhne svoje sny a ještě se rád vrací k verpánku. Amálka mu tím pádem padá do náruče, neboť poctivý švec je lepší než nějaký zbohatlík. Ideově tedy na jedničku.(12.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace