O hruškách ušatkách a jablíčku parohátku (TV film)

Pohádka

Československo, 1979, 41 min

V této pohádce sníte hrušku a narostou vám uši. Sníte jablko a narostou vám parohy. Parohy vám může nasadit taky vaše "stará". O tom ale tahle pohádka nevypráví. Osvědčený pohádkový příběh s osvědčenými herci. Klady: doba vzniku pohádky přála "papundeklovým" pohádkám, herecké obsazení, adekvátní herecké výkony, pohádková atmosféra vyprávění, řemeslně dobře natočeno. Zápory: slabší příběh, nesympatická princezna, málo silných momentů, rychle zapomenutelné. Mé hodnocení: 60%(15.2.2013)

"Já jsem z těch medikamentů takový načisto popletený, Výsosti." Já jsem tedy taky načisto popletená, že se koukám na klasickou studiovku mého dětství, kde Potměšil dělá "kšc" na nakreslenou kočku na papundeklových kulisách a docela se u toho bavím. I když ta Kořínková v těch šatech vypadá jak šlehačkovej dort...(28.2.2016)

Než začala být velká ušiska trendem, protože taková mají elfové (a každý slušný králík a osel), byl to problém, který bylo nutno odčarovat. A teď si představte, kdyby se polibkem z pravé lásky těch uší chtěli zbavit v Pánovi prstenů.(25.6.2012)

Veselá a radostná pohádka s příjemným hereckým obsazením ve studiových kreslených kulisách. Asi jedna z nejtypičtějších starších televizních pohádek na nedělní poobědovou siestu, u které si buď můžete vychutnat příjemnou pohádku nebo u ní s klidem usnout. Mladý chasník Kuba se stále nemůže rozhodnout pro veselku s Amálkou a chce ještě nějaký čas zkoušet štěstí ve světě. Potká dědečka s kouzelným jablíčkem, po jehož snězení narostou parohy, vytrestá princeznu za její marnivost, pobyde si nějaký čas v zámecké šatlavě, aby nakonec zjistil, že to pravé štěstí najde jen a jen u Amálky. Hudba: Otmar Mácha(30.6.2009)

Veselá a trochu ulítlá televizní pohádka, natočena v typických kulisách sedmdestátých - osmdesátých let.(28.2.2016)