poster

O hruškách ušatkách a jablíčku parohátku (TV film)

Pohádka

Československo, 1979, 41 min

 • otík
  ***

  Veselá a radostná pohádka s příjemným hereckým obsazením ve studiových kreslených kulisách. Asi jedna z nejtypičtějších starších televizních pohádek na nedělní poobědovou siestu, u které si buď můžete vychutnat příjemnou pohádku nebo u ní s klidem usnout. Mladý chasník Kuba se stále nemůže rozhodnout pro veselku s Amálkou a chce ještě nějaký čas zkoušet štěstí ve světě. Potká dědečka s kouzelným jablíčkem, po jehož snězení narostou parohy, vytrestá princeznu za její marnivost, pobyde si nějaký čas v zámecké šatlavě, aby nakonec zjistil, že to pravé štěstí najde jen a jen u Amálky. Hudba: Otmar Mácha(30.6.2009)

 • mchnk
  ****

  Výborná pohádka, za minimum nákladů, kterých by dnes mohlo vzniknout desítky. Každopádně každému je jasné, že je to dost směšná myšlenka, stejně směšná jako seriály, které dnes vznikají. Tohle v sobě stále mělo formu přirozeného hereckého a filmařského kumštu. Dnes je to záblesk zoufalosti doby a neúprosného trhu, vše co se natočí, se musí prodat, což je nejhorší věc, která se umění může stát. Mimochodem, jedna s nejlepších rolí Lenky Kořínkové.(24.6.2012)

 • pytlik...
  ****

  Šveci Kubovi poctivé řemeslo nevoní, míří výš, chtěl by mít hodně peněz, nic nedá na Amálčina slova, ať radši poctivě maká od nevidím do nevidím... A proto je po zásluze potrestán. Zmoudřele pak odvrhne svoje sny a ještě se rád vrací k verpánku. Amálka mu tím pádem padá do náruče, neboť poctivý švec je lepší než nějaký zbohatlík. Ideově tedy na jedničku.(12.8.2012)

 • topi
  ****

  Veselá a trochu ulítlá televizní pohádka, natočena v typických kulisách sedmdestátých - osmdesátých let.(28.2.2016)

 • Tommassi3
  ***

  "Však on vás ten smích ve vězení přejde !!" ;)(28.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace