Siska

Německo, 1998, 91x60 min

Peter Kremer, Werner Schnitzer, Matthias Freihof, Juraj Kukura, Christian Kohlund, Hansa Czypionka, Uwe Ochsenknecht, Sabine Petzl, Marian Lösch (více)

Peter Siska byl právě jmenován šéfem oddělení vražd na mnichovském policejním ředitelství, kde se pokusí navázat na tradici šéfinspektora Derricka, který mistrovsky řešil složité případy takřka čtvrt století. Peter Kremer v roli Petera Sisky je rázný sympaťák nenápadné elegance, nepodléhající módě. Po boku mu stojí dva ostřílení seriáloví policisté Werner Schnitzer jako inspektor Jacob Hahne a Matthias Freihof jako detektiv Lorenz Wiegand. Vytvořili spolu skvělé trio, jež si rychle získalo srdce televizních diváků. V první epizodě se seznámíte se životními osudy a charaktery všech tří hlavních hrdinů seriálu. Siska nastupuje na místo velitele mordparty a od samého začátku je zřejmé, že používá značně osobité vyšetřovací metody a je připraven je na novém působišti okamžitě začít uplatňovat. Napínavé příběhy pátrání po mnichovských vrazích se samozřejmě neobejdou bez tvrdých ran, rychlých honiček a pořádné dávky napětí. (oficiální text distributora)

lekr odpad!

Další stupidní výtvor německé produkce.....jakoby těch kriminálek furt na jedno brdo nebylo dost.... ()

pufina

Jako mladší jsem tomu řikala Šiška, sice nijak vyjímečný seriál, ale atmosféra je tam dobře vykreslená. Radši se ale podívám na Kobru 11 nebo na Rexe než na Šišku.. ()

Skuby47

Všechny německé seriály mají nevýhodu, že pokud si nevypůjčí herce odněkud zvenku, tak mají smůlu. Nevzpomínám si, že by kromě Horsta Buchholze měli Němci někdy charismatického pohledného sympaťáka, který by si získal diváky. Krimipříběhy v tomto seriálu nejsou o nic horší než v mnohých jiných detektivních seriálech, snad jen jsou takové všední bez výbušných efektů a divokých honiček a řeší se stejnými i když na dnešní dobu rozvleklými vyšetřovacími postupy. Není to žádná bomba, ale do odpoledního vysílacího času se docela hodí. Vadí mi herecké obsazení tuctovými nevýraznými a nezajímavými typy, takže celý seriál je takový šedivý, chladný, bez emocí, snadno zapomenutelný. Žádná z postav mi není blízká. Pokud nenarazím v televizi na nic zajímavějšího, tak se občas na některý díl podívám. ()

RonaMidu

tak viděla jsem sice jen jeden díl,(takže hodnotím jenom ten,ne celý seriá)l,ale nebylo to zas tak příšerné,viděla jsem spousty daleko větších hovězin - a to nebyly ani německé :-).....prostě dvě vraždy a hledal se vrah,až se našel,no...... ()

giovanni3

Ne moc zajímavý německý seriál, ale opět co koukám tak každý dává ,,odpad!,, jen proto, že to je seriál z Německa... Dalo se na to podívat a 1z5 si to klidně zaslouží a tu taky dávám.. ()

Jello Biafra odpad!

Jeden z hlavných zástupcov nemeckých "krimi-telenoviel" 90. rokov, je tentoraz o neohrozenom detektívovi, ktorý vyšetruje vraždy v Mníchove. Tento "skvost" vysielala takých 20 rokov dozadu TV Prima a ja som ho občas ako chlapec sledovával. Je to absolútna strata času, hustú krimi atmosféru by ste tu hľadali márne a vo všeobecnosti sa jedná o blbinu pre diváka konzumenta. ()

rozbris

Tohoto plečatého muže s výrazným obočím a charizmem, s madším pomocníkem a starším v kanceláři. Tak tohle má mamka ráda a proto musím dát 1*. Ale po stránce filmové nuda jako skoro většina německých kriminálek. ()

borec999

Lacné, nie príliš dobre zahrané a hlavne s absolútne necharizmatickým hlavným hrdinom. Siska už bola 1 z tých krimináliek, ktoré zaujali len tých najväčších a najskalnejších fanúšikov žánru. Nemci by mali radšej zostať pri Kobre 11... Tam je to aspoň zábava, Siska bola len pekelná nuda. 15% ()

Paity odpad!

Pro tohle je odpad ještě málo, skoro by se mi tomu chtělo dát "dvojitý" odpad, ale to nejde. Takže bude Siska nadále v mém hodnocení jen na úrovni ostatního normálního odpadu. Tfuj. ()

Wishkah odpad!

"Šarmantní" Siska je klasickým dílem německých kriminálních seriálů. Vždycky, když sem viděl upoutávku s tím klasickým oslovením, mohl sem se smíchy potrhat. Jak jednou o něm řekla teta :"Co je na něm šarmantního? Vždyť je to němec jak poleno, proti kterému má i Hitler krásný kukuč." ()