Chtěli jenom ukrást zlato a málem vyhráli válku. Po vylodění v Normandii postupují spojenecká vojska francouzským územím a jednomu z průzkumných oddílů velí seržant Velký Joe (Telly Savalas). Členem jeho oddílu je také zkušený voják a bývalý poručík Kelly (Clint Eastwood), jenž se stal obětním beránkem po zpackané vojenské operaci. Ten během výslechu zajatého německého plukovníka zjistí, že v blízké francouzské bance se skrývá obrovské bohatství v podobě 14 000 zlatých prutů, které mají hodnotu několika miliónů dolarů. Má to ale jeden malý háček. Zlatý poklad se totiž ukrývá za nepřátelskou linií. Odhodlaný Kelly se ovšem hodlá zlata zmocnit za každou cenu a pro svůj plán naverbuje tu nejšílenější skupinu vojáků v čele se svérázným tankistou Pošukem (Donald Sutherland). K výpravě se nakonec připojí i seržant Velký Joe a bláznivá cesta za zlatou kořistí může začít... Americký režisér Brian G. Hutton se prosadil především dvěma válečnými filmy, které natočil krátce po sobě. V roce 1968 režíroval slavný snímek Kam orli nelétají s Richardem Burtonem a Clintem Eastwoodem v hlavních rolích. S Clintem Eastwoodem navázal na úspěšnou spolupráci o dva roky později ve válečné komedii Kellyho hrdinové. Tento snímek lze dnes zařadit mezi divácky nejoblíbenější válečné komedie především díky skvělému hereckému obsazení, vtipným hláškám a černému humoru, který vystihuje nesmyslnost války. (Česká televize)

Fiftis

To je jedno, ako sa Clint Eastwood tvári, pravdou je a platí pre všetkých tých Kellyho chlapcov, že sa neboja a vojnu síce berú ako veľkú zábavu, ale inak do toho idú na plno. Stačí si spomenúť na Donalda Sutherlenda v tanku. Opäť filmová perla v čele s Clintom Eastwoodom. Vojnový film o honbe za zlatom pripomína dobrodružnú komédiu. Videl som ju už strááášne dávno, ale pamätám si z nej veľa. A treba poznamenať že veľa dobrého. Nesmiem ešte zabudnúť na ďalšie herecké hviezdy ako hlavne Tellyho Savalasa a Donalda Sutherlanda. Super vojnová zábava. ()

Pepinec

Tak tomu říkám pravý americký sen. Vybarvili se nám hned úderem sedmdesátých let a od té doby to jen marně maskují velkofilmy o národní cti a hrdosti. ()

Big Bear

U tohohle jsem se vážně bavil a to i přes to, že jsem očekával ryze válečný film. Kelly (Eastwood) se náhodou dozví o německém pokladu v jedné z bank ovšem za hranicí území ovládaném spojenci. Poklad navíc hídají tanky. Kelly si od kámoše a správce skladu armádního materiálu (samozřejmě za podíl) nafasuje vše potřebné a do akce i zainteresuje tankovou jednotku shermanů, které velí pošuk Sutherland. Kellyho hrdinové vyrazí, ale osud a zejména americká armáda jim klade do cesty neustálé překážky. Nikdo totiž z velení nepředpokládá pohyb amerických jednotek tak hluboko v Němci okupovaném území a tak na jednotku útočí nejen Němci, ale i americká letadla... Už když do tábora přijel konvoj těžkých náklaďáků včetně pontonových mostů (ač o akci nikdo něměl nikomu říkat) musel jsem se smát. Dalším dobrým fórem bylo rozstřílení amerického jeepu americkou stíhačkou či vyhození posledního nezničeného mostu spojeneckým letounem. Dobrý byl i údiv na velitelství, že z fronty přichází zprávy o průlomu německou obranou... Třešničkou na dortu byl pošuk tankán Sutherland :-) perfektně dabovaný Marcelem Vašinkou. Prostě správná kombinace humoru a akce v kulisách druhé světové o zlatém pokladu v jedné bance a touze jej získat před oficiálním zajištěním pokladu americkou armádou. ()

sheen

Jak lépe oslavit narozeniny (90té) jedné z největších hereckých legend než tímto trhlým filmem. Neskutečně mě bavil Donald Sutherland. A ta westernová scéna jak jdou vyjednávat k tanku za hudby skoro Morriconeho byla jen třešnička :) ()

Stegr

70% - Pěkný válečný film s charizmatickým Clintem Eastwoodem a zábavným Donaldem Sutherlandem v hlavních rolích... ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +Clint Eastwood, Telly Savalas a další, slušná akce, občas úsměvné -má to slabší místa a jako válečný film to funguje o něco méně, postrádá to logiku/// Kapánek mi to připomělo Mrchožrouty. Tento film je elegantně herecky rozehrán a herce si opravdu zamilujete a jako "Eastwoodovka" je tento film velmi vydařený. Kdo čeká válečný film, dostane se mu tak trochu něco jiného, odlehčeného. Trošičku to zabíjí dlouhá stopáž, jinak dobrý./// Celkem 74%/// ()

IQ Tiqe

Mám podobné pocity jako z Tuctu špinavců, je to podobná atmosféra, byť dějově o něčem jiném. "Pár" vojáků se domákne o německém zlatu a vydá se pro něj na vlastní triko, třeba za nepřátelskou linii. Savalas a komický Sutherland (jen tak mimochodem mi připomíná Ukrajince Olega v 2 Broke Girls) dokonalí. Plný počet je možná nadsazený, ale já jsem spokojen. # příběh 8 | hudba 6 | vtip 2 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znovu 8 ()

Anderton

Ono je úplne jedno, do akej doby a kam je tento scenár zasadený, pretože každému je jasné, že ide o western a táto schéma by mohla fungovať bez nejakých väčších zmien aj v roku 2500 na cudzej planéte s mimozemšťanmi. Road movie o jednej ceste za jedným pokladom je zábavná počas celej na prvý pohľad vražednej stopáže a je to najmä zásluhou hercov. Nedá mi ale si rypnúť a podotknúť, že Eastwooda aj Savalasa strká do vrecka energický Sutherland. Problém môže mať niekto s tým, že sa tu ponúka filozofovanie na tému strát na životoch vlastných kamarátov na ceste k cieľu, čiže k materiálnemu obohateniu, ale toto vážne nie je žiaden filozofický traktát a osobne som hlavnú myšlienku filmu vydedukoval zo záverečnej vzájomnej konfrontácie partičky a nemeckého strážcu banky, ale nebudem spoilerovať. A som rád, že film skončil takýmto spôsobom, viac menej striktne pacifistickým. ()

nash.

Stačilo zasadit klasický western do druhé světové války, Eastwoodovi dát místo koltů samopal, přihodit svérázného pošuka s tankem a na světě byla skvělá dobrodružná válečná komedie. Pohodová, zábavná, ulítlá. Navíc byla před dývnými časy prvním filmem, který jsem kdy viděl z videokazety. ()

dopitak

Z pochopitelných důvodů musím stavět k Where eagles dare a v tomto srovnání Kellyho hrdinové propadají. Není to jen tím, že Orli jsou asi nejlepší film, co jsem kdy viděl, je to taky dost žánrem Kellyho hrdinů. V režisérech mám dlouhodobě hokej a tak bez předchozího zařazení k Orlům jsem si podobné prvky (Clint, střih, částečně hudba, docela dost scénář - taky se jedná o šílenou a naprosto nemožnou akci v srdci nepřátelského území) uvědomil zcela spontánně a sám.___Ovšem abych Kellyho hrdiny ocenil jako Orly, musel by film být kratší (chvílema to opravdu byla děsná nuda) právě o ty komediální pasáže, které se mi ve filmu hrubě nelíbily. Jako válečná komedie by to bylo dobré, kdyby to nebylo tak podobné Orlům a nerežíroval to Brian G. Hutton. V téhle podobě, v jaké to je, jenom průměr. ()

Chrustyn

Zábavný, ale zbytečně dlouhý válečný snímek ve stylu "Tuctu špinavců" a jiných podobných filmů, které se v 70. letech těšili velké oblibě. ()

classic

CLINT EASTWOOD,TELLY SAVALAS a DONALD SUTHERLAND v extra zábavnej vojnovej komédie,v ktorej sa vyskytuje veľké množstvo akcie,napätia,ale i honu za zlatými tehličkami v banke,za ktorými sa vydávajú títo traja páni spolu s ďalšími dobrovoľníkmi,ktorí sa podujmú na nebezpečnú cestu,samozrejme ani nevedia ako začnú vďaka svojmu úsiliu meniť chod vojny...Clint Eastwood je v pohode,po Leoneho skúsenostiach mení žáner,kde tomuto borcovi to ide pred kamerou,zároveň je z neho čochvíľa vynikajúci režisér! Perfektný dabing,kde p.Županič vie presne,ako preniesť svoj hlas za jeho,aby to pôsobilo autenticky,sviežo,zaujímavo... ()

marhoul

Zbytečně uštěkané, dialogy v první části přiblble otravné, ale celkově povedená valečná komedie. Donald byl v roli šíleného tankisty nejvíc. Film si ukradl pro sebe. ()

sharky

Clint Eastwood, Telly Savalas a Donald Sutherland nebojují pro čest nebo pro vlast, ale pro 16 miliónů ve zlatých cihlách, což dodává filmu velmi lidský rozměr. Klidně se spojí i s německým velitelem tanku, místy dosahuje film až úrovně parodie na válečné filmy, ale má to šarm i šmrnc, co chtít víc. ()

Flego

Typický americký vojnový film tých čias, bez zbytočného pátosu a hrdinstva. Skupina vojakov na čele s Clintom Eastwoodom chce vykradnúť banku plnú zlatých tehličiek... ()

eraserhead666

Sakra, to byla dost divná komedie. Ale to vědomí, že za druhé světové války Evropu nedrancovali jen náckové a sověti, ale i demokrati přímo z júesej je docela povznášející. Jako ono to není vůbec špatný film, bojové scény jsou fajn, Sutherland vystřihl svou nejlepší roli, Eastwood prostě jen pončo vyměnil za uniformu, ale... Je tu prostě to ale. Co to ale přesně znamená, ale nejsem schopen vyjádřit. ()

špaček421

Jeden z mých oblíbených filmů. Zábava od začátku do konce, skvělí Eastwood, Savalas a Sutherland, a v té době originální (od té doby často kopírovaný) příběh, i když dost nadsazený. Skvělá hudba Lalo Schifrina. ()