Americká romantická komedie vypráví o mrzutém manhattanském zubaři Bertramu Pincusovi (Ricky Gervais), který podstoupí operaci, při níž nečekaně zemře, ale za pár minut znovu ožije. Poté zjistí, že má schopnost, o kterou rozhodně nestál - vidí duchy a může s nimi komunikovat. A co je ještě horší, duchové po něm neustále něco chtějí. Navíc ho jeden z nich, někdejší byznysmen Frank Herlihy (Greg Kinnear), zatáhne do intriky, týkající se jeho ženy Gwen (Téa Leoni). Ta se totiž chce znovu provdat za muže, jehož Frank podezírá z nekalých úmyslů, a díky tomu se všichni zamotají do zábavné leč prekérní situace mezi tímto a oním světem. (HBO Europe)

Pointed

Skvělý námět. Jedna z nejlepších komedií, co jsem viděl, dokonalý "rejpavý" důvtip a britský přízvuk hlavního hrdiny mě vždy dokázal naprosto rozsekat. Mínus hvězdičku za to otřepaný romantický story, kterému se nevyhnete snad v žádné komedii. ()

Kraliczech

Komedie nadprůměrná přiběhem i humorem. Mimochodem, hlavní představitel přeci není žádný sympaťák, tak nevím, proč výběr hlavního hrdiny je pro mnohé negativem :-) ()

Pythonator

Asi nejlepší duchařská komedie. Pokud vám přišlo Město andělů příliš nezáživné a Duch zase příliš blbý, tak je Město duchů to pravé ořechové. Je to velmi milý film, občas i dost vtipný, ale především příjemně a snesitelně romantický i melodramatický. Téa je stále kočka a malá role Kristen Wiig prostě nemá chybu. ()

brkerez

Po nedávnym After Life sem tohle pouštěl s grandiózní obavou, že si dvě hodiny života vyplejtvam na chujovinu, ale dostal sem úplně pohodovou nenáročnou, ale docela svěží, nepřepálenou, lehce romantickou komedii. Rickyho Gervaise tipuju zbytečně drželi na řetězu, protože vlastně moc často nehláškuje, ale když jo, tak je to Gervaise jak vyšitej a prostě to bylo příjemný překvapení, ideální na čtvrteční večer. U scény kdy Rickymu vysvětlujou, že možná, fakt móóóžná, při jeho operaci mohla nastat nějaká komplikace, sem po dlouhý době nahlas řval smíchy. ()

doughnut

Nejlepší romantická komedie letošního roku - tou je pro mě tento snímek jednak díky originálnímu námětu a pojetí a také díky vynikajícímu a inteligentnímu humoru. K tomu velmi dobré herecké výkony, krásná Téa Leoni - co víc si od filmu tohoto žánru přát? ()

kanei

Britský humor v americkém filmu. Asi se nechytá na britské seriály, ale za zhlédnutí určitě stojí. Pokud k tomu umíte rozumě anglicky, určitě si užijete šílené rozhovory. Jinak jde o příjemný film pro nenáročného diváka. ()

mic2.cz

Romantická komedie, která rozhodně neurazí. I když se bojíte zubaře, tohle byste si neměli nechat ujít. Ricky Gervais se zhostil role perfektně a i další herci se snaží bavit celých 100 minut. Nebýt toho, na můj vkust až moc sentimentálního konce, dal by se tento kousek považovat za 5-ti * komedii ;-) ()

aulikd

No myslel jsem si že to bud celkem blbost ale byl jsem mile překvapen. Nebylo to tak špatné, dokonce jsem se i několikrát zasmál. Prostě se mi to líbilo, pro mě o to víc že je to v nY který miluju. Myslím že celkem skvělá odechovka na příjemný večer s nekým blízkým. Hlavního herce jsem viděl poprvé a nebyl vůbec špatný, a Tea je pořád krásná. ()

dogzila

Všetko dobré a kvalitné v tomto filme sa roztopilo v romantike , ktorá prenikla do všetkých pórov a preto si myslím , že tento snímok nie je určite komédia a v žiadnom prípade fantasy ( veď the ghost nie je fantasy tak teda akože E ). Nič proti citom , hurá na ne , ale viac ako 3* nevazmožno dať-všetko vo filme tu už bolo, až na ... vlastne neviem čo nového - aha zubár ktorý má city :-) . Britský prízvuk s ofinou a špičákmi = ja neviem soft H. Lecter ? ()

Bloodrayne

místama hluchý, nedávající vůbec smysl, velmi nudný... nejvíce jsem trpěla u scény kdy se Bertram Pincus poprvé dohaduje se sestrou, co se stalo při prohlídce... to je furt: co? co? nepřerušujte! ne! co? no to mě zabíjelo! naprosto nudný film... jedna hvězda jen za Téu Leoni...... ()

Vilda

Myslím že tento film si zaslouží trochu více než ***. Já jsem se upřímně bavil a hlavní role s anglickým přízvukem mezi amíky byla opravdu uvěřitelná a zábavná. A protože mám rád duchařské filmy tak pro mě za 75%. ()

jabbo123

Ricky Garvais je klaický představitel suchopádného, zakomplexovaného člověka, který nenávidí všechny ostatní lidi. Aby bylo klasické šabloně učiněno zadost, musí se samozřejmě v průběhu filmu zcela proměnit. K tomu mu dopomáchá další známá hollywoodská šablona a tou je romantický vztah s osobou, ke kterému byl donucen proti své vůli, ale časem se samozřejmě vztah k ní stává skutečným. A to všechno než přijde další neoddělitelná šablona a to je fakt, že ona druhá polovička zjistí že jí Bertram (hlavní postava) něco tají a že mu nemůže už věřit. No a protože je Ghost Town především romantickým filmem, nakonec ji samozřejmě dokáže, že on je ten praví. Musím říct, že takhle čistý kopírák jsem už dlouho neviděl, což většinou u romantických filmů zase tolik nevadí, protože tohle jsou asi přesně ty schémata, která chtějí diváci vidět stále dokola a dokola. Problém je, že kvalita filmu se potom odvijí nikoli ze struktury příběhu, ale z originality zpracování a sofistiky scénáře, případně, pokud jde o komedii - z kvality humoru. A ani jedna složka není v Ghost Townu nijak zajímavá. Fakt, že se ve snímku vyskytují duchové je v tomto případě úplně plochý, zapomeňte na duchařskou story, tohle je naprosto čistá romantika. Potenciál nadpřirozena je naprosto nevyužitý a až na jeden fór, který s interakcí ducha a člověka souvisí, je z tohoto hlediska film prázdný. Kdyby měl Bertram místo ducha ukryté sluchátko a mikrofon, mělo by to úplně stejný efekt. Duchové jako takový nehrajou ve filmu žádnou roly. Humor je suchý a opravdu jsem se smál asi dvakrát za celý film. Příběh je prvoplánový, schematický a nudný. 4/10 ()

Kyberswat

chytré, vtipné, zábavné. moc se mi to líbilo ! není to prvoplánová romanťárna, ale je to příjemný příběh, trochu na styl "Lepší už to nebude" ()

m.gunzel

Komedie?Marně přemýšlím kolikrát jsem se u filmu zasmál,že by ani jednou.A o romantice nemůže být ani řeč.Naprosto zbytečný a nudný film s nesympatickým hlavním představitelem. ()