Johnny.ARN

Veľmi predvídateľne. Inak to má ale všetko, čo by taká poriadne sci-fi road movie mala mať. Skvelých hercov, rozumnú minutáž, pútavý dej a veci na zamyslenie sa. 3 z 5 ()

Lachtaan

Absolutní feel good komedie spojená s road-movie, žánrem skoro vymřelým a slabě frekventovaným, přitom mnou tak vyhledávaným. Skvělé obsazení, fantasmagorická, ale výborně vystavěná zápletka a množství bizarně promyšlených vtípků posloužily jako ingredience k snímku, na který bych se nebál za pár let mrknout znovu. ()

uhlajz

Příjemný snímek s velmi zajímavým námětem, který je navíc velice poučný. Člověk si u něj uvědomí spoustu věcí, které běžně pouští proplout kolem a málokdy se nad nimi zamyslí. Škoda jen, že vyústění filmu je dost předvídatelné hned od začátku, jinak by to bylo jasných 5 hvězdiček... ()

danoo

Nápadité, vtipné a neuveriteľne pozitívne dielko o hľadaní životnej cesty skrývajúcej sa za maskami vonkajších fenoménov ponúka kultivovanú zábavu a veľa podnetných nápadov, myšlienok. Jedinou škvrnou tak ostáva výber hlavnej postavy. James Marsden je so svojím žuvačkovým úsmevom priehľadný a slabučký ako celofán. ()

T-pack

Hledání odpovědi na neexistující dálnici 60? Perfektní nápad záměrně naprosto bizarní. Skvělý nápad na mytologickou postavu O. W. Granta. Perfektní lehký, přesto docela hluboký film s charizmatickými herci (i z Návratu do budoucnosti). ()

Thommie

Kluk si vysní blondýnku na bilboardu a dostane ji! Bezva :D úžasný film, dokonale pospojovaná myšlenka, skvěle ukázaná váha zásad i vlastní osobnosti, i důležitost cílů a snů. ()

lennyd

Dávejte si pozor, co si přejete. Nikdy nevíte, jestli vaše přání neuslyší O.W.Grant, a - svým způsobem - jej i nesplní. Tak jak se to stalo Neilovi, když se rozhodoval zda má poslechnout otce a studovat na právnické univerzitě, a nebo poslechnout své srdce, a malovat. Aniž by věděl jak, ocitne se na cestě po neexistující dálnici č. 60, aby doručil malý balíček do zapomenutého městečka, a možná našel i odpověď na všechny své otázky ... DVD s tímto filmem mi doma leželo drahně let, a nějak mne vůbec nelákalo se na film podívat. Další road movie, říkal jsem si, nebylo jich už dost? Někdo jede odněkud někam a přitom zažívá rádobyvtipné události (přičemž se mi ještě nestalo, abych na nějaké podobné cestě něco vtipného zažil). Jenže Interstate 60 je úplně jiný - hodně mi připomínal Burtonovu Velkou rybu. Neil se na své cestě setkává s tak výstředními postavičkami, které mají k Burtonovu obrovi velmi blízko - ať už jde o dívku, která chce zažít nejlepší sex svého života, město plné právníků nebo obchodního cestujícího, který nesnáší lži (Chris Cooper). Jediné co bych filmu mohl vytknout (kdybych fakt něco chtěl najít) je snad jedině obsazení hlavní role - James Marsden mi nikdy moc neseděl, a ani tady mne úplně nepřesvědčil. Ale to mi rozhodně nezabrání dát filmu plný počet... ()

neoBlast

Nechápu proč se někteří lidé sjíždějí za pomoci různých substancí a zakázaných látek, vždyť přece existuje toliko podivných snímků, které vás "zhulí" do němoty - a nemusí u toho být Harold s Kumarem či Dave Bowman. Pochopili jste správně Interstate 60 je jednou z těchto opičáren. Totální dadaistické zvěrzstvo a hodně ujetá vážná parodie na evropské pohádky, která smrdí radostí z kreativní tvorby. 75 % ()

Pavlínka9

Souhlasím s komentáři uživatele Drirr a Djkoma. Ten film je opravdu hodně o poznání a je super, když v člověku hodně zanechá - to znamená, že ten čas byl využit správně a člověk si z něj vzal to, co měl ;) Všem vřele doporučuji :) ()

hroubek

Znovu jsem si tento snímek zopakoval a opět mě vykouzlil úsměv na tváři. Dálnice 60 se tváří zpočátku jako obyčejnější a lehce šílená komedie. Naštěstí má v sobě mnohem více. Ať už jde o životní pravdy, otázku nevyhnutelnosti, váhu rozhodnutí a vybírání si vlastní cesty. Všechny tyto věci jsou do příběhu krásně zaobaleny a jsou nám dávkovány přesně v tom správném poměru. Film má skvělou feel good atmosféru, dobré tempo, velkou originalitu a krásné morální poselství. Režisér a scénárista Bob Gale vytvořil parádní road movie, která šlape od začátku až do konce a i po letech dokáže velmi příjemně překvapit, pobavit a dojmout. Film by byl poloviční bez skvělých herců. James Marsden je zde velmi dobrý a hlavního hrdinu zahrál velmi dobře. Gary Oldman si svůj part užívá a je na něm vidět, že mu ta role sedla. Osobně mi velkou radost udělali herci v cameo roličkách a to ať už jde o Chrise Coopera, Kurta Russella nebo naši oblíbenou dvojici z Návratu do budoucnosti Michael J. Foxe a Christophera Lloyda. Dálnice 60 je výborná feel good podívaná a pokud jste jí ještě neviděli, tak jí musíte dát šanci. ()

dANo

Taký nenápadný a taký skvelý film som už dávno nevidel, takže nemám problém so 100% hodnotením. Už na začiatku som bol dokonale vtiahnutý do deja a neuveriteľne som si obľúbil postavu Garyho Oldmana - O.W. Granta. (Scénka s Michaelom J. Foxom je krásne vtipná a výstižná pre celý film.:) Takže ďalšie sledovanie postáv, postavičiek a ich príbehov ma doslova bavilo a vytešoval som sa z každej pointy. Na záver už len spomeniem, že vôbec nechápem, prečo sa tento film nedostal do širšej distribúcie, a že je to v podstate takmer neznámy titul. ()

Všivák

Hodně filozofický film, trochu morálky a poučení nakonec. Některé momenty jsou opravdu trefné a vtipné. Kurta Russella mám prostě rád. Akorát ta výprava je občas taková televizní. ()

Brandon

Ncheat si plsét havlu mžůe být i zavába. I60 to jde skvěle. Dnes viděno po druhé, už se těším na po třetí, po čtvrté..... Jeden z nejpozitivnějšich filmů co znám. ()

sskrblik

Interstate 60 je road movie "pohádka", která se podobá Burtonově Velké Rybě. Já viděl více společných rysů, které dokazují vzájemnou inspiraci obou příběhů. Nápaditý a veselý scénář ověnčený řadou zábavných momentů je dokonalou ukázkou bujné fantazie autorů. Spojitost absurdních událostí a četných ponaučení tak dává dohromady film, na který se nejenom dobře dívá, ale i velice působivě baví. Nevěděl jsem na co budu koukat (nečetl jsem o čem film je), ale jsem nakonec příjemně překvapený a spokojený. Odvážím si tvrdit, že Interstate splňuje přesně to co i Big Fish. Takže výsledný duel by byl z mého pohledu vyrovnaný. ()

Unnamed

Ujetý snímek ideální na odreagování, má však v sobě i něco hlubšího. Není to sice film roku, ale co s tím, když se člověk baví a ještě ho to donutí zamyslet se nad životem. Solidní 4*. ()

venalce

Pokud máte to štěstí a náhodou se k tomuhle filmu dostanete, neváhejte! Ne náhodou má tak vysoké hodnocení. Je to veskrze pozitivně naladěný film o otázkách a odpovědích. Ideální pro pošmourné dny a stejně jako "Euphoria" prudce návykové (člověk má chuť si to po dokoukání hned pustit znova). ()