BuryGol

Kolikrát já si už řikal, že se na to kouknu? Kolikrát jsem si řek, že na to kouknu jindy? Mockrát! Jsem blbej, dobře mi tak! Tohle je jeden z nejpropracovanějších filmů co jsem kdy viděl. Geniální příbeh, výborní herci (hlavně Gary Oldman, James Mardsen a kočička Amy Smart), super scény, myšlenka...neuvěřitelný! Když už jsem si myslel, že mě nic nepřekvapí, Bob Gale mě zase a znova vyved z omylu. A navíc se mu podařilo namíchat filmovej koktejl z komedie, dramatu, akčňáku, slaďáku a mystery. Život je plnej náhod, plnej setkání co vzešly z náhody, sebemenší změna dokáže život obrátit naruby. Víme, co vlastně od života chceme? Co takhle si to přát? Třeba od O.W. Granta? Hehe. Ale tu Euforii bych hrozně rád zkusil, kdybych ovšem neskončil jako uklízeč. Každej někde žije svý, ač někdy ujetý životy. Teď bych měl i já jít žít ten svůj! ()

Pecival

Velmi originální počin, navíc s poměrně luxusním obsazením. Hlavní hrdina nebyl žádný looser (plus bod), naháněl Amy Smar (plus bod) a skundoval mu k tomu např. hutně se šklebící Gary Oldman (další plus bod). Trochu mě zklamalo, že tam Amy byla spíše jenom ke konci, ale co už. Jinak nemůžu říct, že bych se nějak extra smál (ikdyž pár hodně humorných scén tu určitě je), ale celkově jsem měl při sledování přijemný pocit, zvlášt díky zajímavému příběhu. Samozřejmě některé věci musíte přijmout tak jak jsou: Jako třeba, že se nás scénáristi snaží přesvědčit, že synáčci prachatých fotříků odmítaj naleštěná báva a místo mejdanů makaj ve skladu... :) ()

BloodMax

Musím říct, že Bob Gale opravdu zabodoval! :) Ačkoli film na to nevypadá je tu hned několik známých herců...moc se mi líbila role G. Oldmana a CH. Coopera... samozřejmě i další herci mě potěšili... :) Je to zajímavá komedie, která pobaví, ale zároveň dává prostor na přemýšlení...asi bych se vydal po stejné dálnici, protože člověk nikdy neví kam dojede a co se mu přihodí...některé zastávky Neila...ať už chtěné či vynucené mě opravdu dostaly... skvělý Chris Cooper si zahrál ve filmu jen chvíli, ale dojem zanechal veliký...hlavně u té benzinové pumpy nebo v soudní síni, když své okolí děsil svými náložemi... :D Hudba i prostředí dělá své...musím dát 100 % a jdu se zase dívat... :) ()

venca163

Tyvogy, a já jsem se těšil na wannabe kovboje a tlustý dědky s bílym plnovousem u kulečníku někde v zaplivanym motorestu, kde se začnou mlátit skleněnejma čtvrtinkama od piva po hlavě. Holt si každej pod pojmem 'road movie' představujeme něco jinýho. Navíc James Marsden, sorry, strašně přehrával (teď se mračim = to jako že se zlobim...teď zvedam obočí = to jako že jsem překvapenej...). Příběh 'poznej sám sebe' mi z podstaty nevadí, ale tohle bylo strašně okatý. Celkově neurazí, zkouknout se to dá v pohodě a člověk se ani úplně nenudí, ale nic extra nepřinese a znova to asi vidět nemusim. Za zmínku ještě stojí, že jsem nejdřív stáhnul všechny titulky k Bezstarostný jízdě a žádný neseděly, až pak jsem zjistil, že stahuju titulky ke špatnýmu filmu. To asi svědčí o tom, co jsem chtěl vidět. (65%) ()

Masrii

Odpočinková komedie, na které se mi obzvlášť líbí, že se nevěnuje nějakým 100x obehraným tématům, ale vymýšlí novou postavu O. W. Granta. Přináší to originalitu a musím uznat, že jsem se místy i zasmál, zejména když si vzpomenu na město právníků, navzájem se žalujících. Je sice pravda, že z filmu nejspíš nebudu mít nějak silný zážitek, ale na druhou stranu, když se ptám co této oddechovce vytknout, nic mě nenapadá. 90% ()

sedm.1

Film,o kterém se dá jen těžko něco napsat,Interstate 60 se musí zkrátka vidět a já ho i vřele doporučuji.Je totiž sakra originální a dost se vymykající běžné produkci.Nenásilný styl vyprávění,spousta výborných herců,milé překvapení,které však myslím bude i spoustu lidí nudit,ovšem to je jen jejich chyba,neboť tak přijdou o úsměvný pohodový příběh,který skutečně potěší. ()

ZkuKol

Sniměk co potěší. V málokterém snímku je schováno tolik pozivního feelingu jako v Is60. Láska, moudra, cukr i humor jsou dávkovány s rozvahou a je jen škoda, že se snímek nedočkal většího komerčního úspěchu. ()

BMAJTZ

Porovnal bych to s Back to the future a jako fantasy komedie u me stoji toto dilo jednoznacne hodne a to hodne vysoko. Hodne za to muze Christopher Lloyd ktereho jsem si nejak oblibil. ()

G.W.Bush

Jedna nadržená slečna, černá srdce, město právníků, eufórie, ctitel práva, jedlík a do toho zlatá rybka s červeným motýlkem a dýmkou. Kdo by odolal. ()

slovan1

Zdá se mi, že tyhlety road-movie dopadnou vždycky nad má očekávaní. Dálnice 60 není vyjímkou. Dlouho jsem neviděl film, který by byl tak ucelený a skvělé poskládaný do takovéhoto skvostu. Člověk žasne nad lidmi, příběhy a možnostmi, které se dají zažít na I 60. Myslím, že bych nebyl sám, kdo by se někdy po tehle cestě chtěl projet. Herecké výkony parádní. James Marsden, jako méně známy herec zahrál skvěle. Gary Oldman jako O. W Grant asi nenahraditelný. Ten si zde užíval a dokonale vystihl svou postavu. V menších rolich Christopher Lloyd a Amy Smart také postavy, které jim perfektně pasovaly. Jde o film, který zobrazuje příběh o tom, jak se hledají odpovědí a dále o tom, že ne vše je takové, jak se na první pohled může zdát. Vždy může být vše jinak, vše má několik svých možností a odpovědí... ()

fruitbueno

Jsem asi už těžce pošahaná oborem, který studuju, ale kdo četl Komenského Labyrint světa, nemůže si při tomto filmu na nebožtíka Ámose nevzpomenout... Road movie tak milá, hodná, laskavá, která se nápadně podobá příslovečnému mravenčímu pohybu made by naším spisovatelem... James marsden byl roztomilý, konečně film, ve kterém mi nějak výrazněji nevadí. Ten film byl zlatý, hodný, milý, vtipný, veselý, lehce šílený. Jsem nadšená! ()

Maynard.

Když to vezmu pěkně od začátku, tak hned Michael J.Fox naznačil a předvedl, že se nebude jednat o jen tak obyčejný film, nýbrž o film, ve kterém se to doslova hemží výbornými hereckými výkony. To následně předvádí všichni, až na Jamese Marsdena, který má k herectví daleko asi jako já k ruské literatuře 18.století :o). Fantastická bratranecká dvojka v podání Christophera Lloyda a především Gary Oldmena opravdu baví, a baví úplně celý film. A když náhodou není na plátně ani jeden z těchto vypečenců, tak bere pevně otěže do svých rukou Chris Cooper. Celý film je vskutku dosti netypický, naučný a vtipný, no a v tom vězí jeho údernost a síla :o). Velká škoda, že se jedná o režisérův jediný filmový počin. No a chlapi, kdo z Vás by si nedal říct od takto náruživé stopařky? :o). Díky moc za doporučení uživatelce fruitbueno. A jestli bych mohl mít závěrem taky nějaký přání, tak určitě ještě někdy vidět tento kousek. Jinak se do mých přání Gary trefil úplně přesně... 12 big macků k obědu ale rohodně nezávidím :o)) ()

OughJay

Interstate 60 je první film, u který vidim v kolonce žánrů Road movie. On to ten film má vlastně i v názvu a není to daleko od pravdy. Jen bych k těm žánrům přiřadil ještě fantasy. Není to uplně v tom pravym slova smyslu. Dost mi tenhle film připomněl třeba Velkou rybu, akorát tady je to skutečná realita, jenom jakási paralelní a zvláštní, kdežto tam to byl čistě fantastickej a vymyšlenej svět. No ubíhalo to fakt svižně a příjemně, obzvlášť když jsem se půl filmu těšil na Amy Smart... :)) Potěšily mě camea Kurta Russella a Christophera Lloyda. Gary Oldman je figurka sama o sobě a stejně jako Johnny Depp snad umí zahrát všechno.No a znova ke zmínce o Amy Smart - on je to tak celkově film pro teenagery dá se říct. Vážnější problémy, který jsem s filmem měl, se ale kupodivu netýkaly logiky. Šlo mi spíš o ne příliš charismatickýho herce v hlavní roli. Ten kluk je sympaťák, ale hereckýho talentu podle mě moc nepobral. Taky hudba mohla bejt do takovýhleho cestovatelskýho filmu zvolená líp. Nejvíc mě ale na tomhle filmu mrzel konec. Stal se strašně rychle a mně se z těhle fantasy světů odchází fakt těžce... :) ()

MiaMoonlight

Přehodnocení. Za pět. To prostě nejde. Ta myšlenka mě uchvátila, zároveň je to opravdu komedie a za třetí je to velmi chytrý film. Vždyť poukazuje i na takovou myšlenku anarchie, na vyjadřování člověka, na všechny možnosti a na to, že ke svému osudu si můžeme dojít spoustou cest. ()

netahlo

Naprosto perfektni! Videl jsem to jednou pozde v noci po navratu z lokalu a dokonale jsem u toho vystrizlivel. Skveli herci, skvely namet, scenar, rezie ... jedno z nejprijemnejsich filmovych prekvapeni meho zivota a rozhodne jeden z nejvic nedocenenych filmu. ()

Forsberg11

Miestami vtipná, miestami poučná, prachom zapadnutá záležitosť s grotesknými postavičkami a čudesnými udalosťami. Takýchto filmov sa veľa nevidí, takže som rád za každý jeden pokus. V určitých momentoch mi to dokonca vzdialene prípomínalo Twin Peaks, s tou až mysterióznou a tajomnou atmosférou. Pobavili hlavne epizódne scény v skutočne bizarných mestečkách popri ceste. Pohodový, príjemný filmík na oddych. 65 %!! ()

coscarelli

Hmm, tak to je moc dobrej burgr. Odteraz moja NAJ-magicka,vesela, rozpravkovo hodnotna, myslienkova estrada, nastiepena inteligentnymi , triezvymi odpovedami-vypovedami zvlastnych postaviciek a ktora ubehla rychlejsie ako sa zda , nenudi a rozziari. Jednoduchy krasny pribeh o spravnych rozhodnutiach + OW Grant+ p.Cody. Syte a chutne dielo. ()

Frankie

Báječné road dobrodružství vedoucí k poznání sebe sama a pochopení, že žádná magická koule nám nedá odpovědi na naše otazky, neboť pouze naše rozhodnutí a příběhy psané každým okamžikem, v celém vesmíru mají svůj opodstatněný smysl. Stejně tak jako se životem konsternovaný Neil rozjíždí červeným kabrioletem po zdánlivě neexistující dalnici Interstate 60 s cílem doručit balíček neznámemu adresátovi a zároveň najít odpovědi na svoje otázky, tak i my ostatní plující ve svých osobních korábech v nekonečném moři casu toužíme někdy najít nějaké pojítko, záchranný kruh, aby jsme se nezalkli hořkostí samoty a nepochopením. Neil jedoucí po trase lemované skalnatými horizonty věčnosti postupně proniká do racionálně neuchopitelného microvesmíru, ve kterém se "kdyby" a "možná" můžou "smíchat". V tomto světě, tedy na naší plavbě můžeme kapitulovat v zármutku a podlehnout svodům nekonečného štěstí v imaginarních světech bez zodpovědnosti, ale ztratit tak osobní svobody (městečko Banton, jehož šerif pomocí drogy euphoria poskytuje únik těm, kteří se chtějí "vznášet". Není ale zbabělé nechávat se zavírat do zlatých klecí zapomnění?). Nebo můžeme být svědky varujícího výjevu světa koncentrovaného kariérismu s absurdně bazpáteřní společností (město právníků), který je ale, stejně tak jako vnitřní touha zpřetrhat pouta s realitou a s pomocí drog se unášet harmonií v duši jako to činí obyvatelé městečka Banton, věrným odrazem našich skrýtých přání k ukojení vlastního ega. Jsou tu i bizarní osoby s bizarními motivy, které přicházejí a zase odcházejí, třeba jenom pro to, aby napsali pár usměvných řádek v kronice našeho života. Myslím, že právě ona věc v Neilově balíčku zrcadlí pravou povahu celého filmu. A totiž, že velikost každého dosaženého cíle, ať už je jakýkoliv, je poměřitelná pouze cestou, která k němu vede. PS:Nemůžu si odpustit komentář ke Gerymu Oldmanovi, který je ve své roli jakési personifikace Osudu/průvodce dálnice/kouzelného dědečka/cynického šprýmaře naprosto neodolatelný a já osobně bych se nechal od něj uvrtat do naprosto všeho.:) ()