Slepičí úlet

• Velká Británie Chicken Run (více)

Zatímco ostatní slepice na farmě ďábelských manželů Tweedyových pouze sní o lepším životě, jejich inteligentní družka Ginger spřádá plány, jak odtud uletí! Jenže problém je v tom, že slepice létat nedovedou... Nebo snad ano? Všechny pokusy o útěk končí nezdarem, dokud se na farmě neobjeví kohoutí světák Rocky a nenabídne zlenivělým slepicím letecký výcvik. Zpočátku to jde ztuha, ale stačí chuť spolupracovat, pevná vůle a trocha štěstí a hejno se posledním odvážným pokusem o úlet vrhá vstříc svobodě. Nezapomenutelné postavičky a skvělá animace - to vše v podání Oscarem oceněných tvůrců filmu Wallace & Gromit - jsou zárukou skvělé zábavy pro celou rodinu! (Magic Box)

Xavi6

Pokud tohle dělají opravdové slepice, tak to mě podrž! :D Jako malý jsem změnil postoj vůči nim, ale bylo jasné, že se "naštěstí" nic takového neděje. Jedná se o jeden z mých prvních animáčů a Slepičí úlet může být náležitě hrdý na to, že mezi ně patří. Děj byl sice dobrý, ale ne zas tak moc, takže průměr. ()

Hanes88

Velice povedená animovaná komedie. Hlavní role byly opravdu úsměvné a děj se mi taky hodně líbil. Na pět hvězd to sice nevyšlo, ale i tak je to velice příjemný film. 80%. ()

J*A*M*A*L

Tenhle druh animace zvaný "Gromitovka" není zrovna můj nejoblíbenější, ale tohle i když se mi ta animace moc nezamlouvá líbí. Sice tuhle animaci nemusím, ale mě jde ve filmu o to, abych se nenudil a u Chicken Run jsem se nenudil snad vůbec. Má velká animovaná srdcovka ♥. ()

Reverger

Vzpurné slepice, slepice mají odboje. Úžasná animace, narozdíl od ostatních snímků, žádné počítačem vytvořené prostředí či postavy, strhující děj a...celkově film, u kterého jsem se nenudil. ()

Cong

No, s tímhle hodnocením sem teda od úletu čekal víc, asi je tady většina uživatelů příliš omámená plastelínou :). Potěší pár odkazů pro dospělého diváka, ale je jich málo a samo o sobě to nestačí. Ve srovnání s většinou pixarovek slepice těžce prohrávaj. ()

Pawlisman

Tak tento film bych po 2. vidět skutečně nemusel. Dlouho jsem film odkládal a věděl jsem proč. Shlédnutí naprosto naplnilo mé očekávání. Americký příběh, doplněný komediálními chvilkami a lá typické animáky. No a modelínová animace od Nicka Parka už me zpětně nemá čím překvapit, zvlášť když hlavní "postavy" mi příjdou hodně přehnané a pro mě skutěčně nesympatické. Na Gromiťáckou originalitu a vtipnost to skutečně nemá. 6/10 ()

Oxymoron

Slepičí úlet stál u zrodu novodobých animáků (i když je to po pravdě vlastně plastelíňák, ale to je fuk). Já jsem se k němu dostal BOHUŽEL ale až teď (rok 2008). A bohužel říkám proto, že jsem těch kreslených filmů viděl mezitím tolik, že mi vlastně Slepičí úlet nic nového nemohl nabídnout. Nezastírám, že vidět ho před těmi osmi léty v premiéře, byl bych nadšen. Takhle je to pro mě BOHUŽEL jen další animák v řadě. Ale nápad je to skvělý a zasmějete se u něj taky docela často. Holt moje škoda. ()

majec4

Pekny film, ktory pobavi hlavne dospelych. Na animaciu si treba chvilu zvykat, ale potom je to uz len jedna velka jazda. Urcite jeden z TOP animovanych filmov. ()

nonick1

Další aardmanovská pecka, která se hlásí o svých pět hvězdiček. Kromě nebohých slepic jsem ovšem litoval i farmáře - život s paní Tweedyovou opravdu nemohl být procházkou růžovým sadem :-) ()

filmator

V době, kdy spousta lidí sleduje vývoj počítačové animace a s každým dalším filmem ohromeně jásají, jak je voda, chlupy, textury atd. dokonalejší a dokonalejší, přišel pan Park se svým báječným z větší části plastelínovým filmem (ale animačních technik je zde povíceru). K tomu máme skvělý scénář s příběhem o útěku slepic z drůbeží farmy a "parkovskou" zběsilou finální akcí, jež se dá vystopovat i v jeho krátkých filmech o Wallaci a Gromitovi. Paradoxně si opět mnoho lidí myslelo, že Slepičí úlet patří do rodiny počítačových animáků. ()

laserr

"A máme to! Ehm...co to vlastně je?" "Stroj na koláč. Hodíš dovnitř slepici a vypadne ti koláč." "Jakej koláč?" "Borůfkovej, jakej asi?" "Borůfkovej, ten já nejradši..." "SLEPIČÍ TY IDIOTE!!!" Toto není hláška z filmu. Toto je stručné zhrnutí děje. A přesně tam nastává kámen úrazu. Tak banální příběh prostě nemůže vystačit na celý celovečerní film. Takže chvílemi dost nudí. ()

KoleckoR

Ještě s Wallace & Gromit jsou tohle nejlepší animované filmy ze zahraniční produkce. 10x a více shlédnuté a pokaždé mám namoženou bránici. ()

ViktorEl

Príjemná rodinná rozprávka, ktorá neurazí ani dospelých. Po vizuálnej stránke veľmi pekný zážitok. Podľa mňa je dobrá rozprávka liek na dušu:) 80% ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí