Podivínský student rekonstruuje veterána Plymouth Fury z roku 1958 – ale jakmile sedne za volant, jeho sebevědomí se promění v šílenou bezohlednost. (Netflix)

jefff

Na Christině se mi líbila ta poctivá filmařská práce, zejména co se týče triků. Film má navíc fakt dobrou osmdesátkovou atmosféru a vše co patří ke Kingovi - auta, rock'n'roll, maloměsto i (potrestanou) šikanu. ()

Opsha

Paradoxně mají půl pravdy Martin i Tron. Psychologicky to klape a postavy jednají dost uvěřitelně, ale už tady je jeden menší problém. Tím je hlavní hrdina, připomínající křížence Rimmera a "zvláštního strážníka" Duffyho, přehrávající tragickým způsobem. Největší slabinou je ovšem samotná Christine. Je to sice nádherné fáro, ale chybí jí charisma jiných hororových aut (náklaďák z Duelu, pohřebák z Dead Endu, limuzína z Auta) a vůbec z ní nejde strach. Navíc postrádá jednotící styl zabíjení. Ovšem některé scény jako samooprava, nebo ohořelý návrat do garáže stojí za to. Bohužel zklamala i hudba které je sakra málo, a navíc některé motivy (ten při rozsvěcení světel) si vzal Capentere z vlastního soundtracku k Halloweenu 3. S tím sdílí i potemělou béčkovou atmosféru, ale přece jenom- Halloween 3 má sice hloupější scénář ale je zábavnější. ()

ArdathBay

Výtečná záležitost. Sice je tam pár pih na kráse, ale komu to vadí... Bavil jsem se královsky. Moc se mi líbilo, jak se Kristínka opravila před Arniem (jako oparavdová kočka, co se předvádí). Arnold sice vyspěl, ale... Christine se zachovala jako typická mrcha. Konec je výborný PS " Ještě, že nevznikla 2ka a že půda připravená byla :)) PS2: Kéž by Tarantino své Auto zabiják natočil s takovou lehkostí a grácií jako Carpenter svou Christine. ()

vitekpe

Tenhle film urcite neni zadna katastrofa. Popsal bych to jako "lehci horor pro celou rodinu". Auto ma vztah s tridnim otloukankem (nebo naopak) a jakoby zabiji vsechny jeho nepratele...nevim. Proti takovym peckam jako The Car apod. je tohle strasne slabe, ale na druhou stranu to ma takovou tu teenagerskou komicnost, takze spatne to neni. Pokud vite co cekat. 3+ ()

Han22

Christine mám moc rád. Viděl jsem ji kdysi ještě na videu a přestože to určitě není nejlepší Kingovka, ani Carpentrovka, rozhodně je to výborný film. Carpenter se soustředí spíše než na vraždící auto na hlavního hrdinu a jeho postupná změna z nesmělého otloukánka přes sebevědomého frajera až po absolutního psychopata je výborná. Díky skvělým postavám tak nevadí, že auta si zas tolik neužijeme, ani že film je docela dlouhý. A když už je Christine na scéně, stojí to za to - zlověstná světla, rokenrol padesátých let a pár moc pěkných vražedných scén (hořící auto versus prchající osoba na dálnici), vše završené našlapaným finálem s bagrem. PS: Soundtrack by snesl trošku známější pecky z 50. let. ()

Corpsegrinder

Na to že je to podle Kinga to má slušnou úroveň ale bohužel ten rozpad hlavní postavy je tady kvůli stopáži hodně urychlen takže se z něj stane magor dá se říct během pár minut. Ale to by film musel mít tak 4 hodiny. Jinak ten dvojník Johna Travolty byl šílenej. ()

MareT.

Ono to horror ani pořádně není, ale ten příběh vám nabízí zajimavé postavy tak dostatečně, že to ani nevadí. Herci jsou snesitelní a rukopis Kinga s Carpenterem tak viditelný, že budete spokojení. Moc příjemná podívaná. ()

cmenda

Zajímaví horor jen jsem nepochopil kdo a kdy auto proklel nebo jak se to vlastně stalo .Každopádně auta jsou super a po hudební stránce taky bezva možná by nebylo špatné přidat krev na horor to vypadalo spíš akční film s kouzelným autem. ()

kollis

Vlastně nechápu, proč se z Christine nestala větší klasika. Technicky je to prostě brilantní, vypiplaný kousek s realistickými vizuálními efekty a skvělým soundtrackem. Ten tvoří balanc rock-and-rollových songů a tradičně minimalistický synťákový doprovod dua Carpenter-Howarth. Na teen film je casting sympaticky věrohodný a Kingovo tematizovaní automobilového fetiše je pořád aktuální. ()

Shogin

Hm tak bohužel, ze začátku se to tvářilo velmi nadějně, ale postupně to upadalo a upadalo... atmosféra nulová... když už se i ta psychologie skoro úplně vytratila, tak jsem doufal, že se někde vynoří aspoň náznak toho zmíněného hororu, ale ono nic... Závěr to zazdil úplně... Abych ale jen nekritizoval, tak světelná scéna s hamburgerem aspoň za něco stojí... Každopádně doporučuji sáhnout po předloze, která sice nepatří mezi to nejlepší, co mistr napsal, ale ve srovnání s adaptací je naprosto výborná! ()

Renfield

I když to Christine samozřejmě sluší (ostatně, kdo by si ji dovolil urazit), motiv vraždícího auta mě příliš nezaujal, to John Carpenter už podstatně více, vůbec když film vznikal v jeho nejsilnějších letech. Cítit je to především v nočních scénách, které mají ve spojení s klasicky výbornou hudbou dokonalou atmosféru. Ostatně právě ta je základem veškerého "děsu", krvavých scén se tu totiž nedočkáme, což je docela překvapivé a hlavně nemilé, chybí tu. Každopádně výše zmíněné si v rámci možností vystačí a sílu nejen pod kapotou má. To takový Arnie v podání výborného Keitha Gordona je na tom lépe, role psychopata mu neskutečně sedne a je v ní opravdu uvěřitelný. Za to v jeho přerodu jakoby jedna scéna chyběla, sice to bylo řečeno, ale mám pocit, že ne zrovna dostatečně... vůbec na to, kým se stal. Vedlejší postavy jsou na tom ještě hůře, alespoň některé z nich mohly být rozpracované lépe, hold scénář celkově není silnou stránkou filmu. Naopak takové akční scény, či efekty, jsou úchvatné, ono taky když se v nich prohání krásné auto, které se navíc dokáže samo opravit! 65% ()

Oralfabet

Oproti předloze to líp drží pohromadě (King prostě má ve zvyku zbytečně natahovat, navíc měla kniha docela zvláštní, ne úplně funkční strukturu), ale ty části, co jsem si při čtení užil nejvíc (psychologie postav, poměrně zevrubně popsané vraždy) jsem tady bohužel moc nedostal. Takže nakonec podobně jako kniha prostě jen ucházející záležitost. Herec, co hrál Buddyho vypadal tak na 40. 6/10 ()

molcan2

Bolo celkom zábavne pozerať Christine od Johna Carpentera, ale kniha bola lepšia (viem, že ste už z toho chorý). Ak si chcete pozrieť film, odporúčam vám si najprv prečítať knihu lebo vo filme nie je napríklad Arniho posadnutosť LeBayom alebo vysvetlenie prečo do pekla bolo to auto také zlé. Vo filme boli hrozný herci (hlavne Leighsina postava) a diery v príbehu. Film je zábavne vidieť len vtedy keď vidíte ožívať svoje obľúbene postavy v tejto sotva nazývanej hodnej adaptácie. ()

arthur.22

Christine je hodně, ale opravdu hodně špatný film, ač si dovedu představit, že knižní předloha tak bídná není. K ranní kávě je to ale celkem příjemná společnost, tak jí nebudu kazit hodnocení. ()

Horor Christine se dočká remaku

Horor Christine se dočká remaku

10.06.2021

Režisér a televizní tvůrce Bryan Fuller (Hannibal, Američtí bohové) si chystá svůj celovečerní debut. Místo spekulovaného Star Treku jím však nakonec bude adaptace kultovního hororu Stephena Kinga… (více)