Podivínský student rekonstruuje veterána Plymouth Fury z roku 1958 – ale jakmile sedne za volant, jeho sebevědomí se promění v šílenou bezohlednost. (Netflix)

GodComplex

Stephen King je proste prilisne mainstreamove pako, coz ma na Carpentera, ktery je naopak alternativni bckar negativni efekty. Prvni pulka byla dobra, mysterie generovana inteligentnim autem Christine, ktera zarli na pritelkyne sveho majitele, atraktivni US stredoskolske prostredi, Capenterova hudba. Cim vic se ale blizi konec, tim vic se to zacne utapet v otravne bazine nezazivnosti. "God, I hate rock and roll." 6/10 ()

PKD

Skvělý Carpenter, dle skvělého Kinga. A navrch, se skvělou tradiční Carpenterovskou hudbou. Nejgeniálnější na tomto počinu je to, že i když je to adaptace Kinga, tak tento film je čistokrevnou Carpenterovkou a vůbec to nevadí. Bylo by ovšem velmi zajímavé, jak by vypadala tv verze (např.) od samotného autora. Něco jako Shining z 97. Jj, to ještě pan Král a Tesař, těžce váleli. Hudba 300% Geniální film...geniální kniha. Tož tak. P.s. ten debilní popisek od netflixu je fakt úlet. ()

topi

Na knižní předlohu to nemá ani náhodou. Scénář je hodně upraven a některé věci úplně změněny. Chápu, že do béčkovýho filmu tato úprava byla nutná. Ale že se Carpenter obejde bez kapky krve, to je přece nemyslitelné! Kór u takového formátu, jakým Carpi bezesporu je! A kniha je místy kurevsky krvavá!! Kdybych film viděl před přečtením knihy, asi bych byl spokojen. Ale takhle je to bída a slabší kousek v Carpenterově filmografii. A tak nejlepšími momenty jsou hořící Christina na silnici uprostřed noci a Johnova hudba, která občas pěkně zatepe. ()

salalala

Je to už tři roky, co jsem četl předlohu, tudíž si z ní pamatuju jen fragmenty. Je ale jasné že Carpenter v rámci filmové řeči musel děj hodně zredukovat, což by tak nevadilo. Vadilo mi spíš to, že Arnie se proměnil až příliš rychle a vlastně nebylo jasné proč. Jak už je tu několikrát zmíněno, samotný vůz bohužel nepůsobil vůbec strašidelně a celá Christina má k hororu hodně daleko. Keith Gordon mi navíc připadal, že brutálně přehrával. Postava policisty v podání Harryho Dean Stantona je tu už úplně zbytečná. Na druhou stranu triky vypadají i dneska velmi dobře (zejména samoopravení vozu) a scéna s jedoucím hořícím autem je opravdu povedená a dává ukázku toho, jak by to mohlo vypadat, kdyby se Carpenter víc odvázal. Jak už je režisérovou samozřejmostí, minimalistická hudba je výborná. Navíc tu je mladá Alexandra Paul, plavčice z Baywatch. Nakonec tenhle film neni nic proti ničemu. 60% ()

Vědma

Christine byla sympaťačka a darebačka a film byl zábavný. Knížku jsem nečetla, ale díky zajímavým postavám , jejichž charaktery nebylo ve filmu moc času rozvinout, bych si ji přečetla moc ráda. ()

Trevor

Celkom príjemné prekvapenie v podaní Netflixu keď tento film zaradil do svojej ponuky. Solídne béčko so skvelým vykonom hlavnej postavy majiteľom auta Christine, ktoré ho úplne opantalo. Nemožno však poprieť fakt ži filmu by sa hodil remake natočený v dnešnej dobre ladený v retro štýle 80tych rokov, určite by to dopadlo o poznanie lepšie. ()

BoredSeal

Výborná knížka od Kinga by asi bez škrtů natočit nešla - je v ní kladen důraz na tradičně bohaté Kingovské charaktery, dobovou atmosféru a vztahy mezi lidmi, hlavně přátelství dvou hlavních postav je tam uvěřitelně a pochopitelně vylíčeno. Tvůrci chytře z knihy vzali základní koncept příběhu - vztah kluka k jeho autu v éře dospívání a očesali ho od zbytečností a pro film směšných elementů (žádný zombík na zadním sedadle vtělující se do žijícího člověka). Převzatá kostra sem tam působí komicky. Scénář klade důraz na pár přenesených detailů, jako podělaná deska od auta, sáhnutí do rozkroku při rvačce nebo sled událostí v open-air kině, ale přitom pro ně kvůli odebrání zbytečností není žádné logické zdůvodnění. Postava Charlieho se prostě mění a film to prezentuje jako zlý vliv samotného boje o auto, což je trochu legrační vzhledem k charakteru změn. Film odvypráví co má, divák neznalý předlohy se párkrát podiví, ale úkol je splněn. Carpenter je mistr řemesla a není divu, že Christine je dobře odvedená práce, tradičně vypiplaná vizuální a hudební stránka, nenápadně oslavující zlatá léta amerického designu aut. Ne všichni fanoušci Kinga a Carpentera budou nadšeni - není to Carpenterův autorský film ani dokonalá adaptace - samostatně ale Christine ujde. 3.5 rudé hvězdy. :) ()

Martin741

Dalsi ultramasakrozny horor od rezisera Carpentera /The Thing, Mestecko prokletych/ o starom autaku, ktory vrazdi. Hoci dej je pomaly, rozhodne nie je ospaly, takze divaka urcite neuspi. Naopak, su tu vyborne dialogy, super sceny s autakom a mne osobne sa videla aj hororova atmosfera aj ked Carpenter mal mensi rozpocet /vyhovarat sa v Carpenterovych filmoch na mensi rozhocet je blbost, lebo natocil fajne filmy - Mlha 1980 - aj s mensim rozpoctom/. Herci ako Harry Dean Stanton /Alien/ a vyborna Alexandra paul slapu naplno. I ked vrazdy sli mimo kamery - to je dobre, nejsem upir a nevyzivam sa v potokoch krvi - Carpenter vsak natocil plnohodnotny horor s vybornou hudbou Alana Howartha. 89 % ()

M.i.k.e

první osmdesátková "kingovka",která mě opravdu bavila i přes béčkový scénář a fakt,že to zase není horor.Samotná Christine jako vraždící auto je fajn,ale mnohem lepší než sledovat jak někoho zabijí je sledovat jak dokáže měnit svého majitele,který se celkem rychle stává ze šikanovaného nerda regulérním magorem.Škoda,že takhle fajn nejsou i ostatní a mnohem známější kingovky...70% ()

honajz2

Když mě ty horory o vraždících autech nikdy moc nebraly a evidentně ani Carpenter můj názor nezmění. Protože on horory ale fakt umí, je zde spousta skvělých scén, které to celé dost zachraňují, třeba ta s jedoucím hořícím autem, exploze benzínky, první smrt aj. Jenže pak je tu taky dost vaty nebo scén takřka o ničem, které celý ten film přehnaně natahují na dvě hodiny a mě ta pomalá atmosféra prostě nechytla a tak mě Christine pochopitelně nudila. Dávám to za vinu spíš stopáži, protože ten námět blbý není a Carpenter se snažil jak jen mohl - jen mě to prostě neoslovilo tak, jak mělo. Škoda. Lepší 3* ()

Jino

Béčko se vším všudy. Jen mě mrzí spojení jmen King a Carpenter, ze strany Carpentera to mohlo být lepší, na to že to natočil jen rok po The Thing je to slabota, stěží 60%. ()

cariada

Jedno auto jaksi samo oživne a vraždí toho kdo mu něco udělá. A zároveň totálně paralizuje majitele, který je jím naprosto posedlý. Stejně jako tady Arnie ve škole ten , kterého každý šikanuje, ale s autem je rázem o dvě hlavy větší a může všechno. Docela solidní atmosféra, Já jsem vůbec neměl ponětí, že hlavní postava bude auto, měl jsem za to , že to bude o ženský jo jaké to překvapení. ()

MrPierc

Další naleštěný béčkový kus. John Carpenter umí připravit výbornou atmosféru s malými věcmi. Christine se stane automobilovou milenkou hlavního hrdiny. Být jejím milencem znamená ale určité závazky. Musí jí milovat až za hrob, musí jí rozumět a nesmí mít jinou. Na druhou stranu se mu ona odvděčuje jako osobní strážce a její písty budou bít až do posledního vstřikování. Na život a na smrt. Christine je prostě vášnivá milenka a nedovolí, aby se jí někdo pletl do osobního vztahu. Keith Gordon, jako Arnie, mi velice připomínal mladého Edwarda Nortona. Dokázal se dokonale přeměnit na čistou nenávist. ()

Flaxik

Tady přijíždí...Plymouth Fury, osmiválec, 305 kobyl, z nuly na sto za 7,5 sekundy, sice to malinko chlastalo, ale ten profil...prostě auto s osobností. Není divu, že se do něj zamilujete, zvlášť když jste lokální otloukánek a pro šťabajzny ze školy jste pouze dekorace u vchodu do třídy. V době, kdy ještě internetové porno nebylo k sehnání, nemohli jste si mastit ego na webových diskusích, mohlo se snadno stát, že jste se zamilovali do haldy plechů dostatečně lascívních tvarů. Konečně máte kámošku na život a hlavně na smrt. Výfuk má dostatečně široký, pro protůrování i přiměřeně teplý, takže naplnění vaší lásky nic nebrání. Ou, brání, opravdoví živí lidé... ()

C0r0ner

Místy to byla celkem sranda, Carpenter je samozřejmě mistr efektů, ale protentokrát mi přišla dost přetažená stopáž. Děj se tak bohužel roztáhl na příliš dlouhý čas, který nebyl schopný udržet tempo, i když příběh jako takový se mi líbil. Škoda, ale víc jak tři hvězdy z toho prostě být nemohou. 70% ()

destroy83

Komentář může obsahovat možné SPOILERY. Lehoučce nadprůměrná filmová adaptace Kingovy knihy v podání jednoho z velikánů hororového žánru Johna Carpentera. Ve vlastním příběhu sledujeme dvojici středoškoláků – zakomplexovaného Arniho a správňáckého Dennise. Tato na první pohled nesourodá dvojka řeší ve škole typické teen problémy jako jsou šikana ze strany partičky ostrých hochů, bábovky a auta. Dennis už si zadek vozí a Arnie si i přes nepochopení rodičů pořizuje ošuntělou plechovku Christinu, kterou následně opravuje v nedaleké dílně, jejíž majitel je sympatický jak osina v zadku. Arnimu se povede ze starého vraku udělat nablýskaný poklad. Charismatické auto dodává Arnimu sebevědomí a dříve zakomplexovaný klučina se mění v sebevědomého playboye, pro kterého není problém sbalit největší kost na škole. Tou je dívka Leigh, která dotváří mimo Christiny ústřední trojici příběhu. Každý úspěch však bývá něčím vykoupen. Christina si svého nového majitele usurpuje jen pro sebe a odcizuje jej nejen od nejlepšího přítele Dennise a rodičů, ale následně i od přítelkyně Leigh. Následně ukazuje plechové monstrum svou pravou tvář a začíná se roztáčet kolotoč vražd. Klasický béčkový příběh trpí především neúměrnou stopáží, která obsahuje řadu vláčných pasáží, které s přehledem trhají celkem dobře nastolenou atmosféru. Herecké výkony jsou naopak velmi příjemné, jak u hlavních, tak spousty vedlejších postav. S vraždami se Carpenter moc nevytáhl stejně jako s navozením pocitu strachu, který se u diváka během celé stopáže prakticky nedostavuje, ačkoliv jej námět přímo nabízí. Výsledný dojem je ucházející 80-kové béčko za poctivé tři hvězdy. ()

zette

Film urceny hlavne dospivajici mladezi. Ve svem zanru urcite nedela ostudu ani dnes. Nablyskany veteran umel oslovit. ()

messiah

Carpenteeeer!!! Včera jsem koukal na Carrie (také film podle Kinga) a docela opruz a hlavně obrovský zklamání - film o ničem. Ale tohle je jinší kafe! Carpenter je mistr vypjatejch okamžiků. Zde je vše podtrženo perfektně zvolenou hudbou. Takže třeba když Christina pronásleduje tlouštíka (toho co jí rozmlátil) atmoška by se dala krájet. Christina je jak vzteklej čokl, stejně jako v knize. Majstrštyk kterej u mě začínal od nuly. Málokterej film podle knihy od Kinga, kterou jsem četl, se mi líbí, ale tohle mě dostalo. Knihu jsem žral jednim dechem a nedával tak filmu příliš šancí, ač Carpenter něco znamená...a ono tohle. Bravo mistře. ()

Horor Christine se dočká remaku

Horor Christine se dočká remaku

10.06.2021

Režisér a televizní tvůrce Bryan Fuller (Hannibal, Američtí bohové) si chystá svůj celovečerní debut. Místo spekulovaného Star Treku jím však nakonec bude adaptace kultovního hororu Stephena Kinga… (více)