Podivínský student rekonstruuje veterána Plymouth Fury z roku 1958 – ale jakmile sedne za volant, jeho sebevědomí se promění v šílenou bezohlednost. (Netflix)

mira.l

Tak horor to teda nebyl ani náhodou, mě to spíš připomínalo komiks nebo takovou nějakou "pohádku" pro odrostlejší děti... Kingovu předlohu neznám, tak možná proto mě to nijak moc nezaujalo. V době vzniku možná dobré, dneska už to působí spíš úsměvně. Dvě * hlavně za to auto. ()

Hellknight12

Dnešná prémiéra . Ďalší zaujímavý počin. Ktorý, musím povedať je dobrý, zaujímavý nápad. Na úvod musím povedať, že predlohu som bohužiaľ nečítal. Dnes už je určite veľa filmov o vraždiacich autách ale za mňa je to snáď prvý film čo som videl s týmto nápadom. Myslím si, že na rok 83 v ktorom bol film natočený to bol buď prelomový film čo sa týka nápadu alebo jeden z mála filmov kde vraždia auta. Herecké výkony sú pekne odohrané. Čo sa týka dĺžky filmu, ktorá má 110 min je za mňa natiahnutá. Stačilo by aj 90min. Zas musím povedať, že som sa nenudil. Rozhovory boli vcelku zaujímavé. Film sa snaží hrať na atmosféru, ktorá je za mňa až príliš nevýrazná. Čo sa úprimne čudujem, keďže predlohu pre tento film má S. King na svedomí a režisérskej stoličky sa ujal J. Carpenter. Tento počin majú na svedomí dvaja ľudia čo sa venujú hororu. Teraz nechcem na nich hádzať vinu. Len sa snažím povedať, že ich diela mám rád ale tu aspoň za mňa sa im to nejako nepodarilo. Aj , keď musím uznať, že knihy od S. Kinga sú náročné či už na čítanie alebo na zachytenie atmosféry. Celkové hodnotenie za mňa je 55%. Určite sa tento film oplatí pozrieť bohužiaľ stačí tak raz do roka . ()

Psycho.R

Carpenter vždycky uměl točit filmy a ani Christine nenudí, leč by zkrácení o 15 minut bylo velké plus. Ovšem Christine by se hodila spíše k natočení v 50. letech, ze kterých auto pochází. A možná to byl i režisérský záměr, aby se přiblížil starším hororům. Za mě pohoda, ale do topky to nedám určitě. ()

TommyDiamond

Jelikož jsem četl předlohu od Stephena Kinga, která se mi hodně líbila, tak mě zajímalo jaký asi bude film. Nečekal jsem kdo ví jaký biják, ale musím uznat, že mě film nezklamal. Celkem věrohodně se držel své předlohy, která byla víc děsivá a vylíčila i lépe celý příběh. I tak si ale film zaslouží tři hvězdy ()

Brooks

Na tak brakový námet, prekvapivo seriózny a kvalitný počin. Atmosferický, napínavý, vizuálne podmanivý (scéna s horiacim autom), ovenčený skvelým, elektronickým soundtrackom od Carpentera samotného. Nechýba tu ani scenáristicky brilantne uchopený charakter hlavného antihrdinu, aj keď som sa po celý čas nezbavil pocitu, že ten herecky náročný prerod z tichého mladíka do absolútneho monštra Keith Gordon úplne nezvláda. Jediným problémom tak je, že Christine nedokáže ani na sekundu vydesiť. Vôbec. Tri a pol hviezdy. ()

Bigfuckman

Pěknej horůrek Jsou zde ale 2 opravdové náhody nebo spíš záhady?? Ta první, že zde hraje na úvod a na konec drsná skladba Bad to bone jenž o pár let později zazněla i v Terminátorovi 2, když Arní odcházel z baru a ujížděl na Harley. No a hlavní postava v Christine se jmenuje jak výše zmíněný rakouský terminátor. Ano též Arní. Toť záhada 2. ()

Dinsberg

Slušný horůrek na motivy poblázněného stroje. Jen díky Carpenterovi neskončil tenhle film na dně. Výbuchy benzínek ale líp umí větší hollywoodský úchyl Paul Verhoeven. A George Thorogooda proslavil až o osm let později jiný spektákl. ()

luciebenadova

I auto může být báječná milenka, i když tak trochu nepředvídatelná, že? Jsem milovnice Kinga a tak jsem v tomhle případě Carpentrovi nedávala moc šancí. A jak jsem se mýlila. Geniálně zpracovaný jednoduchý příběh se spoustou epických scén a příjemnými postavami. Takže pokud točit podle knih, tak takto prosím. ()

joelly01

Jeden z tech slabsich televiznich Kingu, ale uplny prusvih to take neni. Knizka byla docela strasidelna a rozhodne se radi mezi me oblibene (ostatne jako drtvia vetsina Kingu), film se spis takovy so so. Nenadchne a neurazi. Kdyz to davaji jednou za par let v televizi tak na to kouknu, ale cilene nevyhledavam nebo nesmazim z DVD. ()

Ereniss

Musím říct, že knihu jsem přečetla jedním dechem. Možná ty dvě * za to, že jsem film viděla ihned po dočtení a tedy došlo jak jinak ke srovnávání. Arnie byl dobrý slizoun, ale ten konec...Ten zmršený konec to všechno zazdil...Pokud se k tomuto filmu někdy vrátim, třeba ho přehodnotím, ale momentálně je to jedno velké zklamání... ()

Beni1

Ne,ne,ne,ne...to se fakt nedá..Každý znalec Kinga ví, že natočit film podle jeho předlohy je témeř nadlidský úkol.Ale Carpenter, pro jeho smůlu to totálně zazdil...ani v nejmenším se nedržel pasáží, akčních scén či dialogů z knihy.Samozřejmě nemůže tam natlačit všechno co je v knize, ale ty nejpodstatnější věci vynechal a dokonce i protagonisté filmů se v reálu nepodobaly ani z daleka postavám v knize. Postavy umíraly jinak, Christina umřela jinak a film jako celek umřel taky jinak. ()

toomm

Kniha je několikanásobně lepší, ale není to proto, že by byla tak moc dobrá, nebo film tak moc špatný, je to proto že S. King zvládá jak budování atmosféry, tak hlavně psychologii postav výrazně lépe. Problémem je, že v knize je hodně znatelné postupné vývoj Arnieho, kdežto ve filmu se jen tak mimo scénu promění z podceňovaného šprta na suveréního borce. Ač se to třeba lidem, kteří knihu nečetli, nezdá, je film hodně uspěchaný a vytržením několika zásadních zlomů příběhu, nedává zbytek tak úplně smysl (motiv zabití Darnella, proměna Arnieho, pointa samoopravující se Christiny). Nicméně film jako samotný, bez předchozí znalosti předlohy je dobrý. Carpenter je z něj poměrně dost cítít a hudba, která snímek doplňuje tomu dává ten správný švih. Pěkná a stručná rekapitulace knihy s hodně ošizeným závěrem :-). 60% ()

Víteček

Rozhodně přijatelné, ale zároveň nikterak výjimečné. Někdy příliš zkratkovité, jinde se to vleklo, atmosféra byla přijatelná, ale nijak moc děsivá, herci relativně v pohodě, ale nijak nevynikající. V podstatě jako většina věcí v tomhle filmu. 60 % ()

J.Mayen

Jojo stará škola, triky bez digitalu, herci co hraji, drsnaci co jsou opravdu drsni a hudba ktera do filmu vytecne pasuje. Christine je krasnou ukazkou toho jak jsou dnesni predigitalizovany filmy zbytecny. ()

jaňule

Hoooodně slabé zpracování jedné z nejlepších Kingových knih. Od béčka jsem nečekala žádné zázraky, ale toto mě velice zklamalo. Nudný děj, nic co by člověk nějakým způsobem upoutalo, přijde mi to celé strašně odfláknuté. Je to celé spíš jak parodie než věc, která by se dala brát vážně. ()

Klarkys

Velká škoda, že tvůrci upravili povahu Arnieho:-( V knize to totiž nebyl hned od začátku protivnej namachrovanej blbeček, tím se stal až pod vlivem Christiny. Moc se mi líbily záběry "uzdravování" auta doplněné skvělou a trefnou hudbou. Je to jeden z mála filmů podle Kinga co se povedl:-) ()

Horor Christine se dočká remaku

Horor Christine se dočká remaku

10.06.2021

Režisér a televizní tvůrce Bryan Fuller (Hannibal, Američtí bohové) si chystá svůj celovečerní debut. Místo spekulovaného Star Treku jím však nakonec bude adaptace kultovního hororu Stephena Kinga… (více)